Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z was kochani wielkopolanie wybudował do z tzw kominkiem zewnętrznym albo dwustronnym - takim, który najczesciej służy za grill albo co?

 

Czy stosowaliście na przykład komin schiedla? Bo boję sie że będxie mi dym z grilla leciał przez kominek pokojowy do domu albo, że ciepło z kominka pokojowego bedzie przez grill uciekac na zewnątrz.

Znacie może jakichś fachowców od kominków i tego typu dwustronnych instalacji czy wystarczy jakoś to ocieplić - zadbać o tzw cug:)

 

 

pozdrawiam

 

Joanna

Joasiu teraz dopiero przeczytałam po przerwie urlopowej Twój post. I odpowiedam mam taki komin. Jest zbudowany w całości z cegły. Na razie nie wkładamy ceramiki. W przypadku kominak zewnętrznego jest to absolutnie zbędne - i niepotrzebne koszty. Kominek wewnętrzny u nas nie będzie stanowił podstawy ogrzewania dlatego też nie montowaliśmy ceramicznego wkładu. A i jeszcze konstrukcyjnie to jest komin z dwoma kanałami. Osobny kanał dla kominka wewnętrznego i osobny do grilla.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    radas77

     

    oczywiscie zachwale swoje.fajne dzialki sa w zielonce ale zeby kupic 1000m to tylko po prawej stronie z kicina do klin.po lewej sa tylko 2tys.fajna jest cala reszta przy zielonce dębogóra,mielno, owińska ale trzeba szukac takich malych.

     

     

    ladne sa tez w szczytnikach borowcu koninku i kamionkach ale nie kazdy chce bo nie jest jeszcze rozwiazana sprawa PSE

     

     

    reszty okolic nie widzialam bo dla mnie za daleko do mieszkania

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    radas77

     

    oczywiscie zachwale swoje.fajne dzialki sa w zielonce ale zeby kupic 1000m to tylko po prawej stronie z kicina do klin.po lewej sa tylko 2tys.fajna jest cala reszta przy zielonce dębogóra,mielno, owińska ale trzeba szukac takich malych.

     

     

    ladne sa tez w szczytnikach borowcu koninku i kamionkach ale nie kazdy chce bo nie jest jeszcze rozwiazana sprawa PSE

     

     

    reszty okolic nie widzialam bo dla mnie za daleko do mieszkania

     

    wielkie dzięki za podpowiedzi ale mam pytanie (może durne): co to jest5 PSE??

     

    pozdrawiam

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    radas77

     

    jak pan z kamionek mowi ze PSE za bardzo nie szkodza to moze nie szkodza.a okolica naprawde piekna.w dodatku w szczytnikach sa do kupienia domy od developera z dzialkami 600m za 245 tys.domy 135( ok) m dol wykonczony do stanu developerskiego (chyba z ogrzewaniem) a gore tez koncza na zadanie.doadatkowo z ogrodzeniem ( o ile dobrze pamieatm).my bylismy bardzo zainteresowani tymi domkami tylko ze dla nas troszke daleko 12km.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    radas77

     

    http://www.housepol.pl/aktualnosc2.php?id=32#

     

     

     

    klikasz na osiedla zamkniete a gdy sie otworzy strona to na osiedle w szczytnikach.te domki maj 83m na dole i jest gora 55.

     

    widze ze duzo podrozaly od zeszlego roku i duzo tez sprzedali.ale to i tak niedrogo

     

    powodzenia w szukaniu swojego miejsca :-)

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    radas77

     

    http://www.housepol.pl/aktualnosc2.php?id=32#

     

     

     

    klikasz na osiedla zamkniete a gdy sie otworzy strona to na osiedle w szczytnikach.te domki maj 83m na dole i jest gora 55.

     

    widze ze duzo podrozaly od zeszlego roku i duzo tez sprzedali.ale to i tak niedrogo

     

    powodzenia w szukaniu swojego miejsca :-)

     

    dzięki brzydlak

    zaraz bede oglądał tą ofertę. Może coś przypadnie do gustu, chociaż wolałbym z żoną wybudowac coś swojego. Chociaż czytając na forum o problemach z tym związanymi... :D

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ech widze, ze czasy łapania namarow na forum koncza sie, a szkoda :cry:

    Sprobuje mojego wykonawce od elewacji namowic jeszcze na zrobienie podbitki. Zdecydowalam sie na osb, pokryte tynkiem i pomalowane w kolorze elewacji :wink: Pewnie ktos rozpozna od kogo sciagnelam :wink:

     

    Co do wylewek Pulbud wchodzi jutro z rana. Po sprawdzeniu cen okazalo sie, ze ich robota z materaialm za 24m2 wyjdzie mnie na calosci o 300 zl taniej, niz gdybym sama zamawiala material :wink: Dam znac jak poszlo :wink:

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    iga daj znać jak zrobili bo sam się chce z nimi umówić

     

    może ma ktoś namairy na sprawdzonego instalatora i elektryka byłbym zobowiązany

     

    U mnie robił elektrykę polecany tu Adndrzej Trzmiel. Nie najgorzej, ale trzeba ich stale pilnować i sprwadzać każde gnizdko :wink:

     

    Wylewki dzis o 7 przelozyli mi na jutro :roll: Komus sie samochod popsul :roll:

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Witam serdecznie,

     

    Bardzo pilnie potrzebuje stemple, ok 40 na ogrodzenie tymczasowe i 80 na budowe. Czy ktos z Was ma może niepotrzebne uzywane, chętnie odkupię:). Miałam namiar na jedne z forum, ale niestety były za krótkie, potrzebujemy min 2,65 ( te na budowe)!!!

     

    Chcieliśmy wziąc od budujacego sąsiada, ale mu ukradli.....

     

    Gdzie kupowaliście Wasze stemple?

     

    Druga potrzebuje rzeczoznawce do wyceny budowy pod kredyt..juz niedługo wlasne pieniązki sie skończą i pilnie potrzebujemy sie posilić kredytem.....

     

    Pozdrawiam budujących Poznaniaków

    Ania

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    ie kupowaliście Wasze stemple?

     

    Druga potrzebuje rzeczoznawce do wyceny budowy pod kredyt..juz niedługo wlasne pieniązki sie skończą i pilnie potrzebujemy sie posilić kredytem.....

     

     

    Zadzwoń 602 634610, pani Jakóbiec. Mi wyceniała do kredytu działkę i całą inwrstycję. Szybko i bez sterty wymaganych papierów, taniej niż u innych sprzwdzonych przeze mnie.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Czy ktoś może mi pomóc w temacie wełny???

    Jeszcze tydzień temu mogłam zamówić, niestety zgapiłam się... a dzisiaj dostałam odpowiedźz hurtowni, że ROCKWOOL już zamówień nie przyjmuje do końca roku :o :o :o jakaś masakra :roll:

    Potrzebuję 18 cm na ocieplenie oraz 15 cm i 8 cm 9Lub 5 cm) na poddasze... Czy ktoś może mi podesłać jakieś namiary??? Co prawda ocieplać ściany dopiero w październiku, ale poddasze mogłabym zacząć ocieplać niedługo, a tu taka tragedia... A wszystkiemu winny nasz cudowny :cry: BOOM budowlany

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    No i odradzam też wprowadzanie się do świeżo wybudowanego budynku. Wyobraź sobie, że budując w 3 miesiące dom masz w murach i podłogach ogromne ilości wody (pewnie nie przesadzę, jeżeli powiem, że minimum 10 metrów sześciennych). To wszystko musi gdzieś odparować. W zimie nie ma na to szans - efekt będzie taki, że będziesz mieszkać w bardzo dużej wilgotności, będzie zimno, a w najgorszym wypadku na ścianach mogą wychodzić grzyby. Jeżeli dodatkowo ocieplisz dom styropianem, cała wilgoć będzie odparowywać tylko do wewnątrz. Naprawdę jeżeli nie jesteś zmuszona radzę ci - nie spiesz się tak.

     

    Niestety nie moge sie z tym zgodzic. Rozbudowywalem dom. W maju zaczalem w grudniu sie wprowadzilem. Zima wilgotnosc 35-45 % czyli malo. Teraz mam w okolicach 60% czyli komfortowa. Nie pekaja mi sciany nie peka podloga. Uwazam ze mozna sie spokojnie wybudowac w jeden sezon i wprowadzic bez zadnych problemow.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

    Gość
    Odpowiedz w tym wątku

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...