Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Neovision - ja zdecydowałem się dopiero jak miałem ok. 100tys. (bez działki) i żona ok. 40tys. Poszliśmy w większy niż początkowo dom i 300 tys. nie wystarczy. Przy niskim wkładzie własnym (za taki uważam <50%) trzeba mieć przynajmniej w miarę pewne dochody lub szansę na łatwe znalezienie nowej pracy jakbyco. Faktycznie rozleniwienie jest groźne. Mieszkanie z rodziną ma także plusy (koszty, opieka nad dzieckiem), ale na dłuższą metę chce się człowiek w końcu urwać. Jarocin obecnie jak większość miast cienko przędzie, ale położony jest chyba lepiej niż Krotoszyn. Jakby co jest zawsze Poznań. Moja żona dojeżdża z Odolanowa przez Ostrów do Dobrzycy. Twój dojazd Jarocin-Krotoszyn, to przy tym pestka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wielkopolanie. Właśnie przeczytałam na Wymianie doświadczeń, że powstała idea stworzenia czegoś na kształt spółdzielni forumowej np. po to aby tanie kupowac niektóre materiał. w kilka osób i co za tym idzie przy większej ilości łatwiej będzie wynegocjować wieksze opusty, rabaty itp. Może osoby budujące w określonych miejscach mogłyby się dogadać. Oczywiście budowy muszą być mniej więcej na tym samym poziomie zaawansowania. Co Wy na to?

Pyzia, co o tym myślisz?

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhal

Ja też widziałam tą giełdę i ten pomysł mi się spodobał, ale aby to działało to musielibyśmy się zgrać w czasie zakupu i kupować w jednym miejscu (hurtowni). Widzę małe szanse na koordynację czasową bo my zaczniemy wtedy jak wy będziecie już po temacie. A ja widzę to tak, że zamawiamy w hurtowni jednocześnie różne materiały (z tego co się zorientowałam to każdy będzie miał inne ściany, dachy itd więc nie ma mowy o zamówieniu np dachówek na 3 domki tego samego rodzaju, firmy etc). Ale oczywiście jestem otwarta na propozycje - proponuję na privie; możemy spróbować

poz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyziu, my juz niedługo będziemy rozmawiac z hurtowniami. Zapytam przy okazji czy rabatów nie można uzyskać lepsze warunki zamawiając różne materiały i czy np. w waszej sytuacji nie można byłoby odebrac po prostu później. Zobaczymy. My na pewno będziemy szukać różnych rozwiązań. Teraz jesteśmy na etapie składania wniosku kredytowego i czekamy na decyzję. Jak będą pieniądze będziemy mysleć dalej.

Pozdrowionka

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do idei, ale chyba trochę w innym wydaniu - moim zdaniem może to zafunkcjonować, również jesli chodzi o robociznę i wykonawców- gdy dogadują się dwie, trzy osoby - więcej chyba nie ma szans. Warunków jest kilka, przede wszystkim muszą być na podobnym etapie budowy, budować w podobnym stylu no i co chyba najtrudniejsze mieć podobny gust. A poza tym Forum służy do wymiany info więc pewna namiastka nacisku na sprzedawców istnieje. Zresztą, gdy będę zamawiał - w pierwszej kolejności materiału do ocieplenia i wykończenia poddasza - dam znać na Forum, zobaczymy, czy się ktoś będzie chciał dołączyć do zamówienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzia - dogadałem sie wczoraj z polecanym wykonawcą KB, na koniec marca. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Gdzie mogę odebrać gwarancję?

MHAL - proszę bardzo: marzec: instalacje elktr. i alarm (raczej nic do wspólnego zamówienia), potem instalacje (kocioł etc. chyba w Economy lub Tanie Grzanie, piec chyba Vaillant), potem styropian na posadzki (FS30 za 171 zł i FS20 za 114, podaję ceny bo akurat znam) i wełna, płyty g-k i folia do ocieplenia poddasza (chyba rockwool), drzwi chyba pol-skone (cennik minus 10%), podłogi deska (kronopol), armatura (kolo lub cersanit), ocieplenie zew. wełna rockwool (raczej). To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mioron ja też jestem zainteresowany. Obecnie wynajmuję ekipy do podłóg oraz tynków - sprawdzone i solidne acz nie najtańsze.

orientacyjne ceny netto:

Tynk wewnętrzny - gipsowy na dobrych komponentach z gruntowaniem 19 zł/m (robocizna + materiał)

Tynk zewnętrzny:

robocizna 30 zł/m (ocieplenie, tynkowanie, malowanie)

Materiał 48zł/m (styropian 12 + siatka o najmniejszych oczkach, klej wzmacniany żywicą epoksydową, tynk mineralny oraz dobrej klasy farba elewacyjna)

Posadzki robocizna 10zł/m

 

Co myślicie o tych cenach?

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: loniu dnia 2003-01-29 11:37 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loni, witam, witam i mam małe pytanko: czy w naszej okolicy ktoś budował ekologiczną oczyszczalnię ścieków. Zastanawiamy się z Marcinem nad takim rozwiązaniem zamiast szamba. Może coś słyszałeś lub widziałeś. Nie wiem jak to u nas jest z warunkami w gminie na takie coś.

Pozdrawiamy

M+M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL,

jeśli idzie o wizję lokalną to dla mnie realny termin to sobota 8.02. reszta zależy od zapraszających. proponuję zacząć umawiać się z początkiem przyszłego tygodnia.

 

 

MIRON,

ja chętnie wszedłbym w koalicję przy zakupie wełny na ocieplenie poddasza. też myślę o rockwool, grubość 10 i 15 cm pwierzchnia do ocieplenia ok. 250m2, a jesli jestes przy wyborze kotła, to wiedz, że jak dobrze porozmawiasz to uda ci się uzyskać niezłe rabaty w Economy na Świetlanej. ja kupiłem, bądz zrobię to w najbliższym czasie, wszystkie elementy instalacji c.w. c.w.u + ceramika i armatura i wynegocjowane rabaty są rzędu 20%. próbowałem w kilku miejscach i tu poszło najkorzystniej choć pewnie nie rekordowo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...