Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

mironmk, czekam, nie popędzam

 

jestem w posiadaniu kilku wycen na instalację c.o. c.w.u

dla domu z poddaszem użytkowym, 14 grzejników (system rozdzielaczowy), montaż kotłowni, wkładu kominowego, wykonanie przyłącza gazowego od skrzynki do domu + instalacja w budynku, woda użytkowa do dwóch łazienek i kuchni, ogółem robocizna ok. 4000 + VAT.

 

jak to się ma do Waszych odświadczeń w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mr.Moonlight i Mironmk - wizualizacja to zdecydowanie nie to samo co przejście się po budowie. Jak zobaczyłem projekt wnętrz Luśki, to też zamówiłem, Kosztuje toto lepiej niż architektoniczny, ale gość ma znacznie więcej latania i roboty. Ja miewam niezłe pomysły, ale spójne ogarnięcie całości to już sztuka. Od początku jednak ostrzegłem projektanta, że nie idziemy w górne strefy cenowe i zbyt wyuzdane pomysły. Ostatnio "mu" skasowałem drugi prysznic, bo choć wyglądałby z..., to kasy pociągnałby nieźle. A z kolei robić go w niższym standardzie to też pomyłka - wolę już zrobić jeden porządny niż dwa niskobudżetowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, wizualizacja, o której myślałem wykonana jest zwykle własnymi siłami przy użyciu zwykle nielegalnej wersji oprogramowania typu Arcon. Takią wizualizację mam i wiem, że może mieć zastosowanie jedynie poglądowe, ewentualnie pomocnicze w niektórych (nie wszystkich) obmiarach. Oczywiście jestem najczystrzej krwi amatorem w tej dziedzinie, ktoś doświadczony może wyczaruje w ten sposób cuda.

Jeśli Ciebie zrozumiałem dobrze to Ty miałeś na myśli projekt aranżacji wnętrz. A to już chyba zupełnie inna bajka.

BTW na czym polega współpraca kilent-projektant przy tworzeniu takiego projektu? Poznajesz się z projektantam przez miesiąc, mówisz jakie cztasz książki, czego słuchasz, jakie lubisz obrazy, czy majsterkujesz i na tej bazie projektant planuje Ci dom :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Moonlight-no bo po co robić wizualizację istniejącego domu jak nie po to by rozpracować wnętrza :???:

W naszym przypadku pokazaliśmy projekt, powiedzieliśmy, że podoba nam się co robił Luśce, opowiedzieliśmy z grubsza co sobie wyobrażamy i się zaczęło. Pokazujemy mu też co się nam podoba, opowiadamy gdzie i kiedy przebywamy, jak się kąpiemy :wink: itp. Z miłej pogawędki powstają wizje, które akceptujemy, modyfikujemu lub odrzucamy. Dodam, że domek zaczął się żonie bardziej podobać od tego czasu. Kobiety nie czują pociągu do murów. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na formu względna CISZA a w głowach (przynajmniej mojej) lawina pomysłów i myśli :smile:

Mr.moonlight, jeszcze raz zerknęłam na ten kominek, który sobie upatrzyłam i utwierdziłam się w przekonaniu, że albo ten albo żaden. Może jak swój zainstalujesz to pozwolisz choć zerknąć?

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.moonlight, jezeli tak to zrozumiałes to przepraszam. Po prostu zanim sie zdecyduje na 100% chciałam zobaczyć jak ten wkład wyględa w normalnym domowym otoczeniu no i czy dobrze się sprawuje. Nie stać mnie na pomyłki a taki wkład sporo kosztuje.

I absolutnie nie miałam na myśli wproszenie sie na parapetówkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę zrobić następująco:

na okres prac typu wylewki, tynki zamontuję drzwi zbite z desek albo jakieś stare, których miejsce na śmietniku albo w kominku;

Wstawienie docelowych dzwi chcę zsynchronizować z wstawieniem okien i bramy garażowej

 

MHAL, gdzie Twoje poczucie humoru :smile:, nie trzeba przepraszać, trzeba przyjechać. Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Podziękowania dla Organizatora wyjazdu i dla Właścicieli za bardzo miłe przyjęcie w naszym imieniu!

A tymczasem podzielcie się namiarami na sensowną ekipę od dachu. Mam już namiar od Mirona, Loniu swojej nie poleca ... i to wszystko co wiem. Dajcie znać bo przetarg trzeba by było zacząć...

poz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...