Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pati33 daj namiar na ekipę od tynku.

A jakie schody i za ile będzie Ci robił ten stolarz?

A w ogóle podajcie ceny schodów drewnianych, bo ten temat ma tak szeroką rozpiętość cenową, że nie mogę się połapać.

U mnie proponowali za schody na pięterko od 3kzł do 11kzł.

 

Pzdr. Staś

 

Witajcie :D

 

Podaje namiary na ekipę od tynku zewnętrznego. Pan Marcin Konieczka ul. Polna 34 62-250 Czerniejewo tel 427-35-51 pozdrawiam i życze miłego dnia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może, gdzie mógłbym wypozyczyć stemple i szalunki (strop)?

Zwyklę sprzęt pożyczałem od firmy EWAP z Naramowckiej ale oni stempli nie mają... Ktoś to robił, czy wszyscy kupowali dechy i stemple sosnowe?

 

No dobra. Tanio odkupię stemple ! ;-D

Byle nie były krótsze niż 2,80m. Chyba, że mi doradzicie jakieś dobre źródełko...W składzie w Gądkach zażadali ode mnie 8,50 za sztukę !!! Co ja mam ponad 1000 zł wydać na stemple?!

 

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrokło mi na wieniec ok 0,5 m3 , desek na szalunek. Gdzie w okolicach Poznania ( najlepiej okolice Czerwonaka , ale niekoniecznie ) mozna coś kupić w przyzwoitej cenie ?

Może kotoś chce odsprzedać używane ?

 

Pilne ! , we wtorek chcę lać strop .

 

Kurde wtorek to dziś... Szukałem desek do szalowania i najtaniej znalazłem w Nekli - 400 zł netto za kubik (calowe), transport 70-80 zł.

 

Zresztą, ceny desek szalunkowych (25 mm grubości):

Tardes Swarzedz

Telefony: (61) 81-81-760

Po 490 m3 netto

 

MB Tartak

Telefony: (61) 830-63-32

Po 475 netto

 

IZTAR Zalasewo

Telefony: (61) 818-56-93

Po 430 neto

 

Tartak SP.J Nekla

Telefony: (61) 438-60-46

Po 400 zł netto

 

 

ps. nadal szukam stempli ;-)

 

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pati za namiar na tynkarzy. Moi fachowcy przyklejają po prostu płyty G-K na ścianę. Bez wiercenia i stelaży. Czy to jest normalne? Albo są uktra nowoczesni, albo niefachowi.

 

Pozdrowienia dla mieszkających w Wierzycachi okolicach.

 

Staś

 

Płyty g-k bez stelaży :o Czytałam wiele artukółów na ten temat i nigdzie nie spotkałam się z taka metodą! Lepiej szybko sie w tym temacie zorientuj bo ''Fachowcy" zrobia swoje, powiedza że tak sie oczywiście robi wystawia rachunek a ty za jakis czas bedziesz borykał sie z pękajacymi scianami albo jeszcze gorzej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty g-k bez stelaży :o Czytałam wiele artukółów na ten temat i nigdzie nie spotkałam się z taka metodą!

 

Robi się tak, tylko nie wiem po co wogóle robić płyty. Jeśli ściana jest w miarę prosta to bez problemu można przylepiać płyty bez stalaży. Jest taniej i szybciej.

Ale po co na nową ścianę płyty? Nie lepiej otynkować? Jeśli ktoś lubi tynki gipsowe (jakim jest niewątpliwie płyta GK) to gipsowy z agregatu a nie płyty, za którymi w wolnej przestrzeni bedą mieszkać.......

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati33 poczytaj ostatniego muratora (tynki w 1 dzień)...

Jak są przyklejane, to stelaż niepotrzebny. Ale zgadzam się w 100% z Arkadly. Pod płytami może mieszkać wiele stworzonek, a poza tym płyta zabiera z pomieszczenia dużo więcej niż tynk, no i nie wbijesz np. gwoździa pod obrazek...

 

Rzeczywiście nie czytałam ostatniego muratora. Jednak nie mam przekonania do płyt g-k a juz montowanych w jeden dzien na klej :( Jak cos jest szybko robione to zwykle nie jest porządne, także nasłuchałam sie o ludziach którzy po zamontowaniu płyt g-k mieli wiele towarzystwa miedzy płyta a ścianą Ja mam tynki cementowo-wapienne gładzione 3 krotnie gładzią gipsową. Na płytę nie decyduje sie nawet na poddaszu - u znajomych po 2 latach widać spore pęknięcia (wolę boazerię)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerion, stemple kup w nadleśnictwie w Czerwonaku, płacisz za metry sześcienne, nie za sztuki. Musisz tylko we własnym zakresie załatwić transport.

Informacja dla tych co chcieliby inne dekory do kuchni czy łazienki niż te w sklepach robione seryjnie. W firmie ARDEA ARTE w Suchym Lesie przy ul. Sprzecznej 22 zaraz obok hali Impulsu można zamówić sobie dowolne wzory w różnych kolorach do wyboru. Dekory robione są ręcznie przez artystów a ceny są takie same jak tych seryjnych. Sama wzięłam do kuchni. Będą ponadczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały kłopot.

Chciałam kupić w Castoramie stopnie na schody (drewniane) niestety wymiary jakie mają to 100X30X3.Moje betonowe stopnie mają właśnie takie wymiary, a zależy mi, aby stopień trochę wystawał za krawędź. Facet od schodów zaśpiewał 300zł za jeden stopień. Nie wiecie może gdzie można kupić stopnie o interesujacych mnie rozmiarach?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olka jak się da podstopnicę, to nastopnica wysuwa się do przodu o grubość podstopnicy. Mi te stopnie z Castoramy nie odpowiadają, bo mają ostre krawędzie, wolałabym zaokrąglone. Ładniej wygląda i człowiek nie będzie zahaczał nogami przy wchodzeniu. Nie wiem czy na stopnie musi być drewno klejone. Kiedyś robiło się tylko z litego i schody w niektórych dworkach trwają do dziś. Ostatnio brałam drewno na balustradę balkonową. Kupiłam w tartaku deski I gatunku bez sęków i zasinień ,grubości 3 cm i stolarz odebrał je z tartaku, oszlifował, zaokrąglił krawędzie i przywiózł. Desek było 8 sztuk o wym. 3cm x 15cm x 350cm i kosztowały ok. 120,- brutto a stolarz wziął 60,- zł za robotę i przywóz. Może w ten sposób będzie taniej i równie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...