Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Transport w cenie, ale do rozładunku musieliśmy zamówić CAT-a.

To nie problem. Fachowcy sobie rozładują bo to tylko 2 lub 3 palety na obudowę tarasu.

Czekam jeszcze na namiary od moich fachowców bo mają gdzieś za 1,9 zł brutto, choć podobno kiepskiej jakości. Ale na obudowe tarasu to ok bo będzie obsypane ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wciornastku, a jak masz zrobiony ten taras? Jakoś powiązany z fundamentem domu, czy zupełnie osobno?

Kasiu osobno. Ma osobny fundament nie połączony z zasadniczym fundamentem domu i jest zadaszony. Zrobią mały fundamencik ze zbrojeniem i obmurują bloczkami. Potem do obmurowania władują cały gruz, resztki stali itp. Zasypią resztą piasku z wypełniania fundamentu i zrobią podbeton taki sam jak w domu. Zrobienie tarasu jest konieczne ponieważ są w nim słupki (na osobnych ławach fundamentowych) podtrzymujące dach domu. A w ten sposób ustabilizuje się słupki i wzmocni powiązanie drewnianych słupów podtrzymujących dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich, którz robili wylewki z Paulbudu!

Lub pozostalych - w koncu chodzi mi o ceny :D

Zaaoferowali mi ceny: robocizna za wylewki 10 zł + 24 zł za materiał /m2 - nie wiem czy to dobra cenia :Napiszcie prosze co myslicie?

Materiał to wszystko bez styropianu (ten już czeka :wink: ) i plastyfikatora (to musze kupic 20l - gdzie? :o ). Opłaca mi sie samej kombinowac kruszywo, wlokno szklane itd czy juz sparwdzaliscie ich ceny? Co mnie wyjdzie taniej?

Oni tweirdza, ze od nich najtaniej - jak wszyscy wykonawcy :wink:

 

A ja mam teraz taki sajon i masakre na budowie, ze nie mam czasu sprwdzac cen a juz tym bardziej nie moge wziac urlopu w pracy :cry:

 

Wiem, ze wielu korzystalo z ich ulug, wiec HELP!!!

 

fragment oferty PaulBudu z 2005

sąsiadowi robili 3 miesiące temy za 27 z materiałem przy grubości 6-7 cm

Iga albo sie nie zrozumieliście albo podnieśli ceny o 50% :evil:

http://rezulak.pl/paulbud_oferta_2005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezi już to wyjaśniłam. Fakt, doliczyłam jeszcze cene robicizny a ona już byla zawarat. Za wylewkę 5 cm roboicizna z materiałem biorą 24 zł/m2.

Sprawdziałm ceny w hurtowniach , gdzie mam duze upusty i jak sama brałabym materiał to dopłaciłabym więcej 300 zł, nie mówiąc już o tym , że całe zamawianie i problem jak nie wystrczy na mojaj głowie a ja w pracy :wink: tak więc zdecydowanie opłaca się brać wylewki od Paulbudu z materiałem niż samamu kombinować.

U mnie niestety instalator zawalił na całej linii [opisane w dzinniku] i wszystko ma 2 tyg. opóźnienia. :cry: Instalator na wakacajach. Wylewki z 16.08 przeniesione na 30.08. Nie mam pojecia, czy instalator naprawi bledy , a ma wrocic w pn. Jeśli więc ktoś może polecić mi jakiegoś iinstalatora to będę bardz wdzięczna :wink: Bo niestety trzeba spuuścić wode z podłogówki, rozebrać i po przeprowadzeniu niezbędnych prac przez inną ekipę rozłożyć ponownie. Totalna załamka :cry:

 

No, ale budowa idzie do przodu :roll: Teraz wybieram parapety zew. I pytanie, do tych którzy już to robili :wink:

Czy ma ktoś parapety a malowanego aluminium lub z klinkieru, a jaśli tak to gdzie i za ile [i czy z montażem] kupował?

 

A tchnicznie, to czy parapety z klinkieru robi się z płytek czy z cegieł? Bo będę miała część elewacji z płytek i fajnie byłoby mieś ten sam materiał nna parapety :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

kilka dni temu to co jest poniżej wstawiłem we właściwym wątku, ale nikt nie napisał choćby zdania. Może dostanę od Was kilka opinii :roll:

 

Witam wszystkich!!! Podłączę się do tematu odnośnie cen robocizny za stan surowy otwarty, bo jestem w trakcie gaworzenia z budowlańcami.

 

Dom konstrukcyjnie prosty jak budowa cepa. Kształt prostokątny, dach dwuspadowy. Ściany - gazobeton, strop z gotowych płyt żelbetowych. Szukam ekipy do stanu surowego otwartego. Zakres robót:

Fundamenty

Ściany

Komin

Ściany działowe dół i góra

Ścianki kolankowe i szczytowe

 

Konstrukcja dachowa - będzie robił kto inny.

 

Ekipa nr 1 - kilku kolesi pracujących w firmie budowlanej. Chcą wziąźć urlop i w tym czasie postawić mi te mury. Bez zbytniego przyglądnia się rysunkom zawołali 15 tausenów :roll: Ja muszę organizować wykopy, materiał i wszystkie duperele. Cieniutko to widzę i generalnie jakoś im nie ufam :-?

Ekipa nr 2 - wycena dzisiaj, brygada bardziej samodzielna i mobilna, szef pracuje razem z nimi. Zrobili dobre wrażenie, zobaczymy jakie będzie wrażenie jak walną cenę :wink: EDITjest wycena: 12,5 kPLN do małej negocjacji :wink:

Ekipa nr 3 - wycena dzisiaj, kilku kolesi z rozpadającą się osobówką z przyczepką 8) EDIT ich cena to 15 kPLN, też do małej negocjacji

Ekipa nr 4 - cdn

Ekipa nr 5 - cdn

EDIT doszła Ekipa nr 6 8) - cdn

 

Jestem też ciekaw jak wyglądają ceny za wykonanie konstrukcji dachowej. Dach j.w. pisałem dwuspadowy, kilka okien połaciowych, podcień z przodu i z tyłu budynku. Powierzchnia dachu ok 106 m2.

Zamieszczam kilka szkiców, nie wiem jak będzie z widocznością.

 

http://img88.imageshack.us/img88/5353/elewxh7.jpg

 

http://img216.imageshack.us/img216/2766/parterat1.jpg

 

http://img205.imageshack.us/img205/1868/poddaszefj5.jpg

 

Czekam na opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin Wszystkie ceny są atrakcyjne. Nawet 15 tys to dobra cena o nizszych juz nie wspominajac. Wiec kryteruiim wyboru powinno, stanowc polecenie dla ekipy, jakie narzedzie, szalunki etc. moga sami zalatwic, mobilnosc ekipy coby cos czasem sami dowiezli jak zabraknie, intuica i dobre wrazenie na rozmowie. dletgo jak dla mnie ekipa nr 1 odpada.

 

Co do dachu sie nie wypowiem, bo ja mialam cene za calosc. Od wiezby az po rynny i wstawienie okien. Ekipa super, ale droga, bo wyszlo 50 zl za m2 dachu :roll: Ale bez problemow i na tydzien przed terminem. Generalnie jakosc wykonania i yterminowosc, a nie cena jest teraz dla mnie najwazniejszym kryterium :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale budowa idzie do przodu :roll: Teraz wybieram parapety zew. I pytanie, do tych którzy już to robili :wink:

Czy ma ktoś parapety a malowanego aluminium lub z klinkieru, a jaśli tak to gdzie i za ile [i czy z montażem] kupował?

quote]

 

Podciagam zapytanie - coby nie zginelo w moim przydlugim poscie :wink: I jednoczesnie zapytam gdzie kupowaliscie drzwi zew. i wew. Pytalam juz kilka osob i zawsze slysze to samo, ze szczegolnie jesli chodzi o drzwi zew. sa niezadowoleni z oblsugi. Moze daloby sie zalatwic to gdzies razem z brama garazowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie

 

ale znam takiego jednego

jak mu powiesz ze spier..... robote korzesz mu poprawic to ............. facet wpada w furie

 

No to całe szczęście że na niego nie trafiłem. A jak już się z którąś z ekip dogadam, to wstawię ich namiar na forum, co by zapytać czy ktoś w Was nie miał czasami z nimi jakich przebojów :wink:

 

Dziś chwilę przed końcem pracy urzędu złożyłem wniosek i papiery o pozwolenie na budowę. Ciekaw jestem ile będę czekał, i do czego się doczepią, bo w końcu do czegoś muszą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

moge kupić działke w Kamionkach, 400 m od PSE, za 75 pln/m2, w pełni uzbrojona PWGK

 

Co o tym sądzicie?

 

Co mam myśleć o PSE? Samoloty to ponoć już sprawa drugorzędna.

 

pozdro

 

radas77, ktoś wciska Ci chyba kit, bo w Kamionkach nie ma kanalizacji, więc to uzbrojenie jest przesadzone...

Możesz napisać na jakim osiedlu ta działka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radas77, ktoś wciska Ci chyba kit, bo w Kamionkach nie ma kanalizacji, więc to uzbrojenie jest przesadzone...

Możesz napisać na jakim osiedlu ta działka?

 

masz racje mwoznica, nie ma tam kanalizy :oops:

 

napisałem tak z rozmachu, sory jeśli kogoś wprowadziłem w błąd.

 

działka jest na osiedlu "pod Lasem"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was kochani wielkopolanie wybudował do z tzw kominkiem zewnętrznym albo dwustronnym - takim, który najczesciej służy za grill albo co?

 

Czy stosowaliście na przykład komin schiedla? Bo boję sie że będxie mi dym z grilla leciał przez kominek pokojowy do domu albo, że ciepło z kominka pokojowego bedzie przez grill uciekac na zewnątrz.

Znacie może jakichś fachowców od kominków i tego typu dwustronnych instalacji czy wystarczy jakoś to ocieplić - zadbać o tzw cug:)

 

 

pozdrawiam

 

Asia

 

Dziękuję za odpowiex, o tych dwóch kanałach to już wiem ale nie wiem ki diabeł ten schiedel a mam go w projekcie i wszyscy "fachowcy" twierdzą, że taki musi być.

A mój wykonawca zaparł się jak osioł i stwierdziła, że on takiego komina nie obmuruje bo nie umie!!!!!!

Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radas77

 

oczywiscie zachwale swoje.fajne dzialki sa w zielonce ale zeby kupic 1000m to tylko po prawej stronie z kicina do klin.po lewej sa tylko 2tys.fajna jest cala reszta przy zielonce dębogóra,mielno, owińska ale trzeba szukac takich malych.

 

 

ladne sa tez w szczytnikach borowcu koninku i kamionkach ale nie kazdy chce bo nie jest jeszcze rozwiazana sprawa PSE

 

 

reszty okolic nie widzialam bo dla mnie za daleko do mieszkania

 

Dużo działek w Zielonce ma Niemczyk - poszukaj Arvid &karol.

Co do Borówca i okolic - mialam tam 3800 metrów i z ulga sprzedałam - z powodu lotniska, bsgnistego podłoża a co gorsze - w borówcu rozbudowuje się wielka śmierdżaca oczyszczalania ścieków - wiem to z pewnego źródla.

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

moge kupić działke w Kamionkach, 400 m od PSE, za 75 pln/m2, w pełni uzbrojona PWGK

 

Co o tym sądzicie?

 

Co mam myśleć o PSE? Samoloty to ponoć już sprawa drugorzędna.

 

pozdro

 

 

Pisałam już o samolotach a wiem o nich dużo - moja mam prowadzi sprawy odszkodowań przeciwko wojsku.

Moi tesciowie mieszkają pod lotniskiem - oszaleć można!!! A to tylko zwykłe mysliwce F16 to dopiero kaliber a w listopadzie przybędzie 6 nowych.

prosze was ludzie zastanówcie się nad wyborem działek w tamtych rejonach.

 

pozdrawiam

Asia

 

p.s. na pocieszenie powiem, że istniej bardzo nikła szansa na przeniesienie lotnismka do Powidza ale to jest naprawdę bardzo malutka szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...