Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pyzia! Namiary na dchowców mam. z jednym nawet już się widzieliśmy. Z dwoma pozostałymi jeszcze nie. Sprawy zaczynają dziać się coraz szybciej :smile:

W sprawie wyjazdu 15 lutego jestesmy za. Dzięki za przesunięcie terminu :smile:Jak się zobaczymy Pyziu to może będziemy mogli pogadać już o konkretach dot. stropów i dachówki :smile:

Pozdrawiam

 

P.S. Loniu dzięki za namiary !!! :smile: :smile: :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych,

 

Jestem w trakcie załatwiania przyłączy,lokalizacja budowy Złotniki,dom a raczej domek Archetonu ,,Czaruś"(może ktoś buduje).Start prawdopodobnie późną wiosną,może ktoś poleci dobrą,sprawdzoną ekipę budowlaną?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, przez cały weekend nic. A tymczasem ja na 99%, mimo różnych porad przeciw, w czasie weekendu zdecydowałem się na kocioł Immergasu zeus victrix (kondensacyjny). Próbowałem równiez wprowadzić dane domu do programu wizualizacyjnego, ale niestety nie dokońca starczyło czasu - muszę się z tym jednak pospieszyćb bo mam nadzieję, że łatwiej będzie o kompromis w dyskusjach domowych co do wykończenia. Poza tym byłem na budowie, dom jak stał tak i stoi i czeka. Swoją drogą to widziałem jak tu i ówdzie prace murarskie w tych temperaturach idą pełna parą, to jak to w końcu jest.

A koalicja wełniana może liczyć na mo mail dzis lub jutro.

To tyle. Gdyby ktoś chciał coś na temet immergasu to chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po obmaiarach domu pod kątem tynków wew. Ciekaw jestem jakie będzą propozycje tynkarzy. Jast też kilka znaków zapytania. Jak tynkować ściany na poddaszu, w które "wtopione" zostały drewniane podpory płatwi więźby dachowej? Można je obłozyć płytą g-k. A co jeśli nie lubi się g-k?

Poza tym cały strop (terriva) poieta się na ścianach i dwóch dwuteownikach. Te mają grubość ścianki 22mm i te 22mm wystają poniżej płaszczyzny stropu. Jak to dziadostwo sensownie zaktyć? można zrobić sufit podwieszany. A co jeśli nie lubi się g-k?

Ot takie drobne dylematy na tym etapie budowy.

 

Miron, daj spokój z wizualizacją! Masz już stojący budynek, przejdz się po nim naprawdę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight - oj to nie całkiem tak, np. siedzimy przy koniaczku i nagle wpada nam jakiś pomysł, i co mam bujać się na budowę o 2 w nocy? Albo dobranie kolorystyki, metodą prób i błędów - wolę na ekranie (przynajmniej przymiarka). No i poza tym obmiar np. do tynków też można wyliczyć z klawiatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzia, dostałam maila. Dzięki. Odpowiadam na formu bo zainstalowali nam nowy system i poczta raz działa raz nie. Same niecenzuralne sława cisna się na usta. No cóż.....

Co do spotkania to ja chętnie. Tak jak zawsze :wink:

Mr.moonlight został w pewnym sensie koordynatorem tego wyjazdu i chyba był już w kontakcie z posiadaczem rekuperatora.

Hej Mr.moonligth odezwij się!!!!!! Nie pozwól czekać kobietom !!!

:smile:

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobiety (wiecie które :smile:) przybywajcie!

spotkanie umówione, sobota godz. 10. szczegóły dograjmy na priv.

 

miron, jesteś pewien, że kolor z monitora da się przenieść na śianę? ja od momentu gdy mogę już wejśc do swojego domu wizualizację sobie odpuściłem. obrazy na monitorze, nawet jeśli są ruchome, już nie przemawiają do mnie. choć potwierdzam przydatność posiadania modelu domu w formie elektronicznej. wspomniane przez Ciebie obmiary dla tynkarzy zrobiłem początkowo przy komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...