Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Marie, cieszę się że Twój dom rośnie w oczach :smile: szybko to idzie, co?

Na początku tygodnia muszę się spotkać z KB i omówić front robót u mnie, może więc zajrzę do Radojewa?? kto wie. W razie czego daj znać na priva jak znaleźć Twoją budowę. Polecam tak tego KB a w efekcie nie mogę go ściągnąć spowrotem do Puszczykowa :wink:

'Mój' cieśla wziął 37zł/m2 za dach na gotowo. W tym: więźba, papa, deskowanie, dachówka, orynnowanie, obróbki blacharskie i malowanie komina (u mnie to sporo m2, bo dług. całego domu, taki murek) oraz osadzenie okien połaciowych (9szt.). Dodatkowo za podbitkę z 3xmal. 25zł/m2. Za dach bez deskowania bierze ok.33 zł. Ale jeśli już kogoś masz i jest ok, to w porządku. Pozdrawiam serdecznie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No mamy wreszcie pogodę. U mnie już elektryka na dole ma się ku końcowi a 7.04 wchodzą tynki wew. Odpukać wszystko na razie idzie w miarę zgodnie z harmonogramem.

Czy może ktoś już myślał nad szambem. Zbieram informację i chętnie posłucham wszelkich rad.

 

Mr moonlight jak tam wykład na temat elektryki zostało ci coś w głowie. Jak chcesz to mogę podesłać ci schemat podłączenia obwodów w rozdzielni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, napisz coś o swojej podłodze proszę! Czy egzotyczne drewno wymaga jakichś specjalnych materiałów (klej, grunt, lakier?) innych niż np. parkiety? Będziesz kładł deski na legarach czy na betonie? Czy masz już wykonawcę?

Zbieram różne informacje, bo przymierzamy się do desek kempas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu,

jestem napakowany wiedzą i obawami czy tę prostą rzecz jaką jest pociądnięcie kabli energertcznych. Wszystko rozbija się o szczegóły, które wyjdą w pranu. Jeśli wyjdzie na to, że w tygodniu się nie zmieszcze to się poddam. Rozdzielnię i tak wolałbym aby podłączył ktoś doświadczony. A na to otrzymałem już jedną ofertę. Zgadnij od kogo ,)

A o schemat podłączenia rozdzielni poproszę. Masz to w formie elektronicznej, czy umówimy się po odbiór na Twojej budowie? Przy okazji zobaczyłbym twórczość elektryków

 

misza,

dziękuję za wiadomość i dopytuję o jeszcze (na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się informacją, mam nadzieje, że choć dla jednego/ej inwestora będzie to odkrywanie Ameryki. Otóż zapytałem w sklepie instalacyjnym jak zamontować zasobnik (zakładałem, że pod kotłem), ale tak, aby nie zasłaniał wyczystki. No i pokazałem na wszelki wypadek projekt kotłowni. Okazało się, że kocioł mocowany jest do komina - i stąd mój problem. podobno to nieprawidłowo, tzn. nie powinno mocować się do komina - instalatorzy tak robią, bo jest im wygodnie - kolanko i po zabawie. Apropos kolanka, przed kolankiem powinna być jeszcze prostka (chyba prosta rura min. jakieś 50 cm). Tak więc przerzucam kocioł na inną scianę, dzięki temu wymuszona prostka i dostęp do wyczystki. Uff, jeśli to ma sens sprawdźcie jakie macie projekty, zanim będzie za późno.

Może ktoś ma namiar na cieślę do schodów ażurowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza,

 

Będę przyklejał deski parkietowe do betonu a następnie cyklinowanie i lakierowanie. Należy pamiętać, że położenie oraz chemia to koszt około 100 zł/m. Jeżeli chcesz kupić Kempas to mogę podpytać w jakiej cenie możesz dostać u mojego dostawcy. Ja kupiłem Merbau - selekcjonowany (czyli jeden rozmiar wszystkich desek 15x90x1100)oszczędzając jakieś 50-60 zł na m2 (w porównaniu z dlh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem ale parkieciarz powiedział tak:

Są dwa podejścia przy drewnie olejowanym chodzisz bezpośrednio po drewnie tak więc ono podlega ścieraniu, zarysowaniu itp.

W przypadku lakieru chodzisz po lakierze i on podlega uszkodzeniu ale ten łatwo odnowić. Tak więc ja zdecyduje się jednak na matowy lakier.

Co do cen i drewna zadzwonię do gościa i podam ci czy ma i w jakich cenach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie przyłącza gazu. Gazownia właśnie założyła żółtą skrzynkę w linii ogrodzenia. Muszę teraz pociągnąć 10m tej rury gazowej do budynku/kotłowni. Podobno nie da się tego zrobić bez projektu za który gazownia życzy sobie 400zł+vat. Tylko za narysowanie głupiej kreski łączącej skrzynkę z kotłownią?!? Bo projekt samej kotłowni mam w projekcie domu. Czy to normalna praktyka, czy naciąganie przez monopolistę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza, niedługo będę miał tan sam problem, będę ciągnął gaz do kotłowni i kuchni - żona nie chce kuchenki el.

Mam pytanie do tych , któryz są po instalacjach co/cwu. Co to jest punkt? Np. umywalka - ciepła, zimna, cyrkulacja, odpływ - to a)4 punkty, czyli wszystko, b) 3 punkty, czyli woda (c+z), cyrkulacja, odpływ, c)2 punkty, czyli woda z cyrkulacją i odpływ, d) 1 punkt, czyli umywalka to umywalka, wanna to wanna itd. (pewnie nie, ale dobrze by było nie?), czy e) 5 punktów, czyli, wszytko cuzamen i coś jeszcze. Kaloryfer to 1 czy dwa punkty (dojście i odejście). No i wreszcie po ile te punkty - są jakies droższe i tańsze, czy urawniłowka. Rozmawiałem ostanio n adwóch budowach i warianty były naprawdę różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...