Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Budmar, Baranowo. Duży wybór, nie niskie ceny :wink:

A propos styropianu: w niektórych hurtowniach już niemało podrożał, zresztą wiele materiałów drożeje z dnia na dzień (pustaki, profile do ścianek g-k, wełna mineralna) - trzeba się porządnie nalatać po sklepach, żeby coś "urwać" po starych cenach...

 

 

Dzięki ! :D

 

Moze ktos jeszcze ma namiary ale z ludzkimi cenami :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

kopia

 

 

chcialabym zadac pytanie,ale prosze sie nie smiac...

 

czy mozna sobie wypozyczyc cos w rodzaju wielkiego namiotu (takiego jak ma mytkowski) i budowac pod? bo my budowac zaczniemy w polowie wrzesnia i pewnie ciagle bedzie padac jesli ktos wie gdzie mozna znalezc taki wynalazek to poprosze o info...

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chcialabym zadac pytanie,ale prosze sie nie smiac...

 

czy mozna sobie wypozyczyc cos w rodzaju wielkiego namiotu (takiego jak ma mytkowski) i budowac pod? bo my budowac zaczniemy w polowie wrzesnia i pewnie ciagle bedzie padac jesli ktos wie gdzie mozna znalezc taki wynalazek to poprosze o info...

 

Fiu, fiu, też chciałbym rozpocząć na jesień. Z tym namiotem, to nie wiem. Ja mam przygotowane dwie duże plandeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin

 

jesli moge spytac,to skad masz te plandeki.moja budowa to bedzie 13/20m wiec wiadomo ze potrzebuje z zakladka :-( najbardziej to bym chciala taki namiot jak ma mytkowski :-(

 

 

czy ktos zaczyna teraz jesienia i chce wprowadzic sie zima? wszyscy budowalncy odradzaja nam taki pospiech ze wzgledu na to ze budynek powinien osiasc pusty...nie wiem co o tym myslec....czy to byloby z wielka szkoda dla budynku gdybysmy wykonczyli i wprowadzili sie zima?

 

z gory dzieki za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin

 

jesli moge spytac,to skad masz te plandeki.moja budowa to bedzie 13/20m wiec wiadomo ze potrzebuje z zakladka :-( najbardziej to bym chciala taki namiot jak ma mytkowski :-(

 

 

czy ktos zaczyna teraz jesienia i chce wprowadzic sie zima? wszyscy budowalncy odradzaja nam taki pospiech ze wzgledu na to ze budynek powinien osiasc pusty...nie wiem co o tym myslec....czy to byloby z wielka szkoda dla budynku gdybysmy wykonczyli i wprowadzili sie zima?

 

z gory dzieki za odpowiedzi :-)

 

 

No No ale wyznaczyliście sobie błyskawiczne tempo w budowie domku :D

My stan surowy + dach we wrzesniu i jak bedzie pogoda to tynki i instalacja elektryczna. Na ile nam starczy kasy to zrobimy w tym roku :)

Reszte zostawimy do zrobienia na wiosnę.

Pośpiech nie zawsze popłaca :)

 

 

Co nagle to po diable :)

 

Życze sobie jak i innym budującym na forum POGODY :D

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobietka

 

ale my wszystko robimy z kredytu wiec zalezy nam na czasie...nie chce placic kredytu i dalej utrzymywac wynajmowanego mieszkania...ale jak trzeba bedzie to poczekamy.

 

plan mialam taki zeby zamknac budynek.w srodku zrobic instalacje.odpalic ogrzewanie i wtedy dodlubac go do konca.boje sie tylko o to osiadanie - czy mu to nie zaszkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zupełnie inna sprawa :D

Tu Was rozumiem :D

Mym mamy ten luksus że nie wynajmujemy mieszkania :)

Ale w przyszłym roku zapewne też wprowadzimy się do nie wykończonego domku i po mału bedziemy wykańczać :D -oby dom a nie siebie nawzajem :o

 

Oby Wam się udało :D

Przy sensownym zaplanowaniu prac na pewno się Wam uda :D

 

Czasaminie sama pogoda wstrzymuje prace a budowlańcy i inni oświeceni

majstrowie od wykończen :D

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi powod tego pospiechu to obawa ze ceny za materialy wykonczeniowe od styropianu do gK i profili bardzo wzrosna,a tak mozna by wszystko wrzucic do domu jesienia i jechac.najgorsza jest instalacja grzewcza i kanalizacyjan bo z reszta nie bedzie problemu.wykonczeniowka w srodku to juz praca dla nas i tescia.na sciany chcemy sposob niemiecki 4cm welny plus na profilach dwie warstwy plyty GK.nie wiemy czy budynek ocieplac w tym sezonie czy nastepnym.jedni budowlancy mowia ze po pierwszym sezonie bo budynek musi swoje wchlonac i oddac a drudzy ze natychamiast.zglupiec mozna do reszty.

 

 

czy ktos bedzie dom ocieplal welna 20? niby koszt duzy ale zima dom cieplutki a latem sie tak nie nagrzewa

 

za wszelkie rady odnosnie fundamentow, ocieplenia i plandek bede bardzo wdzieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge spytac,to skad masz te plandeki.moja budowa to bedzie 13/20m wiec wiadomo ze potrzebuje z zakladka :-( najbardziej to bym chciala taki namiot jak ma mytkowski :-(

A mam takie z odrzutu. I co jeszcze mogę napisać, że pochodzą z naczep od tirów, a ja poniekąd jestem z tą branżą związany...

czy ktos zaczyna teraz jesienia i chce wprowadzic sie zima? wszyscy budowalncy odradzaja nam taki pospiech ze wzgledu na to ze budynek powinien osiasc pusty...nie wiem co o tym myslec....czy to byloby z wielka szkoda dla budynku gdybysmy wykonczyli i wprowadzili sie zima?

Pewnie pojawią się jakieś pęknięcia, rysy, załamania. Mamy tak w budynku biurowym w którym pracuję. Został "zasiedlony" natychmiast po skończeniu.

W sumie mam sytuację podobną do Ciebie, też mieszkam w wynajętym mieszkaniu, więc zależy mi na szybkim zamieszkaniu. Ideał bybły taki, że jeszcze tej jesieni mury i dach, zamknięcie na zimę. W międzyczasie mógłbym sam porobić instatalcje elektryczną, przy małej pomocy ogrzewanie.... No i jak to zadziała, to można spokojnie dalej działać z wykończeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzin

 

jesli moge spytac,to skad masz te plandeki.moja budowa to bedzie 13/20m wiec wiadomo ze potrzebuje z zakladka :-( najbardziej to bym chciala taki namiot jak ma mytkowski :-(

 

 

czy ktos zaczyna teraz jesienia i chce wprowadzic sie zima? wszyscy budowalncy odradzaja nam taki pospiech ze wzgledu na to ze budynek powinien osiasc pusty...nie wiem co o tym myslec....czy to byloby z wielka szkoda dla budynku gdybysmy wykonczyli i wprowadzili sie zima?

 

z gory dzieki za odpowiedzi :-)

 

Co do plandeki, to ja odradzam. Na jesień wcale nie jest tak źle z opadami - da się budować bez takiego przykrycia. Taki namiot byłby potrzebny tylko przez pierwsze 3-4 tygodnie (dopóki nie będzie dachu), a poza tym będzie przeszkadzać np. przy zalewaniu stropów z pompy itp.

 

No i odradzam też wprowadzanie się do świeżo wybudowanego budynku. Wyobraź sobie, że budując w 3 miesiące dom masz w murach i podłogach ogromne ilości wody (pewnie nie przesadzę, jeżeli powiem, że minimum 10 metrów sześciennych). To wszystko musi gdzieś odparować. W zimie nie ma na to szans - efekt będzie taki, że będziesz mieszkać w bardzo dużej wilgotności, będzie zimno, a w najgorszym wypadku na ścianach mogą wychodzić grzyby. Jeżeli dodatkowo ocieplisz dom styropianem, cała wilgoć będzie odparowywać tylko do wewnątrz. Naprawdę jeżeli nie jesteś zmuszona radzę ci - nie spiesz się tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten namiot raczej nie zda egzaminu - bo tak naprawdę seszcz przeszkadza tylko przy dachu i przy stropie a jak pod namiotem zalać fundamentyu betonem z pompy albo tarasy?

Do stawiania murów słońce niepotrzebne:)

Fakt, że dom powinien się odstać, że może wyjść grzyb itp ale jak nie ma czasu to nie ma.

Ja mam jeszcze gorzej bo mieszkanie wynajmowane powinnam opóścic już dawno a w perspektywie co najmniej pół roku mieszjania u teściów więc rozumiecie, że grzy mi nie straszny.... Dlatego każdy dzień prać na budowie jest dla mnie na wage zota a włąsnie roboty mi stoja po czekam na strop!!!!!!! Jak będę miała sczęście to przyjdzie w piątek a ajak pecha to dopiero 18 tego i pomyślec, że 10 lipca miał wchodzić ciesla!!!!

[b]Skąd braliście więźbe dchową????????[/b]

Nauczona smutnym doświadczeniem ze stropem bede zamawiac z wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiu

 

dzieki za wypowiedz

 

my wiezbe bedziemy barli gotowa z firmy specjalizujacej sie w wiezbach.wyszla taniej niz u ciesli (! a w muratorze pisali ze wychodzi drozej) a przyjedzie w segmentach na okreslony dzien ale ktos ja musi zamontowac na murach.firme to moge podac jutro bo jest spod poznania ale nie pamietam nazwy :-( czeka sie chyba od 2 -3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...