Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Czy ktoś może mi pomóc w temacie wełny???

Jeszcze tydzień temu mogłam zamówić, niestety zgapiłam się... a dzisiaj dostałam odpowiedźz hurtowni, że ROCKWOOL już zamówień nie przyjmuje do końca roku :o :o :o jakaś masakra :roll:

Potrzebuję 18 cm na ocieplenie oraz 15 cm i 8 cm 9Lub 5 cm) na poddasze... Czy ktoś może mi podesłać jakieś namiary??? Co prawda ocieplać ściany dopiero w październiku, ale poddasze mogłabym zacząć ocieplać niedługo, a tu taka tragedia... A wszystkiemu winny nasz cudowny :cry: BOOM budowlany

 

Ja w zeszlym roku kupowalem Isovera u nich i tynk i bylem bardzo zadowolony.

 

6. Centrum Budownictwa Indywidualnego A.G. Robert Gumienny

61-313 Poznań ul. Gminna 17

tel. (061) 879 82 97, 0601 730 644

fax. (061) 879 82 97

e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie w Poznaniu można kupić kawałek 2 -3 m bednarki ocunkowanej? Jak gdzieś znalazłem to sprzedają w kręgach 50-60 kg a mi potrzeba tylko kawałka do wyprowadzenia uziomu ze zbrojenia. W przyszłym tygodniu ropczynaja kopać fundamenty :)

ja kupowalem w hurtowni Agena na Szyperskiej kupowalem 7 metrow troche trwalo odmierzania ale poza tym nie marudzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

***WEŁNA WEŁNA WEŁNA ***

jest nadzieja dla ciebie i wszytskich innych budujących :)

gozinę temu przeczytałam twój opis i faktycznie sie załamałam bo sama chcę koniec września ocieplać i był mały zonk :o

generalnie obdzwoniłam kilka miejsc w Poznaniu i okolicy i masakra..

powiedzieli mi że na standardowe płyty nie mam co liczyć, co majwyżej (maybe) na jakies takie 100/500 za 56 zł m2 !!!!

potrzebuję jakieś 170 m2 więc koło 9 tys mnie podliczyli..

spadłam z krzesła :evil:

ale..ale.

pochodzę z Ostrowa Wlkp więc znam nie tylko okolice Poznania - i rada dla wszystkich:

szukajcie dalej od P!

bez żadnego problemu znalazłam ROCKWOLLa w interesującej mnie ilości po 15.50 za m2, do odbioru w poniedziałek :) 15stka :)

w sklepach, bricomarchach i hurtownaich w miejscowościach jak pleszew, turek, kalisz i okolice jeszcze można dostać wełnę :) może odległośc spora i trezba będzie wybulić i jakiś kurs z transportem załatwić, ale chyba lepsze to niż termin lutowy 2007 na wełne w poznaniu 8)

sugeruje googla i szukac w pozostałej wielkopolsce :)

województwo ma sporo m2 :wink: i sklepów :lol:

powodzenia wszystkim :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Koleżeństwo,

 

Wełnę zamówiłam w Warszawie, będzie u mnie 11 września (poddasze) i 4 października (ściany zew. domu), więc we wrześniu będę ocieplać nieużytkowe poddasze a w październiku ściany zewnętrzne budynku.

 

Dostałam następującą ofertę:

1. 28 pln / 1 m2 za ocieplenie poddasza (wełna 15 cm między krokwiami + 10 cm na tę wełnę 15 cm) wraz z osadzeniem konstrukcji sufitu podwieszanego na jakimś stelażu i jednokrotnym szpachlowaniem.

2. 20 pln/1 m2 za ściany zew. domu ze strukturą tynku (baranek).

 

Przyznam, że to pierwsza oferta, ale od sprawdzonych fachowców... i jestem zmęczona i nie mam natchnienia szukać :roll:

 

Poradźcie proszę: DUŻO to czy OK?

 

Pozdrówki dla Wszystkich

 

PS. Do Reziego - Rezi jaki jest numer Twojego koloru tynku zewnetrznego. Moja kolorystyka jak wiesz będzie identyczna z Twoją i właśnie myślę nad kolorem tynku, szukałm beli złamanej jakimś lekkim ecru i Twój kolor wygląda ładnie. Jaki to numerek 8) Z góry wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSE to Polskie Sieci Energetyczne

 

W Kamionkach , Borówcu jest z tym problem bo ponoć linia ma iść ( stoją słupy ale prąd nie płynie jeszcze) zbyt blisko niektórych działek. Od tej którą moge kupić jest jakieś 300 m.

 

Ile płaciłes za uzbrojenie działki w media? Jesli to nie tajemnica oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radas 77

 

Mysle, ze cena w normie, teraz z kamionkach trudnio taniej dostac, choć słyszałam, ze ktoś znajmmy kupił po 70 zl ze wszystkim. Jezeli masz działkę z uzbrojeniem to oszczedzasz sobie duzo nerwow. Wiec jezeli tylko "PSE" Ci nie przeszkadza i działka ładna to ja bym brala.

 

Ja jakieś 2 letmu chciałam kupic ładną działke w szczytnikach po 25 uzbrojoną w wodę. Nie kupiłam, bo zdecydowałam sie jednak budowac bliżej rodziny. jednak pokazuje to jak ceny działke szybują w górę i będa szybować nadal.

 

Pozdr

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myśle sobie, że chyba to nie jest wygórowana cena. A te całe PSE to jeszcze nie wiadomo w którym miejscu wyladuje (ponoc energetyka przymierza sie do przestawienia słupów).

 

Dzisiaj jade z żona obejrzeć jeszcze raz wszystko dokładnie i myslę, że do przyszłego tygodnia podejmiemy decyzję. Ja jestem nastawiony w 98% na tak, ale.....

 

Tym bardziej, że mamy zamiar wszystko na kredycik (niestety- ale kto w tym kraju ma tak dużo gotówki

 

:D ) a developer daje umowę przedwstępna i mozna wszystko załatwić w banku.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSE to Polskie Sieci Energetyczne

 

W Kamionkach , Borówcu jest z tym problem bo ponoć linia ma iść ( stoją słupy ale prąd nie płynie jeszcze) zbyt blisko niektórych działek. Od tej którą moge kupić jest jakieś 300 m.

 

Ile płaciłes za uzbrojenie działki w media? Jesli to nie tajemnica oczywiście.

Żadna tajemnica. Prąd w trakcie działań - cena 3200 PLN.

Wod-Kan - cena jeszcze nie znana. W trakcie załatwiana, ale nie sądzę, że będzie drożej niż prąd.

Gaz - tu wielka niewiadoma.

Genarlanie jest tak, że działka leży przy asfaltowej drodze, a wszystkie media biegną sobie wzdłóż granicy mojej posesji :wink:

Zakładam, że z przyłączami zmieszczę się w 10.000 PLN

Dodając cenę przyłączy można uznać, że cena za metr działki wyszła w granicach 50 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radas 77

 

Ja media miałam wszystkie przy drodze, gaz jeszcze zalatwiam, reszta juz gotowa. Zmieszczę sie na pewno w 10.000 tys ze wszystkim tzn tez z gazem, chociaz dokladna rachuba juz mi sie zatarła, ostatnio wydaje pieniadze na prawo i lewo i nie pamietam ile z tego było na media. Bardziej mnie irytowaly kwestie niefinansowe- tzn niekompetencja urzędasów i czekanie. A podobno i tak załatwiłam wszystko bardzo szybko ( ok pół roku). Dlatego teraz każdemu rekomendowałabym kupno działki z pełnym uzbrojeniem, o ile cena jest w normie.

Aha nie wiem czy doczytałes- ja nie buduje w Szczytnikach tylko zupełnie gdzie indziej, 20 km od Poznania na południe.

 

Pozdr

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję troszkę bloczków fundamentowych do obudowy tarasu. Nie wiecie gdzie można kupić jak najtaniej, nawet z produkcji "garażowej".

Podrowienia dla Wszystkich po urlopie Wciornastek :D

Ja kupowałam w Buku. Po 1,7 netto za szt. Tel. 8149029

Dzieki za info. A czy płaciłaś za transport, czy był w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...