Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Podał mi:

18 ton żwiru 0.4

2.800 ton cementu

20l plastyfikatora na cześć z podłogówką

włókno szklane polipropylenowe 7kg

i plastyfikator w miejsca, gdzie nie ma podłogówki BV 3 firmy Sika - 30 kg

 

wg jego obliczen ilosci sa ok bo mu wyszlo ok 9-10m3 :roll: jak wezme material od nich za m2 to i tak mnie to nie interesuje :roll:

 

Z tego wynika że masz do ułożenia w zaokrągleniu 7m3 jastrychu.

Nie daj się podejść na ilości materiału....

 

Nie bez powodu tak napisałem :lol: Weź kalkulator i sama przemnóż sobie powierzchnie x grubość wyjdą Ci m3. I tego się trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b]Skąd braliście więźbe dchową????????[/b]

Nauczona smutnym doświadczeniem ze stropem bede zamawiac z wyprzedzeniem.

przylacze sie do pytania bo bede potrzebowal we wrzesniu co prawda nei wiezbe a belki na strop ale to w sumie to samo

denes

wyslalem wiadomosc na priv w sprawie przewodow

co do wiezby - ja bralem z tartakow mazurskich,

ponoc w wielkopolsce sa tylko sosny karlowate z duza iloscia sekow,

dlatego raczej drewno nizszej jakosci.

 

brachol dzieki, wlasnie odpowiedzialem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP

 

Jesteśmy na ostatniej prostej przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, murarze już w blokach startowych, wszystko czeka, a pan "adaptator" powiedział, że dziękuje za współpracę, :evil: ale nie ma czesu.... Poszukuję kogoś, kto pomoże nam "wipsać" projekt do wniosku. Chodzi mi tylko o ADAPTACJĘ i NANIESIENIE ZMIAN i to wszystko najlepiej na wczoraj.....

 

HELP :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaiM i pasco dzięki :D Piszac wczpraj popelnilam podstawowy blad - bowiem w Pulbudzie cena 24 zł/2 to jest materiał + robocizna, wiec te 34 zł to moja kucha :D Na pewno wiec ich wezme :wink:

Sprawdzilam sobie ceny i wyszlo mi, ze jak wezme material od Paulbudu, to faktycznie wyjdzie mi taniej, niz gdybym sama kupowala :o Szok bo to pierwszy taki przypadek na budowie :o Płace wtedy od m2 i nie musze sie przejmowac iloscia materialu - wiecei jakbym zamowila mniej niz oni sobie zazyczyli a pozniej by zabraklo to mialabym niezla obsuwe, bo po poludniu nikt mi nie dostarczylby jakis brakujacych towarow- wiec mysle, ze ta opcja jest spokojniejsza :D

 

Na razie walcze z instalatore, ktory nie ume (czytaj nie chce mu sie :evil: ) dokładnie ulozyc styropianu pod podlogowka i ciagle zalamuje sie on pod stopami :evil: Czesc poprawil juz wczoraj, ale nie do konca :-? Dzis bedziemy go opr z kierownikim budowy :-? Musi tez na poddaszu czesciowo wkuc rury od kanalizy bo wystaja ponad wymiar wylewki :roll: A burzy sie jak nie wiem co i nie chce robic :evil: czy wy tez mieliscie takie problemy z ukladaniam styropianu? :o

 

Bardz prosze tez o porady gdzie kupowaliscie piec i kaloryfery. Musza taki zakup finalizowac we wrzesniu (gdzies pod koniec), wiec na poczatku miesiaca bede pewnie skladac zamowienie :roll: Ech gdyby nie forum juz penie bym sie zalamala :wink:

 

Poszukuje tez kogos, kto zrobilby mi podbitke dachowa i w ogole drewniane elementy przy domu - moze pozniej na wiosne drewniany taras :roll: macie kogos takiego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol

 

ocieplimy od srodka zeby dom byl cieplutki przeciez :-) a latem sie nie nagrzewal.tak samo pogrubimy ocieplanie na zewnatrz i zamiast 12 styrop zrobimy 20 welna.koszt duzy,ale robie to z kredytu wiec wole teraz te pieniadze dobrze zainwestowac niz pozniej wywalac na ogrzewanie :-)

 

a o zmiane ze sciany fundamentowej z bloczkow na lana to pytam bo znajomy nam doradzil taka.mowi ze dla budynku to nie ma znaczenia a jest szybciej i koszt mniejszy.nie wiem czy do tego potrzebuje jakiejs adapatacji czy mozemy sobie sami takie machnac :-) oczywiscie ten fragment sciany fundament nad ziemia to z bloczkow.chodzi tylko o podziemie.dodam ze domek maly parterowy z poddaszem uzytk.

lac beda bez szalunku bo ziemia zwarta gliniasto zwirowa i kierbud tak doradzil.a doly na fundamenty kopane recznie.jak cos wiesz w tym temacie to poradz

 

 

 

a za kierownika budowy 4,5 tys. ale za to jest to facet ktory nadzoruje tez budowy na naszym osiedlu wiec wiem ze zawsze tam jest (byl nawet w czasie mundialu !!! :-) )

 

dodatkowo myslimy zeby wziac inspektora nadzoru budowalanego.ale nad tym jeszcze myslimy bo kierbud jest rzetelny.widzialam jak rozbierali sciane sasiadowi :-) oraz komin :-) mimo ze niem jeczal :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol

 

dodam ze wykanczac sciany wewnatrz bedziemy sami z tesciem, wiec chodzi tylko o koszt materialu :-) nie wiem czy w przeliczeniu na tynki maszynowe plus robocizna nie wyszloby na to samo.w kazdym razie taki mamy plan.

 

a gdyby ktos pytal o ocieplenie welna 20 to metr kosztuje ok 60 zl.do tego profile itp ,czyli liczyc trzeba ok 100zl/metr.ale to chyba tez robic bedziemy ekipa osobisto-tesciowa wiec moze nie wyjdzie superdrogo.poza tym mamy mala powierzchnie scian :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydlak

co do tego ze bedzie cieplo to na pewno tylko czy jest to ekonimicznie sensowne troche tego bylo na forum o grubosciach ocieplenia wiec moze poszukaj

a tak na marginesie to jakiej grubosci sciane bedizesz miala? oczywiscie calosciowo bo tak si ezastanawiam czy przy takim ociepleniu okna nie beda za malo doswietlac wnetrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reszta nie ma nic za darmo, jezeli cos kosztuje 50% ceny w kazdym innym sklepie to jak myslisz dlaczego? Cena przewodu w castoramie: 180zl za 100mb 3x2,5, cena w hurtowni elektra: 450zl. Czy to normalne?

Owszem, zgadzam się.

Ale czy to jest normalne, że gdy pytam o cenę przewodu w kilku hurtowniach, dostaję informację, że cena przewodu np. 5x100mm2 to 45zł za 1mb, ale otrzyma Pan rabat, i kupi w cenie - sic! -25zł/1mb?!

Kupiłem w Castoramie 35mb za 24zł/mb.

Dziękuję bardzo za takie rabaty, wolałbym, aby np. cena była 28zł/mb, ale dostanie Pan kilka - a nie kilkadziesiąt! - % rabatu i zapłaci 25zł.

Pomimo, że finalnie wychodzi na to samo, wydaje mi sie to uczciwsze i bardziej przyzwoite.

Na okna tak samo - 35% !!! rabatu.

Szukają frajerów, a nuż widelec ktoś nie załapie i zapłaci tzw. cenę katalogową.

 

P.S. Instalacje elektr. i alarmowe zakładał mi szwagier, i sam mi polecał zakupy w Castoramie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mozecie polecić kogoś do wykonania projektu i wykonania ogrzewania podłogowego.

 

Chcę miećna parterze podłogówkę a na pietrze grzejniki, jakie są wasze rady ?

Także połaczenie kominka z ogrzewaniem co ? Jaki piec waszym zdaniem jest dobry dla 180 m2 ?

 

Okan dachowe Fakro, Roto. Velux ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zgadzam się.

Ale czy to jest normalne, że gdy pytam o cenę przewodu w kilku hurtowniach, dostaję informację, że cena przewodu np. 5x100mm2 to 45zł za 1mb, ale otrzyma Pan rabat, i kupi w cenie - sic! -25zł/1mb?!

Kupiłem w Castoramie 35mb za 24zł/mb.

Dziękuję bardzo za takie rabaty, wolałbym, aby np. cena była 28zł/mb, ale dostanie Pan kilka - a nie kilkadziesiąt! - % rabatu i zapłaci 25zł.

Pomimo, że finalnie wychodzi na to samo, wydaje mi sie to uczciwsze i bardziej przyzwoite.

Na okna tak samo - 35% !!! rabatu.

Szukają frajerów, a nuż widelec ktoś nie załapie i zapłaci tzw. cenę katalogową.

 

P.S. Instalacje elektr. i alarmowe zakładał mi szwagier, i sam mi polecał zakupy w Castoramie.

Pozdro.

Ceny przewodow ktore podalem, oscyluja mniej wiecej wokol tej samej kwoty w wielu roznych hurtowniach (+-5%). Jedynie markety odbiegaja od tej kwoty. Nie namawiam Cie na zakupy w hurtowniach ani rezygnacji z marketow. Ja jednak sam balbym sie. Moze niepotrzebnie...

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...