Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Hmm, podbitka sosnowa - boazeria 1,8cm około 22 zł/m2 w tartaku w Komornikach. Dokładnie nie wiem, bo teść fundował ;)

 

Ale to jest pomysł - może poszukam nowego teścia! ;)

 

Noooo pomysł świetny, nie wiem tylko jakby to przyjął "stary" teść , a co gorsza co na to teściowa??? :D:D:D:D:D

 

A serio - kumpel doradził mi ,aby robić podbitkę z płyt OSB poczem na to styropian np. 2cm siatka+ tynk ,tak aby tworzyło to całość z fasadą budynku. Muszę to wpierw sobie gdzieś zobaczyć,potem zdam recenzje czy to dobry pomysł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ale to jest pomysł - może poszukam nowego teścia! ;)

 

Jak stary niedobry, to możesz wymienić :lol:

 

areq widziałem takie rozwiązanie w Skórzewie, w okolicy ulicy kwiatowej (kawałek za kościołem Batorowską, a potem skręcasz w pierwszą ulicę w lewo). Elewacja i podbitka na żółto - całkiem nieźle to wygląda. Ale ja wolę, żeby było widać krokwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podbitkę drewnianą to polecam tartak w Kiszkowie, cena za metr niezależnie od długości desek 23,00 PLN. Własnie jestem w trakcie układania, podbitka jest malowana przez mnie z dwóch stron drewnochronem a póżniej montowana przez mojego mężusia. Po założeniu malujemy to raz jeszcze. Przy okazji pozdrowienia dla Stasia z Poznania, który buduje dom w Wierzycach. Ja juz tu mieszkam i jest super :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TadekL teraz mnie załamałeś... :cry: takie pieniądze?? to chyba najdroższa tego typu inwestycja o jakiej słyszałam... 70 tys?? bosz.. :o :( a może juz potaniały... :roll: :-? chyba mimo wszystko poszukam jeszcze...mam nadzieje ze cos znajde :-? ale dziękuję Ci oczywiscie za odpowiedz!!

 

pozdrawiam serdecznie!!

 

mundzia :p

 

Kochana Mundzio,własnie zauwazyłam twój wpis, nie załamuj sie :D Na pewno znajdziesz jaką solidna ekipe za rozsądne pieniadze, juz ja cie znam, dasz radę. :lol:

Pozdrowienia dla wszytkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pati33.

 

A masz gaz z sieci? Bo ja buduję w miejscu gdzie jest za mało domów, żeby był gaz.

 

A w gorące dni jeżdżę na Baby (napewno wiesz, że chodzi o jezioro).

 

Pozdrawiam Staś z Poznania.

 

 

Jestem szczęściarą i mam gaz z sieci :D ,jestem ze strony z stadniną. Gaz fajna rzecz ale myśle o kominku z wkładem wodnym :) .Proponuje ponownie uderzyc do gazowni. Rozmawiałam kilka dni temu z kierownikiem ,,gazownikiem"z Ślaska i zmieniły sie przepisy. Gazownia teraz musi nieżle sie nagłowic aby odmówic podłączenia, zorentuj sie w tym temacie. Jeziora nasze okoliczne znam, piekne, a lasy jeszcze piękniejsze :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mój nowy pokoik już jest w zasadzie gotowy. Takiej ekipy jeszcze nie miałem, przedstawili mi szczegółowe rysunki technicznei według nich robili konstrukcję bardzo dokładnie - maniacy szczegółów, ale jest extra. Na podjazd dałem oświetlenie diodowe i teraz świecę sobie ile wlezie.

Ocieplili mi też ścianę szczytową (to już ostatnia - południowa), a wczoraj ją zagruntowałem osobiście.

Przede mną tynkowanie. Możecie drodzy Forumowicze polecić jakąś firmę, żeby chociaż jedna cała ściana była zrobiona w jeden dzień?

Aha i pytanie nr 2 : jak wyczyścić klinkier ze śladów po zaprawie, bo mi ciągle się nie udało?

 

Pozdrawiam gorąco, bezwietrznie i duszno.

 

Stasiu ja tez nie mam jeszcze zrobionego tunku ozdobnego. Mam namiary na jedna ekipe z Czerniejewa, widziałam efekt ich pracy u sasiadów i wygląda ładnie. Poszukam w domu tych namiarów i prześlę ci w najbliższych dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytań, trochę jestem zapóżniona ale mam nadzieję ze stan zero będzie w tym roku.

Mam pytanko skąd stal budowlaną braliście?

 

 

Witaj :D

 

Ja budowałam za Poznaniem i stal brałam ze Stalmetu(Nekla) http://www.stalmet-nekla.pl/. Nie wiem czy budujesz w samym Poznaniu bo jesli tak to może byc nieopłacalny transport. W razie czego podałam stronę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wielkopolanie.

Muszę się pochwalić, że wczoraj cieśle skończyli nam więźbę i pomimo reklamy na białej liście solidnych chciałbym podzielić się z Wami (wszystkimi, którzy budują) namiarami na firmę ciesielsko-dekarską, (która robiła nam - może niestety tylko - więźbę dachową) Pana Jerzego Derwicha (solidny wykonawca w przystępnej cenie) telefon 0 605 04 33 56 . Firma wykonuje także ocieplenia poddaszy, docieplenia budynków, stolarkę i kładzie płyty g-k.

Pozdrawiamy wszytkich budujących i odpoczywających :)

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Pati33 Ty to umiesz podnieść na duchu!! mam nadzieję że uda się znaleść, że razem a alison i KaiMem (KaiM odezwij sie do alison żeby mogła nas koordynować:D:D:D) zawojujemy jakieś dobre ceny w dobrej firmie!!!

 

Staś będziecie tam mieli w WIerzycach superowych sąsiadów :wink: :D Pati33 z mężem to dobre i fajne ludziska!! :) :D :p

 

pozdrawiam wszystkich!!

 

mundzia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mój nowy pokoik już jest w zasadzie gotowy. Takiej ekipy jeszcze nie miałem, przedstawili mi szczegółowe rysunki technicznei według nich robili konstrukcję bardzo dokładnie - maniacy szczegółów, ale jest extra. Na podjazd dałem oświetlenie diodowe i teraz świecę sobie ile wlezie.

Ocieplili mi też ścianę szczytową (to już ostatnia - południowa), a wczoraj ją zagruntowałem osobiście.

Przede mną tynkowanie. Możecie drodzy Forumowicze polecić jakąś firmę, żeby chociaż jedna cała ściana była zrobiona w jeden dzień?

Aha i pytanie nr 2 : jak wyczyścić klinkier ze śladów po zaprawie, bo mi ciągle się nie udało?

 

Pozdrawiam gorąco, bezwietrznie i duszno.

 

Stasiu ja tez nie mam jeszcze zrobionego tunku ozdobnego. Mam namiary na jedna ekipe z Czerniejewa, widziałam efekt ich pracy u sasiadów i wygląda ładnie. Poszukam w domu tych namiarów i prześlę ci w najbliższych dniach

 

Dzięki Pati33 jeden namiar na ekipę do tynku wprawdzie mam , ale i te namiary chętnie przyjmę jako wróżbę zwycięstwa.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

bezskutecznie szukam sprawnego stolarza do ościeżnic i potem mebli kuchennych i szaf

buduję koło Mosiny i chciałabym kogoś z okolic - Dymaczewo, Będlewo, Mosina Stęszew itp.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc

 

Witam Klementyko

 

Znam jednego stolarza godnego polecenia. Robił u mnie kuchnie na wymiar( u sąsiadów także) i byłam z niego bardzo zadowolona(sąsiedzi także). Nazywa się Krzysztof Wyrzykowski, nr tel.: 601/771671. Wykonuje takze schody(także bedzie u mnie je robił), meble łazienkowe, szafy itp. jest dobrym fachowcem, więc trzeba troche na niego poczekać, ale warto :D Pan Krzysztof jest z Poznania ale dojazd do klienta nie jest dla niego problemem ( nie obciąża klienta kosztami dojazdu jak niektórzy ). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati33 daj namiar na ekipę od tynku.

A jakie schody i za ile będzie Ci robił ten stolarz?

A w ogóle podajcie ceny schodów drewnianych, bo ten temat ma tak szeroką rozpiętość cenową, że nie mogę się połapać.

U mnie proponowali za schody na pięterko od 3kzł do 11kzł.

 

Pzdr. Staś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Patti za namiar

mi przede wszystkim teraz zalezy na tych ościeznicach na mur 24 z siporeksu

a na kuchnię to mogę ciutkę poczekać

może ktoś jeszcze poratuje jakimś stolarzem

i jeszcze potrzebuje tynkarza co by mi wyfilcował skopane tynki lewusów co mi uciekli z budowy

pozdrawiam i dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Co do schodów to miałam robiona wstępna wyceną. Schody będą dębowe, składają się z 23 stopni i jednego spocznika oraz balustrady. Pan za jeden stopień liczył 120,00 a koszt schodów wyniesie około 6 tys.(w zalezności od ostatecznego wykończenia detalami bo nie wiem czy spocznik też zrobimy z debu czy wyłozymi panelami albo wykładziną).

Namiary na fachowców od ocieplania podam wam w poniedziałek bo musze ich poszukać :D pozdrawiam i miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...