Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Witam wszystkich ponownie,dawno mnie tu nie było ale spieszę donieść,że od 2 miesięcy MIESZKAMY :D Wszystko się jakoś udało chociaż końcówka na wariackich papierach,bo klient na mieszkanie trafił się z gotówką :lol: ale również warunkiem,że wyprowadzimy się do końca kwietnie i niestety mieliśmy tylko dwa miesiące na wykończenie i przeprowadzke.Postaram się wieczorem pokazać co stworzyliśmy.Pozdrawiam

 

PS.Do ecoTomeknam kominek robiło MW ART z Opolskiej.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

dawno się nie odzywałam, co nie oznacza, że nie posłuchiwałam cennych rad bardziej zaawansowanych budujących.

Zabieram się do dachu w przyszłym tygodniu lub dwóch, ale nie to mi spędza sen z oczu. Dołączam się do pytania o fachowca murarza do klinkieru - u mnie nie kominek ale cała zewnętrzna ściana do wymurowania.

Magalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison,

namiary na ekipę wysyłam na priv. Podobno jest to dobra ekipa , która robi dużo dachów w Swarzędzu ja mam wykonawcę od mojego kierownika budowy ale nie wiem czy nie wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle! Im więcej na temat dachów rozmawiam tym mniej wiem jak najlepiej zrobić bo każdy przekonuje do swojej opcji.

Pozdrawiam

 

 

Iwka N - dziękuję bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów zza miedzy - ecoTomka i Paweu'a :D Czy możecie podzielić się info o solidnej betoniarni z rozsądnymi cenami? Z jakich hurtowni korzystacie?

Hej Agga. Ja brałem Beton ze Stanbudu z Garbów. Co prawda teraz TadekL zapalił ostrzegawcze światełko co do obsługi (czytaj braku obsługi)klienta. Ale właściwie to ja nie miałem czasu szukać jakiejś innej betoniarni więc znalazłem się tam. Płaciłem za beton B20 230 zł/m3 brutto + 20 zł/m3 pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Moi - ja znowu po prośbie :oops: Czy macie namiary na kogoś kto rzetelnie robi, i jeszcze zna się na POŚ-ach. Chcemy zrobić u siebie oczyszczalnię ścieków i czas już zacząć... Mam jeden namiar z okolic Gniezna, ale potrzbna mi kontroferta, żeby porównać i wybrać co lepsze i tańsze :roll: Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Alison

 

PS. A'propos - jak sprawują się Wasze POŚ-ie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów zza miedzy - ecoTomka i Paweu'a :D Czy możecie podzielić się info o solidnej betoniarni z rozsądnymi cenami? Z jakich hurtowni korzystacie?

Hej Agga. Ja brałem Beton ze Stanbudu z Garbów. Co prawda teraz TadekL zapalił ostrzegawcze światełko co do obsługi (czytaj braku obsługi)klienta. Ale właściwie to ja nie miałem czasu szukać jakiejś innej betoniarni więc znalazłem się tam. Płaciłem za beton B20 230 zł/m3 brutto + 20 zł/m3 pompa.

Ja też brałam ze Stanbudu i jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pustawo się tu ostatnio zrobiło. Widać lato rozleniwia budowniczych 8)

 

A u mnie sezon w pełni. Dziś rozgarniamy ziemię, żeby podnieść trochę teren wkoło domu (maszyną, a jakże). A w międzyczasie poszukuję najtańszych hurtowni dachowych. Na razie mój wybór padł na dwie - Pimar i Wena. Gdyby ktoś znał (słyszał) opinie na temat tychże hurtowni, to bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pustawo się tu ostatnio zrobiło. Widać lato rozleniwia budowniczych 8)

 

Na razie mój wybór padł na dwie - Pimar i Wena. Gdyby ktoś znał (słyszał) opinie na temat tychże hurtowni, to bardzo proszę.

 

Bralem dachowke, rynny, okna dachowe i pustaki ceramiczne z Weny. Moge szczerze polecic ta firme, za fachowa pomoc i obsluge. Pimar byl o wiele drozszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ta Wena?

 

Strona www, i adres:

 

60-594 Poznań , ul. Dąbrowskiego 172

tel./fax 061/847-28-06, fax. 061/ 847-97-20

e-mail :[email protected]

 

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

tel. 0-61/847-97-19, fax 061/847-97-20

e-mail :[email protected]

 

Oddział :

 

60-192 Poznań, ul. Szczecińska 5

tel./fax: 0-61/868-10-54, 061/868-10-53

e-mail :[email protected]

kierownik: Dawid Dalecki

 

Osobiscie polecam kontakt z :

 

Przedstawiciel Handlowy - Rafał Gulczyński

tel. 0501 / 454-845 , e-mail : [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek u mnie ceny są porównywalne. Pytanie - co wybrać? szczerze mówiąc bardziej mi się narazie podoba sposób traktowania, no i sposób kompleksowego budowania dachu, w Pimarze. Ale właśnie dlatego zadaję to pytanie - gdzie lepiej?

 

No coz, mozesz jeszcze w Wenie powiedziec zeby cos opuscili bo konkurencja ma taniej :D

 

Wybralem wene, poniewaz nie chodzi o sam zakup, lecz takze o doradztwo i pomoc. Zawsze dowozili towar wtedy kiedy chcialem, powiedzieli na co zwrocic uwage przy dachu, nawet przyjechali i sprawdzili czy folia dobrze polozna, czy dachowki sa ok, czy okna dobrze wstawione itp (mam tu na mysli p. Gulczynskiego) i zawsze odbierali telefony :D

I w Wenie moglem spokojnie oddac towar ktory mi zostal.

 

Coz wybor nalezy do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceny (7 i 9 tys) to ceny za wykonanie CAŁEGO DACHU od dwóch różnych ekip. To znaczy - jedna ekipa bierze 7000 za wykonanie (więźba+pokrycie+obróbki+rynny), druga ekipa bierze 9000 za wykonanie (więźba+pokrycie+obróbki+rynny). Mam nadzieję, że teraz się jasno wyraziłem :D

 

Przy 200m2 to faktycznie bardzo dobra cena (ta pierwsza) (35 i 45 złm2).

Ja mam zrobioną wycenę na dach (300m2) w Dach-Polu i za samą robociznę liczą sobie: 6420 brutto Więźba, 8025 brutto Pokrycie+rynny... Fakt, że dach prosty nie jest, bo to koperta + nachodząca koperta z garażu. No ale wychodzi ponad 48zł za 1m2 !!

 

Szukam pomału jakiejś tańszej ekipy, najlepiej poniżj 40zł. Materiał załatwiam sam, ale potrzebuję przefakturowania na 7% z usługą ;-)

Faktycznie polecasz tę Wenę? (więźbę wezmę z Kiszkowa, dachówka ceramika Nelskamp z Biskupi + foila Tyvek, rynny - jeszcze nie wiem, myślałem o Wavinie, ale bardzo odradzają, że niby po 2-3 latach się strasznie wybarwiają...)

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że sobie chwalisz kontakty z tą hurtownią. W sumie też mam o nich bardzo pozytywną opinię po ostatnich rozmowach. Podchodzą do sprawy po ludzku, a nie traktują cię jak petenta.

Ciekawe, czy ktoś jeszcze miałby coś do powiedzenia na temat Pimaru?

Pasco, co prawda Kolmax w Swarzędzu to nie zupełnie z Twojej strony ale mają skład fabryczny w Budmarze a to już do Ciebie blisko. Z panem Wiesławem Kołeckim z którym jak na razie dobrze mi się rozmawia można negocjować ceny na zasadzie ile mi opuści w porównaniu do konkurencji. Z Pimarem miałam kontakt bo jeździli po okolicy i zrobili mi wycenę.W sumie kontakt nic złego ale też nic specjalnie dobrego.

Pozdrawiam

Tel.do KOLMAXU sprawdź na stronie http://www.kolmax.pl tel.kom.0-606-309-274

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Moi - ja znowu po prośbie :oops: Czy macie namiary na kogoś kto rzetelnie robi, i jeszcze zna się na POŚ-ach. Chcemy zrobić u siebie oczyszczalnię ścieków i czas już zacząć... Mam jeden namiar z okolic Gniezna, ale potrzbna mi kontroferta, żeby porównać i wybrać co lepsze i tańsze :roll: Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Alison

 

PS. A'propos - jak sprawują się Wasze POŚ-ie ???

 

 

Ponawiam pytanie i bardzo proszę o jakieś użyteczne info, przecież napewno ktoś ma POŚ wykonany przez dobrą ekipę :wink: mam przynajmniej taką nadzieję. Pozdrawiam budowniczych, a że to początek tygodnia to życzę samych celnych decyzji na budowach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...