Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Witam Szanownych Wielkopolan.

Mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was ocieplał swoje domy wełną mineralną, lub planuje w najbliższej przyszłości??? Ja zamierzam i na ścianę 24 cm z silikatu chcę położyć 15' wełnę. Czy cena za samą wełnę 32 zł brutto a za cały materiał do ocieplenia (klej, wełnę, kołki, siatke z włókna szklanego, klej do zatapiania siatki, podkład tynkarski i tynk silikatowy) 49 zł brutto za m2 to atrakcyjna cena??? PSB proponowalo mi 57 netto (za samą wełnę skład PSB proponował 33,50 zł netto, Vox dla mnie dał zbliżoną cenę 54 netto, a dla mojego wykonawcy 57 zł brutto.

A tak na marginesie jak by ktoś chciał kupić wełnę na ocieplenie domu już teraz to niech napisze do mnie na priva lub na e-mail (jeśli oczywiście uznacie, że ta pierwsza cena jest dobra) - wełna rockwolla. Ok 20 - 30 sierpnia planowana jest podwyżka, podobnie jak materiałów instalacyjnych, np. do CO. Czy ktoś z Was może potwierdzić też te planowane podwyżki???

Pozdrawiam

TadekL

Co do wełny, chcemy z żonka jeszcze w sierpniu zacząć ociplanie poddasza i wczoraj udałem się do Leroy .... i tam wełna Rockwoola o wsp. przenikania ciepła 0.035 W/mK kosztuje 20,68 zł/m2 biorę też pod uwagę Ursa 0.038 W/mK przy grubości 150 mm - cena jest baaaardzo zbliżona ( wychodzi ciut ponad 20 zł/m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Co do wełny, chcemy z żonka jeszcze w sierpniu zacząć ociplanie poddasza i wczoraj udałem się do Leroy .... i tam wełna Rockwoola o wsp. przenikania ciepła 0.035 W/mK kosztuje 20,68 zł/m2 biorę też pod uwagę Ursa 0.038 W/mK przy grubości 150 mm - cena jest baaaardzo zbliżona ( wychodzi ciut ponad 20 zł/m2)

 

Dzięki SławkuD za info, tylko z tego co się orientuję to do ociepleń poddasza stosuje się tańszą wełnę. Na poddaszu chcemy mieć 18 cm między krokwiami i 5 cm na ruszcie, tak aby były przykryte krokwie i nie było mostków termicznych (łącznie 23 cm). Natomiast do ocieplenia ścian zewnętrznych to jest chyba trochę inna wełna - a może jestem w błędzie???

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycenili mi na 3350 brutto a o rabat jeszcze nie pytałem :D ( i dopłata była za złoty dąb - nie wiem czy otym wspomniałem). Co do szczegółów: segmenty bramy są Holenderskie i to te same co używa Alumax ze Skurzewa i znany Krispol. Wsp. K na bramę wychodzi 1.09 a na panel 0,98 czyli nie odbiega to od Hormanna :D. Ciekawostka: Alumax za tą samą bramę ale białą wycenił na 3950 zł.

Jak sądzisz warto w iść ??Cena atrakcyjna ....ale ...

 

Decyzja należy oczywiście do Ciebie.

Ja za bramę Wiśniowskiego - segmentowa kasetonową malowana na jeden z kolorów palety REAL z automatyką i montażem zapłacę 5800 zł brutto. Ale jest ona do garażu na dwa autka - ma wymiary 4500x2250.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Wielkopolan.

Mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was ocieplał swoje domy wełną mineralną, lub planuje w najbliższej przyszłości??? Ja zamierzam i na ścianę 24 cm z silikatu chcę położyć 15' wełnę. Czy cena za samą wełnę 32 zł brutto a za cały materiał do ocieplenia (klej, wełnę, kołki, siatke z włókna szklanego, klej do zatapiania siatki, podkład tynkarski i tynk silikatowy) 49 zł brutto za m2 to atrakcyjna cena??? PSB proponowalo mi 57 netto (za samą wełnę skład PSB proponował 33,50 zł netto, Vox dla mnie dał zbliżoną cenę 54 netto, a dla mojego wykonawcy 57 zł brutto.

A tak na marginesie jak by ktoś chciał kupić wełnę na ocieplenie domu już teraz to niech napisze do mnie na priva lub na e-mail (jeśli oczywiście uznacie, że ta pierwsza cena jest dobra) - wełna rockwolla. Ok 20 - 30 sierpnia planowana jest podwyżka, podobnie jak materiałów instalacyjnych, np. do CO. Czy ktoś z Was może potwierdzić też te planowane podwyżki???

Pozdrawiam

TadekL

 

 

rockwool sprawdź hurtownie Nadstaga z Obornik, brałem u nich i mieli fajne ceny - rabat do 35%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!!

 

Mam pytanie Kochani Wielkopolanie.... czy któs ma może zainstalowana pompę ciepła? szukam jakiejs firmy sensownej, nie drogiej, najlepiej sprawdzonej zeby poddac wycenie naszą instalacje i takie rozwiązanie.. a może ktos tak jak my ma rozwiązanie: pompa ciepła + kominek z płaszczem wodnym?? czy da sie to sensownie połączyc?? :wink: :D

 

pozdrawiam wszystkich na polu walki o własny domek!!!

 

mundzia

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde nikt nie miał sensownej ekipy do stanu surowego. Proszę, podajcie jakies sprawdzone namiary :(

 

A z czego chcesz budować i jaki duży dom??? No i oczywiście kiedy chcesz zacząć budowę.

Możesz zadzwonić i zapytać moich murarzy (ale jak wszystkich trzeba ich pilnować) - firma z Pobiedzisk. Specjalizują się w Silce, ale z tego co wiem nie budują z BK. Szef - Tomasz Budniak - 0 501 750 668.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od cennika det. publkowanego przez rockwool

mironmk Sprawdziłem tą Nadstagę z Obornik. Dali mi przez telefon rabat 23%, jak bym pojechał, może dostałbym jeszcze może z 3-4%, a system docieplenia na wełnie 15' z tynkiem mineralnym wyniósł 50,03 zł na m2 netto (61,04 brutto). Jak podają nie ma w systemie tynku silikatowego, można ewentualnie zastosować farbe silikatową, ale trzeba to dokupic dodatkowo.

To co w BUDOM MARKECIE na Składowej m2 wycenili mi na 69,70 zł (z tynkiem silikatowym), to w Liroju jeszcze drożej - 74,50 zł. Wszystko na wełnie Rockwoola 15 cm.

Moża ma ktoś jeszcze jakieś informacje - podzielcie się nimi.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TadekL teraz mnie załamałeś... :cry: takie pieniądze?? to chyba najdroższa tego typu inwestycja o jakiej słyszałam... 70 tys?? bosz.. :o :( a może juz potaniały... :roll: :-? chyba mimo wszystko poszukam jeszcze...mam nadzieje ze cos znajde :-? ale dziękuję Ci oczywiscie za odpowiedz!!

 

pozdrawiam serdecznie!!

 

mundzia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Moja ekipa weszła dziś na dach! Ciekawe, jak sobie poradzą w tym upale :wink: Trzeba pilnować, coby piwkowania nie było, bo jak który spadnie będzie bieda :D

 

areq przejeżdżałem wczoraj koło Twojej budowy (chyba dobrze trafiłem). Widzę że mury idą ostro w górę! Kiedy dach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...