Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Cześć

Zdaje mi się, że sobota 25 styczeń jest najbardziej praktycznym terminem i w miarę możliwym dla każdego. Proponuję w takim razie godzinę 19tą w Bee Jays na piętrze. Z tego co widzę to może być 15-20 osób. Super! Jeśli nie będzie sprzeciwów to w poniedziałek zarezerwuję większy stolik na hasło "Murator" :smile: ! Stoi?

Mironmk - Salon Muratora fajny jest, ale poz zasięgiem godzinowym przynajmniej dla nas :wink: ?

Mr. Moonlight - witam ! Aby bardziej zachęcić Cię do spotkania zdradzę, że my chcemy się uzbroić w rekuperator i na pewno będziemy w BJ! Przyjdź to pogadamy!

Jestem Was bardzo ciekawa...

pozdrawiam serdecznie

pyzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mr.moonlight. tez bede mial rekuperator i potomka w niedlugim czasie :smile:. Jesli chodzi o wentylacje to obecnie mam kupione prawie wszystko oprocz samego rekuperatora, ktory chce kupic tuz przed wprowadzeniem sie (lato tego roku). Przymierzam sie do AGA-HEX 250 http://www.agagt.pl ale wszystko moze sie jeszcze zmienic. Mam tez gruntowa czerpnie powietrza (przeponowa).

Chetnie podziele sie swoimi przemysleniami/watpliwosciami. Pozdrawiam wszystkich, Pawel.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: PawelP dnia 2003-01-16 15:02 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, czy instalację wentylacji bedziesz robił bazując na projekcie, czy masz bardziej "gospodarcze" podejście do tematu? Czy masz ciało doradcze, z którego korzystasz, czy też sam jesteś już wyedukowany w temacie wentylacji? Czy planujesz dogrzewanie kominkiem?

Ja zamiaruję w pierwszym etapie poprowadzić te przewody, któte będa schowane po zrobieniu podłóg i ścian. Dopiero za rok, dwa chciałbym uruchomić cały system.

Na razie jestem zainspirowany samym pomysłem i głodny wiedzy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pseudoprokekt(bardziej szkic) i cialo doradcze. Szczerze mowiac to tem projekt nic nie daje. Wazny jest przekroj przewodow i miejsca gdzie chcesz mic anemostaty. To cialo jest dosc konserwatywne, dlatego sam forsowalem pewne koncepcje, na ktore cialo w koncu wyrazilo zgode :smile: Cialo doradcze profesjonalnie zajmuje sie projektowaniem wentylacji i ogrzewania (ale glownie dla duzych obiektow).

Buduje dom bez uzytkowego poddasza dlatego nie mam problemu z umiejscowieniem przewodow wentylacyjnych. Planuje rowniez kominek (moze nie od razu) i jesli znajde jakis rekuperator, do ktorego moglbym bezposrednim przewodem podlaczyc ogrzane pow. z kominka to byc moze sie skusze. Moje cialo mowi ze temp. moze uszkodzic rekuperator chyba ze wprowadze jakis mechanizm mieszania pow po drodze. W takiej sytuacji stwierdzilem ze to nie ma sensu i zrobie wywiew z kominka do salonu a stamtad zwykla kratka went do rekuperatora. Nie mam sufitu nad salonem wiec u gory beda sie zbieraly duze poklady ogrzanego powietrza i mam nadzieje ze rekuperator sprawnie mi je wyciagnie i ogrzeje swieze powietrze. Poza tym oprocz anemostatow do went. mechanicznej zainatsluje 3 dodatkowe (2 w lazience + 1 w kuchni) do instalacji grawitacyjnej, ktora beda na stale zamkniete chyba ze wyjade na dluuuugie wakacje, nie bedzie pradu lub zepsuje mi sie rekuperator.

Mam juz w dachu przygotowane kominki went. wiec koszt bedzie niewielki (gdy kladlem dachowke nie myslalem o reku.) a czul bede sie pewniej. Nawiew bede mial w sypialniach, gabinecie i salonie, wywiew w lazienkach, kuchni, garderobie i pralni. Cala instalacja wyniesie mnie ok 2000 + rekuperator (nie chce wiecej wydac niz 4 tys), gruntowa czerpnie to 2 x 20 m rury fi 16 zakopanej 1,5 m pod ziemia. Byc moze kiedys na koncu tych rur zrobie zwirowy GWC jak to taniaklima sugeruje. pozdr, Pawel.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: PawelP dnia 2003-01-16 16:04 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze wybierający się na Budmę oraz spotkanie w Sobotę.

Mam prośbę: ponieważ nie mam możliwości odwiedzenia Budmy a bardzo zależy mi na katalogach i cennikach podłóg drewnianych to jeżeli będziecie brać informacje dla siebie zabierzcie jeden komplet więcej, którym będziecie się mogli podzielić na spotkaniu.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelP, dziękuję za garść inofrmacji. Przypadek mojego domu jest trochę bardziej złożony, choćby ze względu poddasze użytkowe lub zrobione już wylwki betonowe. Niemniej spróbuje się do tematu jakoś przyłożyć. Na początek poszukam zadowolonych bądź niezadowolonych użytkowników instalacji kominek/rekuperator gdzieś w okolicy (powiedzmy że okolicą nazwiemy zachodnia Polskę). BTW, może ktoś poszukiwany czyta te słowa i gotów jest podzielić się swoimi doświadczeniami? Kolejnym krokiem byłaby jednak wizyta u doświadczonego w temacie projektanta. Mądrzejszych CZASEM warto posłuchać! Choć to ostatnie zdanie w ustach mojej żony brzmi: Zawsze słuchaj żony!

Tak przy okazji to przepraszam, że tak publicznie ale pochwalę się (i nie tylko "się"), że po raptem godzinnym (sic!) porodzie urodziła się córka - Julka.

Pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Uwaga - spotkanie w sobotę 25tego aktualne, godzina 19ta, stół zarezerwowany (hasło "Murator") ale to będzie ta sala na dole! Na górze już zajętę, podobno na dużą grupę 40-to osobową (może redakcja Muratora :smile: ?). Przynieście wszystkie zdjęcia, projekty i co tam macie ciekawego czy też ważnego do pokazania please.

Misza - liczę na Twój udział, podobnie jak na pozostałych zielonych i doświadczonych... :wink:

Do zobaczenia w Bee Jay'sie!

pa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...