Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Karola - "na jakiś czas"? Toż to całe weki!!! Ostatni raz pisałaś 3 marca!!! Już myślałem, że wysiadłaś z tramwaju zwanego Budowaniem. Weź no potrząśnij grupą to się ożywi, choć niestety okres letni nie służy jakoś spotkaniom (ostre budowanie, wczasowanie i praca).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ciezkim szoku grupa wielkopolska dyskutuje :smile:)))

 

Wreszcie wystartowałem i fundamenty stoją (Skórzewo czy ktoś buduje się w tym rejonie??). Mam teraz jakieś 3 tygodnie przerwy, żeby wszystko się ustało. Zastanawiam się teraz nad ociepleniem i izolacją fundamentów. Czy są materiału, do ocieplania ściany fundamentowej, które automatyczniespełnią również mają funkcję izolacji przeciwwilgociowej?

 

Czy może mi również ktoś poradzić gdzie najtaniej mozna kupić Porotherm 25 P+W.

 

Ciao!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu,

lepiej później niż wcale, ale odpowiadam: w Rokietnicy. Zresztą z innego forum próbowałem się z Tobą skontaktować, bo jestem jeden krok do tyłu, tzn. prawie rozpoczynam. Niestety ze względów proceduralnych trochę to się przeciągnęło i teraz nie wiem czy do zimy zdążę ze stanem surowym (200 m kw. plus garaz 40m kw.) Wykonawca mnie namawia, twierdzi, że zdążę (-y). Ciekawy jestem waszych opinii. Aha, buduję z porothermu 30 cm. A co do cen, to wydawał mi się, że ceny u wszystkich dystrybutoró są takie same. Ja mam ofertę z Betoru (przy rondzie Obornickim) na porotherm 25 P+W za 4,4 brutto. Ewentualnie mój email: [email protected]

Pozdrawiam budujących Wielkopolan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mironmk

 

Fajnie, ze sie odezwales, co do rozpoczecia to moja sasiadka rozpoczela w zeszlym roku na poczatku wrzesnia i zdazyla zadaszyc. Jak masz wszystko zaplanowane to spokoijnie do konca sierpnia mozna zaczynac.

Co do Betoru to wynegocjowaslem Porotherm 25 P+W (15) po 4.11 z transportem :smile:. Wnioskuje wiec, ze to dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam POZNANIAKÓW!!!

Mieszkam na śląsku, buduję w Beskidach, ale mąż - Poznaniak !

Jesteście mało aktywni tak jak w grupie beskidzkiej którą aktywowałam.

Czyżby "Każdy sobie rzepkę skrobie"????

Dobre rady i doświadczenia są cenne , tym bardziej, że chyba każdy z nas buduje pierwszy raz.

Ale się rymnęło!!!

Jeszcze raz pozdrowionka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć,

niezbyt wielu tu Wielkopolan dyskutuje, ale oto jestem :smile:

W sieci forum-manii wpadłam jakiś tydzień temu i już muszę się bić z moim mężem o wieczorny dostęp do kompa, choć On na nieco innym forum szaleje :sad:(

Budujemy w Swarzędzu (Nowa Wieś) D08 Przestronny po niemałej adaptacji (nie chciał się drań zmieścić na działce!!!!). Teraz to on już raczej nie jest taki Przestronny :smile:.

Od kwietnia stoi śliczny fundament, za jakieś kilka chwil, tj. jeszcze podczas wakacji zaczniemy wznosić mury, hurrrrrrrrrrrra! Mamy nadzieję na przyszłoroczne wakacje wygrzewać brzuchy we własnym ogrodzie (bo po tym finansowym szaleństwie nie stać już nas będzie na nic innego, hi, hi, może sobie kupię jeszcze jakiś plastikowy leżak, koniecznie z podusią w słoneczniki).

A tak z konkretów ściany budujemy (czy raczej zaczniemy budować)z Porothermu 30 P+W + 12 cm ocieplenia, wełna lub styropian (to ostatnie raczej niechętnie). Po zapoznaniu się z różnymi technologiami, braliśmy jeszcze pod uwagę bloczki silikatowe, a dlaczego w końcu padło na ceramikę, sama nie potrafię wytłumaczyć. Pewnie jesteśmy tradycjonalistami :wink:.

Noooo, koniec już tego intro....

Pozdrawiam

Magda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - myslicie, ze latwo się wraca? Zapomniane hasła, jakieś loginy....brrr - parę razy już bywałam anonimowa przez to:smile:

 

Uf... papierki pozbierane - w piątek wchodzi geodeta tyczyć nasz domek...

Zdecydowałam się skorzystać z pomocy exspandera przy wyborze kredytu....napisze wam potem co z tego wyszło. Narazie tylko szepne, ze bardzo mnie miło obsługują - mam na myśli biuro w Poznaniu:smile:

 

Pozdrawiam

Oj...kiedy dam zdjecie do galerii domow?????:smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj MagdoN,

 

 

Jestesmy na tym samym etapie ja tez mam fundamenty. Dzisiaj wlascnie zamowilem Porotherm 25P+W. Udalo mi sie wynegocjowac dobra cene - chyba :smile: to znaczy 4.11 za klase 15. Od poniedzialku zaczna rosnac mury, moze za dwa tygodnie bedzie juz co fotografowac. Przyznam Ci szczerze, ze bylem bardzo bliski kupienia dzialki w Swarzedzu ale byla okazja w Skorzewie wiec chyba nie bedziemy sasiadami. Ale chetnie powymieniam sie doswiadczeniami z budowy.

 

 

Ciao!!!!

 

 

A TAK PRZY OKAZJI TO DO KLAWIATUR WIELKOPOLANIE!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Loniu,

fajnie, że ktoś w tym naszym Poznaniu zagląda do internetu :wink:.

Chciałam zapytać Cię , czy 4,11 to cena netto? Bo jak brutto :smile:)w charakterze negocjatora!

A tak swoją drogą to jest naprawdę dobry czas dla budujących. Firmy handlowe nie mają zbyt wielu klientów i można się ładnie potargować.

Chciłam zapytać Cię o ekipę, która buduje Tobie ściany: czy sprawdzona, czy droga, czy widziałeś ich wcześniejsze prace itp.?

Pozdrowionka

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 4.11 to cena brutto z transportem bez rozladunku.

Ekipe mam z polecenia jest stosunkowo nie jest droga i robi dobre wrazenie. np: przed rozpoczeciem prac, pomimo wytyczenia przez geodete budynku sami dokonali swoich pomiarow i wykryli blad. Jednym slowem nie sa bezmyslni, nie pija no i robia dosyc dokladnie. Z fundamentow bylem zadowolony, zobaczymy jak zrobia mury. Jak bedziesz chciala namiary to daj znać. Na privie moge ci podac wiecej szczegolow jesli bedziesz chciala.

 

Ciao !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa 10 jest bardziej krucha i masz wiecej odpadów no i przy budynkach ze stropem, teoretycznie powinno sie stosowac klase 15 (tak twierdzi moja kumpela konstruktor). Moja ekipa wymurowala ponad 22 palety i nie było jeszcze odpadów - nawet jednej cegly!!!

Co do tego jak sprawdzac czy dobrze jest zrobione to sam mam czasem z tym problem. Duzo czytam i staram sie aby wszystko bylo zgodnie ze sztuka budowlana. No i oczywiscie nalezy kupic sobie 2 metrowa wage, miare i wszystko sprawdzac z projektem.

 

Powodzenia,

 

W przyszłym tygodniu bede mial strop i bedzie gdzie chować sie przed deszczem :smile: :smile:

 

Musze powiedziec, ze przeraza mnie tempo, mury zaczeli mi robic w poniedzialek a dzisiaj już mam zalozone elki i zamawiam strop. Strasznie to pochlania czas i trudno jest normalnie pracowac no ale trzeba to przezyc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...