Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witajcie po przerwie,

U mnie na budowie właśnie instalator zakończył rozkładanie rur do kanalizy podposadzkowej i pion. Czekam na ocieplenie - wtedy wejdzie elektryk i murarz z tynkami - jak cień za elektrykiem :smile:

Liczę na to, że kable nie znikną.

W piątek obmiar okien. Gdybyś ktoś szukał nie drogich a b. ładnych okien drewnianych to mogę polecić dobrą firmę z Czechela, pod Gołuchowem. Przebijałam się do nich przez blokady Leppera, ale było warto :wink:

Mam pytanie do doświadczonych w kwesti alarmu- myśleliśmy o instalacji alarmowej, która chroni "zewn. stronę domu", tzn. reaguje na próbę włamania a nie kiedy ktoś już buszuje w środku.

Z nalepek na domach w Puszczykowie widze, że teren jest zdominowany przez Solid Security. Jeszcze do mnie nie przyszli...

Poradźcie jak się za to zabrać, i jak to wygląda cenowo.

Pozdrawiam wszystkich,

Miron dzięki za odp. :smile: późno, bo późno, ale jest. Też będę robić tynki tradycyjne, ale kierownik przekonuje mnie non stop do gipsowych ("równo, taniej"). Robisz tradycyjne na 100%?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pech, miałem już prawie calego posta i coś mnie wyrzuciło. Teraz w skrócie.

Misza, na razie raczej tak - KB namawia na trdycyjne. W przyszłym tygodniu spotkam sie z moim kier. budowy i dokładnie omówię wykończenie. Do tego czasu mam zamiar solidnie sie przygotować do rozmowy. Z myślą o tym obejrzałem kasetę Muratora "z czego, budować dom". ale trochę się zawiodłem , zresztą to chyba wspólna opinia i innych Forumowiczów.

Co do ochrony to bym nie brał innej firmy niż ta, która opanowała dany teren (takie słyszałem opinie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziąłem inną niż ta, która zdominowała. O Solid słyszałem jak najgorsze rzeczy a do tego znajomi z Policji bardzo odradzali. Poza tym oni montują alarmy Napko, które mają w rozsądnej cenie ograniczenie do wydzielenia jedynie 2 stref. Ja zamontowałem alarm SATEL i wybrałem agencję która ma w pobliżu patrol. Opinia kolegów z Policji znacznie lepsza. Cenowo to 80 zł netto za monitoring 50 zł kwartalnie konserwacja systemu. Sama instalacja alarmowa:

 

 

L.p. Materiał Cena jedn. Ilość Wartość netto

 

1. CENTRALA CA-10    302,00 &nbs 1   302,00

2. MANIPULATOR LCD     287,00    2   574,00

3. SYGNALIZATOR ZEWNĘTRZNY     145,00    1    145,00

4. CZUJKA PIR     100,00    13    1300,00

5. OBUDOWA DO CENTRALI     70,00    1    70,00

6. AKUMULATOR     67,00    1    67,00

7. RADIOLINIA 2 PILOTY (KOMP.)    133,00    1    133,00

8. KONTAKTRON     31,00    0    0

9. PRZEWÓD SYGNAŁOWY 6X0,5     0,57mb    200m    114,00

10. EXPANDER     122,00    1    122,00

11. MONTAŻ I PROGRAMOWANIE     200,00    200,00   

 

RAZEM: netto 3089,00

VAT 22% 635,58

brutto 3724,58

 

Umożliwia zaprogramowanie 4 niezależnych stref

 

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: loniu dnia 2003-03-06 09:53 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma, niestety od tynków gipsowych nie mam nikogo, bo wcześniej podjęliśmy decyzję o tynkach tradycyjnych.

Loniu, czy możesz napisac pare słów o tym, na czym polega typ alarmu, który wybrałeś? przyznaję, że spis materiałów z Twojego postu to dla mnie czarna magia...:eek:

Czy to ochrona "zewnętrza" domu, jakieś czujki na okna i drzwi? :roll:

A propos wyboru firmy, też słyszałam że nie jest dobrze brać firmę inną niż ta, która jest na sąsiednich ulicach. To niestety skazywałoby mnie na Solid S.

Od czego zacząć z alarmem? Mam znajomego, który mógłby położyć całą instalację alarmową, ale nie wiem czy wtedy taka firma może się tylko do tego "podpiąć"? Czy lepiej iść do nich po wycenę? i żeby oni wykonali instalację i podłączenie w całości?

Trochę się tego boję, tzn. że potem się od nich nie uwolnię, w razie czego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm jest oczywiście do wewnątrz. Czujki ruchu są rozmieszczone w każdym pomieszczeniu z oknem. Reagują na wszelki ruch i powiadamiają agencję ochrony oraz włączają "wariata". Podział na strefy znaczy że możesz np. w nocy włączyć czuwanie na dole a u góry gdzie śpisz możesz wyłączyć a do tego możesz np jeszcze osobno zazbrajać garaż itd. Manipulatory to klawiatury do wstukiwania kodu.

Lepiej jest gdy alartm zakłada i konserwuje agencja która cię chroni - nie ma rozmycia odpowiedzialności w razie szkód. Gdy montuje ktoś inny zawsze mogą powiedzieć, że alarm był źle zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu - dzięki, w Skórzewie, tak mi się wydawało. Powiedz jeszcze, czy zakładałeś czujki w łazienkach - podobno wariują z wilgoci. Wtedy co - na zewntątrz? Trochę nie podoba mi się to. Czy uzbrajałeś w czujki każde pomieszczenie w którym jest okno, czy tylko na zewnątrz, np. w holu na kilka pomieszczeń łącznie? Czy takie ustawienie czujek poza pomieszczeniem ma w ogóle sens? Czy w ogóle zdarzają się włamania do domów z monitoringiem, a w szczególności podczas obecności domowników - czy ktoś ma takie info z agencji ochrony, a najlepiej z policji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jak wygląda stsystyka włamań. Ja zdecydowałem się na czujki w każdym popmieszczeniu z oknem bo tak nakazuje logika. Jest to oczywiście kosztowna sprawa no ale coż, może będę spał spokojnie będąc na wakacjach. Jeżeli nie chcesz inwestować w taką ilosć czujek to chociaż rozprowadź sobie kable a w przyszłości sobie dokupisz. Czujka to jakies 100zł. Nie słyszałem także o problemach w łazieńce. Prędzej chyba czujkę jest w stanie wzbudzić ostre słońce, dlatego powinno się unikać wieszania ich na przeciw okna.

 

Co do włamań w momencie rezygnacji to słyszałem, że to specjalnośc Solid Security. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tych alarmach, i sama już nie wiem. Alarm z czujkami działającymi wewnątrz odpada ze względu na psa. Niezłe byłoby rozwiązanie z czujkami reagującymi na przekroczenie 'strefy' z zewnątrz, np. podejście pod drzwi albo pod taras w czasie nieobecności lokatorów.

Czy możecie polecić jakąs firmę - inną niż Solid S.?

Strasznie w ogóle nie podoba mi się pomysł alarmu i robienia z domu twierdzy. Ale cóz, takie czasy, że chyba dam się do tego przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek miał podobny problem. Rozwiazał go tak:

Kupił desek, trochę waty, trochę gontów bitumicznych i zrobił psu super budę (obszerną, wygodną z drzwiczkami na zasadzie plastikowych przeźroczystych pasków rozchylajacych się pod naporem ciała wychodzącego psa). Wszyscy w rodzinie są zgodni, że pies jest bardziej szczęśliwy (wcześniej przez 5 lat mieszkał w domu) bo nie musi się prosic, żeby wypuścić go na ogród.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wstawieniu okien będziecie też wstawiać główne drzwi wejściowe? czy może jakieś bardziej 'prowizoryczne'?

U mnie kolejność będzie taka:

elektryka

tynki wewn.

okna+bramy garażowe (bo garaż jest w bryle domu)

no, i drzwi+ ewentualny alarm.

Kierownik b. kręci głową na ten pomysł. Ja też nie chciałabym żeby drzwi się zniszczyły, ale ekipy mogłyby używać bramy garażowej na przykład. I właśnie pomyślałam o montażu - czy przed posadzkami da się takie drzwi osadzić :???:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zamiar zrobić drzwi prowizoryczne. Dodatkowo planujemy na poddaszu użytkowym wstawić tylko jedno największe okno a pozostałe wstawić później. Otwory okienne zabijemy deskami aby wilgoć przy tynkowaniu mogła lepiej odparować. Nie wiem czy to zda egzamin ale ktoś nam tak poradził. Po wstawieniu okien robimy elektrykę.

Właśnie dostałam zawiadomienie z gminy że w maju będzie robiona droga także jak najszybiej muszę załatwić gaz, kanalizację telefon i odprowadzenie deszczówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...