Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

czy naprawdę nikt nie może mi pomóc w kwestii garażu - za ile??

a może ktoś podpowie, gdzie znajdę najtańsze OSB w Poznaniu i okolicach najlepiej Luboń, Mosina, Komorniki itp.

z góry dziękuję

 

Wydaje mi się że dość korzystnie dostaniesz płyty OSB 12mm w Leroy Merlin ,ostatnio tak przypadkiem zerknęłem na cenę i dość mile mnie zaskoczyli z cenami. Nie wiem jak jest z cenami w Kronopolu, nawet nie wiem czy mają przedstawicielstwo w Poznaniu ,ale to potentat w sprzedaży płyt OSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Olka, 100 zł/m3 to raczej żadna rewelacja. Pojedź do V-Budu - tam dostaniesz od ręki za tą cenę (ja ostatnio kupiłem FS15 5 cm gruby po 85 zł brutto (z rabatem, oczywiście ;)

Dzwoniłam do V-Budu sprzedają za 110zł. Coś przebąkiwali,że to stare ceny koncówki materiału, a nowszy towar będzie droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeslijcie mi namiary na sprawdzonych murarzy, ewentualnie inne ekipy.

Z góry dzieki.

U mnie własnie skończyła robotę dwuosobowa ekipa. Maniacy dokładności i niedrogo. Zajmują się praktycznie całą wykończeniówką i murarką. Mam telefon do nich p. Michał 505 779685. Mają świetne pomysły i wyczucie w urządzaniu przestrzeni. Ja jestem bardzo z nich zadowolony. Jak byś chciał zobaczyć efekty ich przcy to zapraszan do mnie do Wierzyc.

 

Staś z Poznania i okolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do układania na taras kostki brukowej... Też sądziłem że to fajny, tani pomysł. Ale ktoś mi powiedział, że jak dzieciaki mu zafajdały przy grillu taką kostkę tłuszczem po kaszance, resztkami keczupu i musztardy... i @#$ go strzelał, bo nie można było tych plam usunąć...to się zastanawiam bardziej na tradycyjnym gresem.

 

Owszem, może się zabrudzić, ale co z tego. Za jakiś czas wsiąknie, wytrze się i śladu nie będzie. Gres - myślisz o płytkach? Pod to i tak trzeba dać beton jak się nie mylę.

 

Co do usuwania plam z kostki to wiem,że na stacjach benzynowych mają (nie w sprzedaży, ale do własnego użytku)jakiś środek do czyszczenia kostki, który jest skuteczny. Zapytaj co to jest i skąd.

 

Staś z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę o pomoc. Gdzie w Poznaniu lub okolicach można kupić dobre (i najlepiej niedrogie) meble kuchenne? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

 

http://www.salix.com.pl/ - zrobili mi już drugą kuchnię i kilku moim znajomym także - wszyscy zadowoleni, ceny rozsądne, a robią meble naprawdę na wymiar i jakie chcesz. Jedyny minus - zawsze przekraczją obiecane terminy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariof

 

Wstąpiłem na moment i to o czym piszesz czeka również mnie w niedalekiej przyszłości.

Ja to widzę tak (tzn. tak będę robił):

 

z boku krokwi będę przybijał deskę poziomą połączoną z deską pionową (która będzie biegła wzdłuż ściany do góry do krokwi) - czyli inaczej mówiąc z desek zbity element w kształcie litery L pozioma i pionowa deska zamocowana do krokwi i tak co kawałek.

Podobno nie należy mocować tego do ściany (jest to element dachu), zresztą byłoby to u mnie trudne do wykonania z uwagi na grube ocieplenie ścian

 

Mam nadzieję że jasno wyjaśniłem

 

Pozdr

 

dzieki, wszystko jasne, pomysł niezły ale duzo wiecej roboty i wiekszy problem z wypoziomowaniem calosci. Ja mam sciane z Ytonga tak ze moge profil mocowac do sciany (bo mam do czego) aczkolwiek zabiles mi "klina" z tym ze pobinna to byc konstrukcja niezalezna.Czy dach moze az tak pracowac ze np. popeka podbitka zamocowana do sciany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wiaruchna

Analizujemy z żonką koszty bram garazowych i natrafiliśmy na atrakcyjną ofertę firmy CORA z Suchego Lasu. Dodam że kompletna brama w kolorze złoty dąb + montaż + automatyka + niskie nadproże ( ok. 12 cm ) wyszła 500 zł taniej niż podobna ale goła bez niczego ( sama brama ) w Hormannie.

Czy ktoś miał przyjeność zamawiać bramę w tej firmie? A może ktoś znajomy? Możecie coś powiedzieć o tej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Piwko,

Bardzo dobra ekipa (murarka + dach)konczy wlasnie stawiac dom dla Olkalybowa i dla mnie z tym ze w Pobiedziskach i okolicy. Nie wiem czy jezdza bo wokol domki jak grzyby po deszcu wyrastaja. zapytac mozna. Namiary wysle na priva jak odnajde wieczorem telefon.

U mnie dach ma sie robic lada dzien, schody wylewaja w sierpniu i moge rozgladac sie za oknami i drzwiami.

 

Ponawiam pytanie o murarzy klinkieru (ok. 180 m2). Coś ich malo na rynku.

 

Magalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wiaruchna

Analizujemy z żonką koszty bram garazowych i natrafiliśmy na atrakcyjną ofertę firmy CORA z Suchego Lasu. Dodam że kompletna brama w kolorze złoty dąb + montaż + automatyka + niskie nadproże ( ok. 12 cm ) wyszła 500 zł taniej niż podobna ale goła bez niczego ( sama brama ) w Hormannie.

Czy ktoś miał przyjeność zamawiać bramę w tej firmie? A może ktoś znajomy? Możecie coś powiedzieć o tej firmie?

 

A ile Cię wyniosła ta brama dokładnie bo to 500 zł taniej od Hormanna niewiele mówi. Nie wiadomo ile dostałeś rabatu.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja ekipa kończy w piątek (już) mój nowy pokoik. Cieszę się bardzo, ale mam też pytanie do Forumowiczów. Czy ktoś z was kupował już żarówki diodowe w firmie Ledleader z Poznania. Ja już część kupiłem i na razie nie znalazłem lepszego dostawcy. Ale może ktoś z was wie coś? Płaciłem 32 zł za żarówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Wielkopolan.

Mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was ocieplał swoje domy wełną mineralną, lub planuje w najbliższej przyszłości??? Ja zamierzam i na ścianę 24 cm z silikatu chcę położyć 15' wełnę. Czy cena za samą wełnę 32 zł brutto a za cały materiał do ocieplenia (klej, wełnę, kołki, siatke z włókna szklanego, klej do zatapiania siatki, podkład tynkarski i tynk silikatowy) 49 zł brutto za m2 to atrakcyjna cena??? PSB proponowalo mi 57 netto (za samą wełnę skład PSB proponował 33,50 zł netto, Vox dla mnie dał zbliżoną cenę 54 netto, a dla mojego wykonawcy 57 zł brutto.

A tak na marginesie jak by ktoś chciał kupić wełnę na ocieplenie domu już teraz to niech napisze do mnie na priva lub na e-mail (jeśli oczywiście uznacie, że ta pierwsza cena jest dobra) - wełna rockwolla. Ok 20 - 30 sierpnia planowana jest podwyżka, podobnie jak materiałów instalacyjnych, np. do CO. Czy ktoś z Was może potwierdzić też te planowane podwyżki???

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wiaruchna

Analizujemy z żonką koszty bram garazowych i natrafiliśmy na atrakcyjną ofertę firmy CORA z Suchego Lasu. Dodam że kompletna brama w kolorze złoty dąb + montaż + automatyka + niskie nadproże ( ok. 12 cm ) wyszła 500 zł taniej niż podobna ale goła bez niczego ( sama brama ) w Hormannie.

Czy ktoś miał przyjeność zamawiać bramę w tej firmie? A może ktoś znajomy? Możecie coś powiedzieć o tej firmie?

 

A ile Cię wyniosła ta brama dokładnie bo to 500 zł taniej od Hormanna niewiele mówi. Nie wiadomo ile dostałeś rabatu.

Pozdrawiam

TadekL

Wycenili mi na 3350 brutto a o rabat jeszcze nie pytałem :D ( i dopłata była za złoty dąb - nie wiem czy otym wspomniałem). Co do szczegółów: segmenty bramy są Holenderskie i to te same co używa Alumax ze Skurzewa i znany Krispol. Wsp. K na bramę wychodzi 1.09 a na panel 0,98 czyli nie odbiega to od Hormanna :D. Ciekawostka: Alumax za tą samą bramę ale białą wycenił na 3950 zł.

Jak sądzisz warto w iść ??Cena atrakcyjna ....ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...