Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ewulka .. najlepiej zamów go na stronie w Horyzoncie, ale możesz także spróbować dowiedzieć sie u naszych ziomków

 

CENTRUM PROJEKTÓW, al. Niepodległości 18, Gmach "C" Wlkp. Urzędu Woje, (61) 854 13 46

 

Firma DOM PROJEKT, ul. Kwiatowa 2, (61) 853 44 13, 853 35 00

 

INWESTPROJEKT, ul. Gronowa 22, (61) 820 50 12

 

któryś z nich na pewno posiada go w swojej ofercie

 

osobiście zamawiałem swój projekt w firmie (cenzura-kryptoreklama), można u większości z nich zlecić adaptacje, plan zagospodarowania działki jak i pośrednictwo przy załatwieniu pozwolenia na budowe ...koszt od 800 do 1500 zł (w zależności od ilości poprawek które wymyślisz do gotowca :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomJot - widzę, że uderzasz do Michała Dąbrowicza. Czy faktycznie ma on takie rewelacyjne ceny jak pisze i jak komentują?

Sam jestem a etapie wyboru dachówki (mam maksymalnie 2 tygodnie) i choć już nastawiłem się na Nelskampa z Biskupic (dziś odebrałem wycenę - 30 tys brutto wraz z blachami, folią Tyvek i rynnami Wavina, dachówka ceramiczna kupferrot typ H10 lub R15), to szukam cały czas czegoś rozsądnego. A wyszło mi 360m do pokrycia (czyli 83,3 zł / etr pokrycia)

 

Był ktoś na Kaczej może u JR? Może jakiś Creaton albo Von Muller wychodzi w okolicach 70 zł za metr pokrycia?

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomJot - widzę, że uderzasz do Michała Dąbrowicza. Czy faktycznie ma on takie rewelacyjne ceny jak pisze i jak komentują?

Sam jestem a etapie wyboru dachówki (mam maksymalnie 2 tygodnie) i choć już nastawiłem się na Nelskampa z Biskupic (dziś odebrałem wycenę - 30 tys brutto wraz z blachami, folią Tyvek i rynnami Wavina, dachówka ceramiczna kupferrot typ H10 lub R15), to szukam cały czas czegoś rozsądnego. A wyszło mi 360m do pokrycia (czyli 83,3 zł / etr pokrycia)

 

Był ktoś na Kaczej może u JR? Może jakiś Creaton albo Von Muller wychodzi w okolicach 70 zł za metr pokrycia?

 

pozdrawiam

Gerion

Z Dąbrowiczem rzeczywiście rozmawiałem - ale trudno żebym po dachówke jechał do Wawy :lol: Chodziło mi bardziej o poziom cen na Creatona, którego początkowo - z uwagi na cenę - wogóle nie brałem pod uwagę. Na początku chciałem kłaść Koramica, ale trochę się nasłuchałem o tej dachówce - a w jednej z hurtowni sprzedawca namówił mnie, żeby zrobić "testowo" wycenę w Creatonie - okazało się że Creaton na moim dachu jest raptem kilkaset zł. droższy od Koramica (dach mam wprawdzie nieduży - ok. 150m). Po zrobienku wycen w czterech hurtowniach - 2 zaproponowały ceny podobne do cen z oferty M. Dąbrowicza. W jaką hurtownie polecasz? Co to znaczy "na Kaczej może u JR"?

 

pozdrowienia

 

tomjot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corwin36 dzięki za iinfo o adresach.Ja poprostu zadzwoniłam do Wrocka i mi powiedzieli gdzie można kupić.Wybrałam Dom Projekt bo do 17 mieli czynne a w UW do 14 :o Kto tak krótko pracuje w dzisiejszych czasach?Projekt będzie na czwartek,a nas czas goni z papierkami.Do poniedziałku musimy skompetować całość dokumentów.Czy ktoś z was wie ile kosztuje wstępny kosztorys potrzebny do banku?I czy można go zrobić samemu strzelając pi razy oko kiedy te transze chce mieć?Dla mnie to bezsens bo i tak chce określoną kwotę kredytu i nic pozatym.Reszta własne środki zgromadzone w tym czasie.W expanderze mi powiedzieli że mam wyjś na to co chce :o mimo że dom będzie droższy.A może ktoś coś takiego przygotowywał do banku to plisssssss o podesłanie ile transz itp.

Dziękuję z góry jeszcze na dobre nie zaczęłam się budować a papierzyska mnie dobiją i te kwoty rzeczoznawca np 550złociszy za parę fotek.A gdzie dalej a my zieloni jesteśmy nawett nie wiem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobienku wycen w czterech hurtowniach - 2 zaproponowały ceny podobne do cen z oferty M. Dąbrowicza. W jaką hurtownie polecasz? Co to znaczy "na Kaczej może u JR"?

 

Miałem na myśli Centrum Dachowe JR . Znajomi kupowali u nich Jungmeiera i dostali megarabat (no ale kupowali wybrany typ dachówki jako pierwsi w wielkopolsce - więc awansem dostali dodatkowe procenty za odwagę i zgodę na prezentacje innym klientom ;-) ).

Ja się tam wybieram w sobotę, no ale zapytałem, czy ktoś może ma jakieś pozytywne/negatywne doświadczenia.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzieli się ktoś ze mną namiarami na wykonawcę inst. sanitarnej? Takiego słownego i z pomyślunkiem, żeby w ostatniej chwili coś doradził. Najlepiej ze wschodniej strony Poznania (Swarzęd-Kostrzyn-Biskupice) ;-)

Za tydzień rozsteplują strop i trzeba rury poprowadzić przed wylewką chudziaka, a sam nie mam czasu i się na tyle nie znam.

 

Apropos dachówki, żonka dziś była w centrum dachowym JR i zaproponowali jej karpiówkę Jungmeiera po 45zł/m2 :o

 

To mniej więcej tyle, ile chciał gość w Nelskampie za zakładkową ceramiczną... Może więc jednak będzie mnie stać na karpiówkę (tu strzelam karpia ;-) ).

 

pozdr

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Pyrlandia

oprócz kłopotów z wodą mam jeszcze problem z podbitką

"fachowiec" z którym się umawiałem w czerwcu pomalował mi deski i coś nie może przyjść do mnie (nawet nie raczy określić kiedy przyjdzie)

kiedyś już pytałem o podbitkowca ale zapytam jeszcze raz, możecie kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kosztorysy chłopacy , mam nadzieję że coś sklecę do banku i tak to teoria a jak u was wyglądała sprawa transz .Ile i po ile nadmieniam że my kredycik bierzemy duży 200 kawałków .

Hej Ewulka.

U mnie bank daje transze nie większe niż połowa wartości stanu obecnego budowy, więc przy stanie kosztorysowym 20% dał pierwszą transzę 10%, w sumie cztery transze. "Obserwator" z banku przyjeżdża wtedy kiedy zgłaszam wydanie poprzedniej transzy. Jak na razie nie było problemów z bankiem, no ale póki co "obserwator był tylko dwa razy, lada kilka dni trzeba go będzie wezwać znowu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...