Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ludki, a poradźcie coś w temacie bramy garażowej...Mam garaż 7m front i muszę szybko podjąć decyzję, czy jedna 5m, czy 2 x 2,6m ...Bo mi chlopaki chcą już słupek stawiać.

 

Szukałem po poznańskich ofertach i najbardziej mi się podobają te od Wiśniowskiego w Progressie na św. Michała (dziś jadę oglądać). Macie jakieś pozytywne doświadczenia z kupnem bramy? (wiem wiem mogłem użyć searcha na grupie wlkp... ;-)).

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze! Poradźcie.

 

Zamierzam (właściwie to moja małżonka) uparła się na to, żeby nadbudować pokój nad wejściem. Fachowiec (ten artysta, o którym pisałem), zażądał 2000 zł za kompleksowe wykonanie całości w technologii lekkiego szkieletu z osadzeniem okien, podłogą kaloryferem i wykuciem otworu na drzwi.Wymiary:2,5 x 4m wysokość 2,6m. Bez rachunku. Jak sądzicie, czy ta cena jest do przyjęcia?

 

A tak w ogóle przydałoby się więcej postów o cenach robocizny, żeby łatwiej nam było rozmawiać z wykonawcami o cenach.

Pozdrawiam i liczę na wasze opinie. :o [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś a masz taki pokój w projekcie ? Czy pomysł powstał w trakcie budowy???

Pomysł powstał teraz, w trakcie budowy, ale załatwiłem już sprawę projektu (rysunki, architekt, zezwolenie). Nie było problemów, tym bardziej, że tam już jest wylany beton jako przyszła podłoga. Ale co myslicie o tej cenie?.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy grupowicze

 

Nie mam jeszcze tarasu i planuję go zrobić w najbliższym czasie. Ma być około 5m x 3m, z ławą fundamentową zbrojoną, na to bloczki, w środku piach, na to beton. Fachowiec doradza kopać na taką głębokość jak fundamenty domu, a ponad terenem będzie to około 40 cm. Cena ma wynieść 1200.

 

Moje pytanka:

 

Macie jakieś wskazówki?

Może ktoś ma jakąś ekipę chętną na takie małe zlecenie?

Ile to powinno kosztować Waszym zdaniem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a inż. Mamoń znowu siedzi i gazetkę czyta, zamiast się wziąć do roboty :lol:

 

Co do tarasu, u mnie jeszcze daleko do tego, ale planuję zrobić taras wykładany kostką brukową. Moim zdaniem to lepsze niż beton przy domu, no i koszt dużo mniejszy. Ale oczywiście wszystko zależy od Twoich preferencji.

 

Jeżeli będziesz już robić fundamenty, to po co tak głęboko? Zebrać tylko humus i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasco - taką głębokość doradzał mi murarz, aby nic nie pękało i nie odpoadały płytki ...

 

A czy czasem nie zalezy to bardziej od grubości i jakości izolacji na wylewce pod taras i od siatki zbrojeniowej niż od głębokości fundamentu???

Mi będą robić taras za jakiś miesiąc (albo 3 tygodnie)... W międzyczasie będzie przerwa technologiczna na związanie stropu...zapytam moich chłopaków czy by nie chcieli fuchy w Swarzędzu ;-)

 

Co do układania na taras kostki brukowej... Też sądziłem że to fajny, tani pomysł. Ale ktoś mi powiedział, że jak dzieciaki mu zafajdały przy grillu taką kostkę tłuszczem po kaszance, resztkami keczupu i musztardy... i @#$ go strzelał, bo nie można było tych plam usunąć...to się zastanawiam bardziej na tradycyjnym gresem.

 

pozdro

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do układania na taras kostki brukowej... Też sądziłem że to fajny, tani pomysł. Ale ktoś mi powiedział, że jak dzieciaki mu zafajdały przy grillu taką kostkę tłuszczem po kaszance, resztkami keczupu i musztardy... i @#$ go strzelał, bo nie można było tych plam usunąć...to się zastanawiam bardziej na tradycyjnym gresem.

 

Owszem, może się zabrudzić, ale co z tego. Za jakiś czas wsiąknie, wytrze się i śladu nie będzie. Gres - myślisz o płytkach? Pod to i tak trzeba dać beton jak się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasco - taką głębokość doradzał mi murarz, aby nic nie pękało i nie odpoadały płytki ...

 

Sorka ,że się wtrące w dyskusję... taras powinno się posadowić na fundamencie tak samo głęboko jak resztę domu.Tak mówią mądrzejsi ode mnie. Równie ważne jak "betony" jest poprawne wykonanie warstw tarasowych oraz dobór pokrycia wierzchniego. Majster mi powiedział cyt: " Panie płytki w domu to prawie każdy położy ale do tarasów to trza już się troszku znać..."

 

Pasco: pomysł z pozbrukiem na tarasie jak najbardziej trafiony , ale może tak powierzchnia tarasu z kamienia łupanego np. granitowych odłamków? tylko obrzeże betonowe wylewane ,a reszta z tegoż kamienia...wg. wyliczeń kumpeli która właśnie coś takiego kładzie wyjdzie o połowę taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mądry Mąż mówi,że głebokość posadowienia fundamentów tarasowych nie jest uzależniona od ciężaru który mają przenosić czyli ciężaru tarasu, ale od głebokości strefy przemarzania. Jeśli ława fundamentowa (nie ważne domu, płotu czy tarasu) nie będzie głębiej niż sięga strefa przemarzania to woda która podejdzie pod ławę, po zamarznięciu spowoduje wypchnięcie fundamentu i tego co na nim spoczywa. Jednym słowem ława w strefie przemarzania mija się z celem, lepiej już dać kostkę bez fundamentu, nie ze względu na estetykę czy funkcjonalność, ale ze wzgledu na sztukę budowlaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy grupowicze

 

Nie mam jeszcze tarasu i planuję go zrobić w najbliższym czasie. Ma być około 5m x 3m, z ławą fundamentową zbrojoną, na to bloczki, w środku piach, na to beton. Fachowiec doradza kopać na taką głębokość jak fundamenty domu, a ponad terenem będzie to około 40 cm. Cena ma wynieść 1200.

 

 

A ta cena to robocizna czy całość?

Robiliśmy taras 2 tygodnie temu, o wym. 3.80x5.0m oraz 2.2x2.70, które to są ze soba połączone.

- Wykop pod fundamenty na głębokośc ok. 1 metra wykonaliśmy sami,

- zbrojenie wyniosło 40 zł,

- zalanie fundamentów wykonała ekipa, które akurat robiła u nas wylewki,

- wymurowanie czterech warstw z bloczków M6 - 200zł,

- zasypanie piaskiem we własnym zakresie + wypożyczenie zagęszczarki 50 zł,

- wykonaie wylewki na tarasie - 7 zł/m2.

do tego koszt bloczków - ok. 200zł, piasek do zasypania tarasu - ok. 300zł., siatka zbrojeniowa + folia izolacyjna - ok. 120zł.

 

To chyba całość.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i żeśmy się "zatarasowali" :D

 

Wszyscy tak na mnie naskoczyli, a ja tylko biedny żuczek jestem, i się nie znam :oops: .

 

areq ten kamień łupany to chyba nawet lepszy niż kostka - ładniej wygląda. Co do cen zorientuję się później.

 

A tak na marginesie: jak tam prace? U mnie w przyszłym tygodniu zaczynają kłaść dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...