Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Alison - dla pewności częściowo wybrałbym piasek przy pękniętych fugach i zalał betonem, razem z płytą betonową, o ile ją robisz od razu.

Fugi pękły, bo jest to najsłabszy (bo świeży) element fundamentów, ale mur się trzyma "siłą spokoju".

P.S. A co z zagęszczeniem piasku warstwami? Było robione?

 

brams, dziękuję, odpowiedziałeś na mój rozpaczliwy apel jako jedyny :wink: mam nadzieje, że nie ostatni :D to uwaga do innych budujących Wielkopolan :)

 

Piasku było 60 cm i był zagęszczany na 2 razy, tzn. 30 cm, zageszczony i kolejne 30 cm i zagęszczony... czyli wg Ciebie, nie jest konieczne wyciąganie bloczków, tylko zrobienie im takiej "łatki" od strony wewnetrznej budynku 8) i przepraszxam, ale nie bardzo rozumiem ten motyw z płytą :oops: mogę poprosić o rozwinięcie ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alison - dla pewności częściowo wybrałbym piasek przy pękniętych fugach i zalał betonem, razem z płytą betonową, o ile ją robisz od razu.

Fugi pękły, bo jest to najsłabszy (bo świeży) element fundamentów, ale mur się trzyma "siłą spokoju".

P.S. A co z zagęszczeniem piasku warstwami? Było robione?

 

brams, dziękuję, odpowiedziałeś na mój rozpaczliwy apel jako jedyny :wink: mam nadzieje, że nie ostatni :D to uwaga do innych budujących Wielkopolan :)

 

Piasku było 60 cm i był zagęszczany na 2 razy, tzn. 30 cm, zageszczony i kolejne 30 cm i zagęszczony... czyli wg Ciebie, nie jest konieczne wyciąganie bloczków, tylko zrobienie im takiej "łatki" od strony wewnetrznej budynku 8) i przepraszxam, ale nie bardzo rozumiem ten motyw z płytą :oops: mogę poprosić o rozwinięcie ... :wink:

Na pewno chodzi o to, żeby to odkopać przed wylaniem podbetonu pod posadzki i wtedy to zalewać razem z podbetonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]alison

Na pewno chodzi o to, żeby to odkopać przed wylaniem podbetonu pod posadzki i wtedy to zalewać razem z podbetonem.

na to wyglada ja bym jeszcze ewentualnie naweircil pare otworow w scianie i wetknal pare pretow zbrojeniowych wtedy podczas zalewania stworzy sie taki zelbet ale nei wiem czy to jest poprawne rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]alison

Na pewno chodzi o to, żeby to odkopać przed wylaniem podbetonu pod posadzki i wtedy to zalewać razem z podbetonem.

na to wyglada ja bym jeszcze ewentualnie naweircil pare otworow w scianie i wetknal pare pretow zbrojeniowych wtedy podczas zalewania stworzy sie taki zelbet ale nei wiem czy to jest poprawne rozwiazanie

 

paweu, brachol - dziękuję za rozjaśnienie sytuacji :wink: dzisiaj będzie wizja lokalna z naszym KB i zobaczymy. Pozdrawiam i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał podobne - jazzy z szukaniem działki?

 

pozdrawiam

 

Ja miałam. :D

Dwa i pół roku temu nie wiedzieć czemu kupiliśmy działkę w Siekierkach koło Paczkowa - nie myśleliśmy jeszcze wtedy o budowie, po prostu chcieliśmy kupic kawałek ziemi zamin Polska wejdzie do Unii - a ta ziemia nie była droga, poza tym zanjomi nasi też tam kupili no i nas namówili.

 

Minęło trochę czasu, Pierwsze Dziecko przestało być niemowlęciem, pojawiło się Drugie Dziecko - w domu zrobiło się ciasno. Na dodatek Pierwsze Dziecko rozpoczęło w miarę regularnie uczęszczać do przedszkola i pojawiła sie kwestia codziennego odwożenia do przedszkola i zabierania z przedszkola.

No i wtedy dotarło do nas, że nie chcemy mieszkać tak daleko od Poznania i spędzać życia w samochodzie na dowożeniu i odwożeniu dzieci z różnych zajęc szkolnych i pozaszkolnych.

Zaczęliśmy szukać czegoś bliżej Poznania - upatrzyłam sobie Swarzędz-Nową Wieś, ale tam nikt nie sprzedawał działek i tak 4 miesiące szukaliśmy no i w końcu znaleźlismy działkę i wiedzielismy, że to jest to czego szukalismy.

 

O budowaniu nie wiem nic - czytam to co piszecie i mam nadzieję, że dnia na dzień będę mądrzejsza. Póki co jestem tylko "podczytywaczem".

 

Obaw mam tysiąc i nie wiem czy nie porywamy się z motyką na słońce....

 

Teraz poszukuję projektu. Trudna to sztuka, nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Zaczęliśmy szukać czegoś bliżej Poznania - upatrzyłam sobie Swarzędz-Nową Wieś, ale tam nikt nie sprzedawał działek i tak 4 miesiące szukaliśmy no i w końcu znaleźlismy działkę i wiedzielismy, że to jest to czego szukalismy. [...]

 

I w ten sposób stałysmy się z jaloską sąsiadkami - rzec by można nawet bezpośrednimi, bo nasze działki stykają się jednym bokiem :wink: Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]alison

Na pewno chodzi o to, żeby to odkopać przed wylaniem podbetonu pod posadzki i wtedy to zalewać razem z podbetonem.

na to wyglada ja bym jeszcze ewentualnie naweircil pare otworow w scianie i wetknal pare pretow zbrojeniowych wtedy podczas zalewania stworzy sie taki zelbet ale nei wiem czy to jest poprawne rozwiazanie

 

paweu, brachol - dziękuję za rozjaśnienie sytuacji :wink: dzisiaj będzie wizja lokalna z naszym KB i zobaczymy. Pozdrawiam i dzięki!

 

 

paweu, brachol - wizja lokalna z KB odbyła się godzine temu. KB stwierdził, że po moim opisie spodziewała się większej tragedii :) KB zarekomendował, że 2 górne warstwy bloczków wyciągniemy na szerokości +/-1,5 m, wstawimy zbrojenie, które zostało z fundamentów, murzarze zaszalują i wyleją beton :D I tak zrobimy. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]alison

Na pewno chodzi o to, żeby to odkopać przed wylaniem podbetonu pod posadzki i wtedy to zalewać razem z podbetonem.

na to wyglada ja bym jeszcze ewentualnie naweircil pare otworow w scianie i wetknal pare pretow zbrojeniowych wtedy podczas zalewania stworzy sie taki zelbet ale nei wiem czy to jest poprawne rozwiazanie

 

paweu, brachol - dziękuję za rozjaśnienie sytuacji :wink: dzisiaj będzie wizja lokalna z naszym KB i zobaczymy. Pozdrawiam i dzięki!

 

 

paweu, brachol - wizja lokalna z KB odbyła się godzine temu. KB stwierdził, że po moim opisie spodziewała się większej tragedii :) KB zarekomendował, że 2 górne warstwy bloczków wyciągniemy na szerokości +/-1,5 m, wstawimy zbrojenie, które zostało z fundamentów, murzarze zaszalują i wyleją beton :D I tak zrobimy. Co Wy na to?

Cóż, żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - budowa się u mnie zaczęła i na razie ekipa sukcesywnie niszczy moje 80 brzóz i 70 sosen!!!!

Dzis jadę przesadzać akacje z przodu bo tez mi zniszczą i chyba mnie szlag trafi.

Na razie potrzebuje pomocy w dwóch kwestiach - czy znacie tanie betoniarnie, które przywiozą mi tzw lany beton z gruchy i pompę?

Na razie wyliczyłam koszt na 4000 netto!!!!

Oferty mam z BT Beton i Lafarge - może kogoś mi polecicie?

Druga kwestia - tani pisek czy tam żwir?

Skąd najbliżej - ja mam działkę koło Kicina?

 

Pomóżcie

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweu, brachol - wizja lokalna z KB odbyła się godzine temu. KB stwierdził, że po moim opisie spodziewała się większej tragedii :) KB zarekomendował, że 2 górne warstwy bloczków wyciągniemy na szerokości +/-1,5 m, wstawimy zbrojenie, które zostało z fundamentów, murzarze zaszalują i wyleją beton :D I tak zrobimy. Co Wy na to?

jak dla mnie ok taki maly wieniec fundamentowy wyjdzie z tego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiua7771

Na budowy które prowadze w okolicach Kicina żwir dowozi mi p.Jan Spaloniak tel.603 244 483 z Mściszewa za Murowaną Gośliną, a co do betonu proponuje Lafarge ponieważ mają baze na Bałtyckiej ,no i beton bardzo dobrej jakości. Możesz nawet poprosić o zbadanie próbek laboratoryjnie( nieodpłatnie) Podaje tel do przedstawiciela Lafarge 502 786 917. Przyjedzie wymierzy i wyliczy koszta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem po lekturze forum “Grupa Wielkopolska” - od pierwszego postu!!, troszke mi to zajelo, ale od teraz juz na bierzaco. Jestem na poczatku drogi, budowa rusza sierpien/wrzesien 2007 w Rogalinku. Projekt z domusa Emanuela 2. Sciana 3-warstwowa, sylika+welna+klinkier, taki jest plan , moze jeszcze sie zmienii. Dodatkowo: Rekuperacja, PC, podlogowka, BOS jak gmina pozwoli.

I tu moje pytania/prosby.

KIEROWNIK BUDOWY, nie musi byc najtanszy, byle byl dobry, poprostu fachura. Mam juz pare namiarow ale kazdy dodatkowy mile widziany.

EKIPA do stanu surowego otwartego z doswiadczeniem w klinkierze.

Kogos do ADAPTACJI PROJEKTU.

Pozdrawiam i pzepraszam za brak polskich znakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - budowa się u mnie zaczęła i na razie ekipa sukcesywnie niszczy moje 80 brzóz i 70 sosen!!!!

Dzis jadę przesadzać akacje z przodu bo tez mi zniszczą i chyba mnie szlag trafi.

Na razie potrzebuje pomocy w dwóch kwestiach - czy znacie tanie betoniarnie, które przywiozą mi tzw lany beton z gruchy i pompę?

Na razie wyliczyłam koszt na 4000 netto!!!!

Oferty mam z BT Beton i Lafarge - może kogoś mi polecicie?

Druga kwestia - tani pisek czy tam żwir?

Skąd najbliżej - ja mam działkę koło Kicina?

 

Pomóżcie

 

pozdrawiam

Asia

 

Asia, jestem z Kicina i brałam beton z Antoninka, bo są zdecydowanie tańsi niż Lafarge. Niestety u mnie mieli spóźnienie, ale wszystkiego mieć nie można. Podaję Ci telefon 061 876 80 54. Powołaj sie na budowę w Kicinie, to może dadzą Ci jeszcze jakiś rabacik, chociaż tak jak napisałam, wiele nie można oczekiwać, bo są i tak tańsi niż Lafage czy WAAB. Powodzenia!

PS. Też uważam, że Puszcza Zielonka jest GIT. Coś w tym jest, bo coraz więcej ludzi z "naszego" rejonu melduje się na Forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweu, brachol - dzięki za pomocna dłoń :wink:

brachol - silka doszła wczoraj, przy rozładunku 1 paleta runęła z HDS-u w dół, na szczęście duzych strat nie ma. Co do jakości wypowiem się p óźniej - murarze ruszają ze ścianami od czwartku 8 czerwca a zalanie wieńca przewidziane jesty na 30 czerwca. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...