Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć wiaruchna :)

Wstawię tu kopię z innego mojego postu :

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=51773

 

Muszę podjąć osteteczną decyzję co do wełny.

Podam może rodzaj i cenę tych które mogę wybrać:

wełna 150 mm

Rockwool Superrock - 19,54 ws. 0.035

Rockwool Toprock - 19,79 ws. 0.035

Isover Iso-mata - 19,20 ws. 0.036

Isover Supermata - 21,69 ws. 0.033

Ursa DF 40 - 16,9 ws. 0.040

Ursa DF 35 - na specjalne zamówienie i cena nie znana

Ceny brutto ( teoretycznie liczone z 30% rabatem od cen producenta )

Jak widać ceny zbliżone wsp. lambda też, ale którą wybarać waszym zdaniem i doświadczeniem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaczynają tynkować w poniedziałek, biorą 19zł od tynku z ociepleniem i 14zł bez ocieplenia

 

jak narazie sprawdzili się na kilku domkach, jak się sprawdzą u mnie to polecę ich

 

z gory serdecznie dziekuje :D Planujemy tynkowanie we wrzesniu (po podbitce), tak wiec jeszcze troche czasu mamy.

 

pozdrawiam

merc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mój nowy pokoik już jest w zasadzie gotowy. Takiej ekipy jeszcze nie miałem, przedstawili mi szczegółowe rysunki technicznei według nich robili konstrukcję bardzo dokładnie - maniacy szczegółów, ale jest extra. Na podjazd dałem oświetlenie diodowe i teraz świecę sobie ile wlezie.

Ocieplili mi też ścianę szczytową (to już ostatnia - południowa), a wczoraj ją zagruntowałem osobiście.

Przede mną tynkowanie. Możecie drodzy Forumowicze polecić jakąś firmę, żeby chociaż jedna cała ściana była zrobiona w jeden dzień?

Aha i pytanie nr 2 : jak wyczyścić klinkier ze śladów po zaprawie, bo mi ciągle się nie udało?

 

Pozdrawiam gorąco, bezwietrznie i duszno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownych forumowiczów, czy ktoś wykonywał badania geoteczniczne gruntu przed rozpoczęciem budowy, ile to kosztowało i przez jaką firmę było robione? Myślałem o legalecie i jednym z warunków jest wykonanie tych badań.

 

My robiliśmy takie badanie, ale w 2003 roku. Kosztowało nas to 900zł (bez faktury)- 4 odwierty do głębokości ok. 3,5m, analiza sitowa gruntu i 3 egz. dokumentacji badań. Wykonał je uprawniony geolog. Namiarów niestety już nie mam. Ale z tego co wiem może takie badanie wykonać jakikolwiek uprawniony geolog.

 

Chcieliśmy rozpocząć naszą budowę w sierpniu. Ale wystąpiły nieoczekiwane komplikacje w postaci Aquanetu. Mamy przyłącze wodociągowe na działce i trzeba tylko założyć licznik żeby z niego korzystać. Ale niestety po przejęciu kórnickiej sieci przez ww. firmę fachowcy z tejże firmy stwierdzili, ze muszą jeszcze raz zrobić odbiór przyłącza :evil: Czas oczekiwania na wizytę na działce nawet dwa miesiące :evil: czyli w moim przypadku do 20.08. A co będzie jak przyłącze nie odpowiada standardom Aquanetu? Czy ktoś z Was też miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pasco, a u mnie już więźba gotowa. Wiem, ze mam na pewno mniejszy daszek ;)

 

No to błyskawica jesteś. Moi cieśle mieli w piątek problemy z piłą - coś jej upały zaszkodziły. Nie udało im się nawet obrobić końcówek krokwi. W sobotę nie robili, a ja malowałem krokwie. Efekt pokażę w albumie - właśnie zgrałem fotki z aparatu, więc dzisiaj będą. U mnie skończą pewnie około czwartku. W sumie mogą robić nawet tydzień, byle by było dobrze. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, z malowaniem to mnie wyprzedziłeś. Ja będę malować krokwie już zamontowane.

 

Ja robię trochę inaczej: pierwsze malowanie na dole, drugie na górze. Po co dwa razy przestawiać rusztowanie? Poza tym ważne, żeby pierwsze krycie było dokładne, a na zamontowanej więźbie nie wszędzie będzie można dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...