Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

(...) na kawę do baraku na Zapomnianej 40 :D

 

Ale czadowa nazwa ulicy :p A nie jakaś Rolna, jak u mnie :-?

 

A w temacie ociepleń. Stare budynki, murowane z cegły stoją sobie po sto lat i jest dobrze. Nikt z nas nie wie co będzie działo się za parenaście lat z ociepleniami stosowanymi obecnie. I tak się Asiula 7771 zastanawiam, że jeżeli zgodnie ze sztuką ocieplenia nie trzeba, to po co przedobrzać. Robić z chałupy "termos" wcale nie jest dobrze.

Ja bym sobie wyluzował.

 

P.s. Łatwo gadać, jak się przed komputerem siedzi, nie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam ekipę za 18,5tys (od wkopania łopaty po sam dach łacznie z ułożeniem dachówki)

 

Podzielam watpliwość Rezi'ego....Strasznie mała kwota jak na tak nieskomplikowany dom łacznie z dachówką.Sama robocizna dachu to lekko licząc z 7tys.

Gratulacje za znalezienie takiej ekipy...

Czy nie jest tak,że dostałeś kosztorys na całość prac łącznie z materiałami i te 18,5tys to wyszczególniona robocizna?Bo wtedy firma zarabia jeszcze na materiałach /rabaty,VAT/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały dostarczam sam a im płace tylko za robociznę Wprawdzie cena wzrosła o 2 tys. ale tylko dlatego że podpiwniczyłem ten domek

Jeœli chodzi o robotę to jestem zadowolony z ich pracy a jak robiš możecie się przekonać podjeżdzajšc do mnie na budowę - zapraszam

Namiary moge wam podać ale nie wiem jak z czasem, zdecydowałem się na wykończenie również przez nich ze względu na cene (np. całe instalacje elektryczne wycenili na 2,5tys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały dostarczam sam a im płace tylko za robociznę Wprawdzie cena wzrosła o 2 tys. ale tylko dlatego że podpiwniczyłem ten domek

Jeœli chodzi o robotę to jestem zadowolony z ich pracy a jak robiš możecie się przekonać podjeżdzajšc do mnie na budowę - zapraszam

Namiary moge wam podać ale nie wiem jak z czasem, zdecydowałem się na wykończenie również przez nich ze względu na cene (np. całe instalacje elektryczne wycenili na 2,5tys)

pogratulowac ekipy za takie pieniadze az dziwne ze chce im sie robic i to do tego dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem i pierwszy zgryz na budowie :-?

 

7 dni temu murarze zakończyli ściany fundamentowe z bloczków M. Pan Koparkowy miał zlecone zasypanie fundamentów piachem, którego w fundamenty weszło około 210 ton.

 

Przy zasypywaniu fundamentów, było to w piątek 2 czerwca (staraszne deszcze w Poznaniu), najprawdopodobniej najechał na jedną ze ścian. Nie uległa ona przemieszczeniu, ale na fudze cementowej powstała rysa od dołu do góry, żaden z bloczków nie pękł. Więc pękniecie idzie dokładnie po fudze cementowej i ma kształt taki jak gdyby zyg-zak: T_T_T... now iecie zresztą sami jak wygląd fuga w ściance.

 

Teraz pytanie: co robić i czy w ogóle coś z tym zrobić ???

 

Można byłoby ten fragment ściany rozebrać i zrobić od nowa ale obawiamy się, że duża ilość ziemi w środku fundamentu może wyrzadzić dalesze szkody w miejscu, gdzie "wytniemy" tę ściankę, np. nowe pęknięcia dalej lub piach mógłby własnym ciężarem "wypchnąć" dalszą część ściana poza obręb fundamentu...

 

Boimy się, że jak ruszymy całość to będzie jeszcze gorzej...

 

Napewno zabezpieczymy to pęknięcie w fudze kilkakrotnie dysperbitem, ale czy to wystarczy

 

Podkreślam, że bloczki nie pękły, więc ściana nie będzie przemieszczać się w pionie, tylko ta fuga mnie męczy...

 

Bardzo liczę na Waszą pomoc i proszę o rady. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezi, czy byłbyś tak miły i zdradził z jakiej firmy masz okna?

 

Byłabym Ci wdzięczna, są super!

 

Pozdrawiam

Galean 7000 IQ - profil licowany, okleina zoty dab

 

Rezi, a gdzie można je kupić?

przepraszam za niepełna informacje

Bracia Bertrand

kupowałem w biuro handlowe Przeźmierowo ul Runkowa 15 (?)

okna bez jakich kolwiek zastrzeżeń

montaz poprawili bez kłopotu i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz apropos miejsc - poznaniaki....

 

Moja historia brzmi tak: - dobry klimat na science fiction itp.

Forum jest głównie o domach i budowaniu jak jednak najpierw o działce, bo dopiero dziś po raz pierwszy weszla do mnie ekipa i dopiero kopie doły - gdzie więc mnie do Was?

Tematy typu - okna, kominy, posadzki itp itd wydają mi się jeszcze tragicznie odległe.

Na razie jednak chciałbym pogadadac o działkach.

Widze tu ludzi z Lusowa, Skórzewa, Mosiny, Rokietnicy i Kiekrza.

a gdzie ktoś z Mielna?:)

Nie tego nad morzem tylko tego koło Kicina:)

A zaczęło się tak:

Jesteśmy 10 lat po ślubie a dopiero 4 lata temu po raz pierwszy pomysleliśmy o budowie.

Dziąłki szukaliśmy stosunkowo krótko bo znajomi nam polecili i za małe pieniądze dzięki rozległym znajomościom deweloperskim, kupiliśmy 3200 m działkę w Borówcu kochanym.

Teraz ciąg dalszy - Wszystko było cudnie - działeczka na skarpie, przy lesie, zakończona strumykiem - no bajka - tyle, ze w Borówcu 90 % terenu to bagna i nasza działka tez taka była - zainwestowaliśmy więc w nawożenie działki ciężarówkami - piasek niby tanio i obok z autostrady, która sie wtedy poszerzała - przy 150 ciężarówkach zaczęliśmy puchnąc finasnowo - ale mysleliśmy - jakoś to będzie.

Gdy przy 300 ciężarówkach nasz budżet skurczył się tak, ze nie było juz mowy o budowie - daliśmy za wygrana i... sprzedaliśmy działkę.

następnie zaczęliśmy szukac w Puszczykowie - niestety ceny działek w Puszczykowie są jakie są i te, które były trochę tańsze leżały albo koło smrodów, albo koło torów.

Dlatego kupiliśmy działkę w Puszczy Zielonce gdzie nie ma lotniska, oczyszczalni ani torów a teren nie jest bagnisty.

W zasadzie powinnam to opisac w grupie oszołomów ale Poznańska grupa przynajmniej wie o jakich terenach pisze - czy ktoś miał podobne - jazzy z szukaniem działki?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)W zasadzie powinnam to opisac w grupie oszołomów ale Poznańska grupa przynajmniej wie o jakich terenach pisze - czy ktoś miał podobne - jazzy z szukaniem działki?

 

 

Fiu fiu, niezła historyjka :o U mnie to do dziś nie wiem jak to właściwie było. Coś tam przebąkiwałem razem z moja women, że fajnie jest mieć domek. Kiedyś siadła moja kobitka przed kompa i z nudów zaczęła szukać na różnych portalach działek. Na http://www.nieruchomista.pl było kilka w Rokietnicy (padło tę wiochę*, bo jest wiochą ze wszystkim co potrzeba i oboje mamy dobry dojazd do pracy), a tylko jedna w normalnej cenie.

- "choć zobacz !!!" - krzyknęła do mnie

Spisałem telefon, zadzwoniłem, obejrzałem, załatwiłem papierkologię i kupiłem!

 

A wracając Asiula7771 do Twojej obecnej lokalizacji. Piękne tereny i nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 8)

 

 

*- wiocha oznacza tutaj kontekst tylko i wyłącznie pozytywny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Marzin, w którym miejscu jest ul. Rolna? Ja mam działeczkę przy Spokojnej, na razie czekam na prąd, i wod-kan, jak się z tym uporamy to chyba w końcu ruszymy...

powodzenia sąsiedzie (?)

Wiesiek :)

 

Kurcze, kiedyś na stronce Rokietnicy była fajna mapka, terz po up-loadzie wywalili ją :evil: Nawet nie wiem jak Ci wytłumaczyć gdzie jest ta ulica.... Moze tak: jadąc od Kiekrza wjeżdżasz do Rokietnicy i jedziesz dość długo główną drogą, która w pewnym momencie skręca w prawo... a Rolna jest na wprost. Przy Rolnej jest posterunek policji.

 

Zobacze, czy mapki tej nie mam w komputerze w pracy, jak tak to zobaczę gdzie jest Twoja uliczka. 8)

 

Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie. Tydzien temu wsysłałem do Enei podpisaną umowę. Jutro dzwonię do nich, bo trzeba wpłacić zaliczkę.

A jak jest z przyłączem wod-kan? Długo trzeba czekać?

 

Pozdrawiam sąsiedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - dla pewności częściowo wybrałbym piasek przy pękniętych fugach i zalał betonem, razem z płytą betonową, o ile ją robisz od razu.

Fugi pękły, bo jest to najsłabszy (bo świeży) element fundamentów, ale mur się trzyma "siłą spokoju".

P.S. A co z zagęszczeniem piasku warstwami? Było robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...