Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Hej Krys 1,

Tez mogę chyba polecić swojego architekta do adaptacji. Jest co prawda bardzo młody i ale całkiem konkretny i szlo sie z nim zdecydowanie dogadac. Dzwonilam do niego z każdą pierdołą, bo jestem straszna marudą, facet cierpliwie wszystko wyjasniał i doradzał. Chyba dosc tani ja zaplacilam 1000 zł plus ew VAT plus konstruktor do przeliczen z którym współpracuje - 400 zl . W adaptacji nie było zadnych błedów poza tym, że facet zapomniał ponumerować kartek i i musiał pobiec do urzedu żeby to nadrobić. Pozwolenie było błyskawiczne. Ostatnio też dzwonilismy do niego z pytaniami i tez bez problemu wszystko wyjasnial. Jesli jeszcze potrzebujesz namiary to napisz na pryw.

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Piszę drugi post, bo dotyczy całkiem innej sprawy.

Jest wśród Was ktoś, kto załatwiał przyłącze wod-kan w PUK Rokietnica?

 

Marcinie a czemu nie piszesz do mnie na priva :wink: . Ja takowych fachowców mogę polecić bo sama rok temu to przerabiałam. Kiknę na komórkę czy mam ich namiary a jak nie to poszukam i wyślę.

Pozdrowienia

 

A możesz mi także podesłać ich namiary?

Mam czekać jeszcze ponad 2(DWA!) miesiące za kanalizą, która jest w drodze przy mojej działce. Horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę drugi post, bo dotyczy całkiem innej sprawy.

Jest wśród Was ktoś, kto załatwiał przyłącze wod-kan w PUK Rokietnica?

 

Marcinie a czemu nie piszesz do mnie na priva :wink: . Ja takowych fachowców mogę polecić bo sama rok temu to przerabiałam. Kiknę na komórkę czy mam ich namiary a jak nie to poszukam i wyślę.

Pozdrowienia

 

A możesz mi także podesłać ich namiary?

Mam czekać jeszcze ponad 2(DWA!) miesiące za kanalizą, która jest w drodze przy mojej działce. Horror.

Bramsie wszytsko zależy od rejonu Pozka i okolic gdzie budyjesz. Nazwijmy to regionalizacją wpływów. I jeśli u Ciebie wodą i kanalizą rządzi Aquanet to moi wykonawcy na nic się nie przydadzą :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ile mi powiedzieli za wykonanie przyłącza wod-kan. 16 patoli :o

Wszystko dzięki kanalizacji podciśnieniowej. Trzeba kupić studnię zaworową ze specjalnym zaworem. Oczywiście PUK wskazał konkretną markę, i tak się jakoś składa, że są dystrybutorem tej marki :evil: Przecież to jakieś jaja. Każą zakładać urządzenia, które kosztują krocie, a jedyny producent jest w USA.

Ręcę opadają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ile mi powiedzieli za wykonanie przyłącza wod-kan. 16 patoli :o

Wszystko dzięki kanalizacji podciśnieniowej. Trzeba kupić studnię zaworową ze specjalnym zaworem. Oczywiście PUK wskazał konkretną markę, i tak się jakoś składa, że są dystrybutorem tej marki :evil: Przecież to jakieś jaja. Każą zakładać urządzenia, które kosztują krocie, a jedyny producent jest w USA.

Ręcę opadają :(

Ostrzegałam Ciebie Marcinie na privie że kurcze te studzienki są drogie. U moich teściów 40 km od Pozka płacili 1600 zł za studzienkę dwa lata temu. Lepiej poczytaj w warunkach technicznych kanalizy i pogadaj z wykonawcą bo może jest tańszy odpowiednik i da się to jakoś przejść (czyt. załatwić odbiór) A nawiasem mówiąc to PUK w Rokietnicy to :evil: :evil: :evil: Mnie też doprowadzali do białej gorączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za Wasze zdanie w sprawie bliskosci autostrady.

Zdecyduje sie - zrobilem w nocy "pomiary"

i wyszlo na to, ze w pobliskim szczepankowie

ktore ciut dalej od mojego fyrtla tez szumi.

 

tam nawet bardziej bo razem z katowicką

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym "odgrzać" stary temat: umowa przyłączeniowa ZE.

 

Mam nastepujące "wątpliwe" punkty umowy:

&3

Strony uzgadniają, że dla realizacji przyłączenia instalacji Klienta do sieci ENEA SA konieczne jest:

Punkt 2.2 W zakresie przyłącza

- pobudować przyłączene kablowe YAKY 4*35mm2 z projektowanej mufy odgałęznej do wolnostojącego w granicy posesji od strony ulicy złącza zintegrowanego z układem pomiarowo-rozliczeniowym (zacisk PEN złącza uziemić).

 

Moje pytanie: ten układ pomiarowo-rozliczeniowy to ta szafka

w granicy działki? Dalej nigdzie nie ma słowa o jakiejkolwiek szafce.

 

&8

1. Stronom przysługuje prawo odstąpienia od umowy na wypadek:

1.4 nie wykonania przez Klienta instalacji odbiorczej określonej w & 3 punkt 3 w terminie umożliwiającym ENEA SA wykonanie zobowiązań leżących po jej stronie.

Moje pytanie: jak dobrze pójdzie za około 10 miesięcy dociągną prąd. A ja planuję dopiero na jesien 2007 ruszyć z fundamentami. Jak się z nimi dogadać, że przyłącze chce wcześniej a budynek podłącze dużo pózniej? Zmienić zapisy umowy? Czy może jednak coś prowizorycznie wykonać, np. zasilenie placu budowy?

 

&12

1. Klient oswiadcza, że:

1.1 nieodpłatnie umożliwiać będzie ENEA SA w obrębie swojej nieruchomości budowę oraz rozbudowę sieci i przyłączy w zakresie niezbędnym do realizacji przyłączenia, a także wykonywania prac eksploatacyjnych i usuwanie awarii tej sieci i przyłącza. Klient oświadcza w związku z tym, że znana jest mu treść art. 124 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. nr 115 z 1997 roku poz. 741). W celu wykonania tego zobowiązania nieodpłatnie ustanowi w formie aktu notarialnego użytkowanie gruntu obejmujące: prawo przechodu i przejazdu przez teren nieruchomości objętej budową sieci w celu wykonania modernizacji sieci i usuwania awarii. Na podstawie aktu notarialnego, którego koszt pokryje ENEA SA dokona stosowanego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości.

I tu jest punkt, który najbardziej mnie bulwersuje: o jaką im nieruchomość chodzi? Przecież nie dam prawa przechodu i przejazdu na swoją działkę? Co innego jeśli chodzi o prywatną drogę dojazdową, której jest współwłaścicielem, ale ona nie jest wprost określona? Poza tym niby koszt aktu pokryje ENEA, a kto zapłaci za wpis do księgi?

 

To tyle moich wątpliwości, będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. pyt. 1

Tak, chodzi o tę sławną szafkę

Ad. pyt. 2

w aneksie do umowy, w którym ENEA wzięła na siebie koszty szafki, mam zapis o rezygnacji z wykonania instalacji odbiorczej

Ad. pyt. 3

chodzi o teren, na którym będzie budowana sieć elektryczna, np. droga dojazdowa do działki; u nas ta droga należy do sąsiada i żeby ENEA chciała nam prąd podłączyć, to sąsiad musiał im ustanowić prawo nieodpłatnego korzystania z gruntu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acidtea Wkleje swoja odp. jeszcze tutaj - moze sie przyda komus na przyszlosc.

Przeczytalam dokladnie i moze tez sie wypowiem - odnosnie ostatnego pytania.

Zawodowo sie zajmuje rogulowaniem wlasnie takich zapisow (w formie aktu notarialnego lub nie) z zakladami od gazu lub pradu. Kiedys wszystko robili na gebe i teraz placa potworne odszkodowania i zawiaraja wlasnie umowy :wink: Pytanie co jest na twojej dzialce, ze chca taki zapis wprowadzic? czy ma jakies slupy, zbiorcze przylaczenia, itd. Jesli nie masz to rodzi sie podejrzenie, ze chca cos takiego ci kiedys zalozyc i przez twoj teren ciagnac swoje kable do innych dzialek. Mozna probowac sprawdzac w planie zagospodarowania w gminie, ale z praktyki wiem, ze i tak nic moze to nie dac, bo np. planowana jest machlojka i nagle walna wam jakis slub przesylowy na granicy dzialki i od twojej strony bedzie musial byc dostep do koncerwacji itd. Powiem tak - jesli planowana jest tylko skrzynka w granicy dzialki to taki zapis nie mam miejsca. Trzeba sie wiec zarzatnac i dowiedzic po co im to teraz lub w przyszlosci...

Jesli cos takiego bedzie musialo byc to w zadnym wypadku bezwarunkowo. Trzeba i w tym zapisie i w ew. akcie zawrzec warunki, ze np. beda wchodzic na teren tylko za twoja zgoda po wczesniejszym powiadomeniu jesli nie beda to sytuacje kryzysowe. Trzeba dobrze pokombinowac. Jesli zas przez twoj teren ida jakies ich kable to powinni placic miesieczny czynsz dzierzawny, jako odszkodowanie za to, ze w tym miejscu nie mozesz sobie robic trwalych nasadzen, wylac betonowej drogi itd.

Koszt wpisu do Kw to najmniejszy problem . Trzeba zrobic tak, ze wpis do kw robi notariusz, wtedy ten koszt wraz z oplata sadowa wchodzi do kosztow aktu.

Uff - to na razie wszystko co mi sie nasunelo w tej kwesti :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga9

Dzięki wielkie za te odpowiedzi.

Dodam jeszcze, że może chodzi o wewnętrzną, prywatną drogę, której jest współwłaścicielem, ale to nie jest napisane wprost w tym paragrafie.

 

Wiem, że muszą mieć dostęp w razie awarii, ale nie mogę pozwolić, że mieli notarialnie wpisaną możliwość rozbudowy sieci na mojej właściwej działce...???

Rozbudowa sieci jak najbardziej tak, ale na drodze :lol:

pozdrawiam

 

 

Zabiorę się za wyprostowanie tego punktu z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli muszisz im zapewnic dostep na swojej zimi to jasno na pismie definuj zasady. Inaczej bedziesz maila tak jak moi klienci - np. w srodku dnia lub nocy wjezdza na sygnale jakis samochow i wparowuje ludzie. I nikt sie ciebie nie bedzie pytal o zdanie :wink: Zreszta robia tak nawet w przypadku obowiazkowej konserwacji, kiedy to mogliby bez problemu uprzedzic o terminie wejscia np. 3-dniowym wyprzedzeniem.

Ale pociesze cie - nasze energetyka nie jest pod tym wzgledem najgorsza. Prym wioda tu inne zaklady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegałam Ciebie Marcinie na privie że kurcze te studzienki są drogie. U moich teściów 40 km od Pozka płacili 1600 zł za studzienkę dwa lata temu. Lepiej poczytaj w warunkach technicznych kanalizy i pogadaj z wykonawcą bo może jest tańszy odpowiednik i da się to jakoś przejść (czyt. załatwić odbiór) A nawiasem mówiąc to PUK w Rokietnicy to :evil: :evil: :evil: Mnie też doprowadzali do białej gorączki.

 

Wciornastek, gdyby ta studzienka kosztowała 1,6 tyś PLN, to bym płacił i nie gadał. Z tych 16 patoli o których pisałem wcześniej, 9 tyś to koszt studzienki. :o

Dokładniej opisałem to w linku poniżej. Może ktoś z Was jakoś pomoże...

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1359993#1359993

 

 

P.s.

Wciornastek, przejechałem się drogą z Rokietnicy do Soboty. Widziałem Twój domek i piękne dachówki przed bramą. Chciałbym być już na tym etapie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam mamy takie nieśmiałe pytanie,

 

Dopiero niedawno rozpoczełam budowe, w przyszłym tygodniu zaczynamy ściany parteru. Chcemy w tym roku wykonac stan surowy otwarty z jednoczesnym połozeniem dachówki..

Na razie jeszcze nie myslałam o tej dachówce, ale poczytuje tu i ówdzie na forum, że w dachówkach braki, tzn sa problemy z zamówieniami Czy mam sie martwić na zapas i czy możecie potwierdzić bądż zaprzeczyc plotkom? Chce zamówić albo ruppa albo creatona bo maja najlepsze opinie a poza tym na moje oko ładnie wyglądaja na dachach. A dachówka będzie chyba kładziona w drugiej połowie pażdziernika jak wszystko dobrze pójdzie.

 

W sumie to mój pierwszy dom i sie za bardzo nie znam na budowaniu , chociaz się szkole intuicyjnie wydawało mi się że dotąd że mamy wolny rynek i materiału powinno byc dość, ale na wszelki wypadek chciałam sie podpytać?

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam mamy takie nieśmiałe pytanie,

Na razie jeszcze nie myslałam o tej dachówce, ale poczytuje tu i ówdzie na forum, że w dachówkach braki, tzn sa problemy z zamówieniami Czy mam sie martwić na zapas i czy możecie potwierdzić bądż zaprzeczyc plotkom? Chce zamówić albo ruppa albo creatona bo maja najlepsze opinie a poza tym na moje oko ładnie wyglądaja na dachach

Ania

 

Aniu,

My też kładziemy dachówkę w październiku i troszkę się rozglądałam. Faktycznie z niektórymi kolorami i modelami jest już problem z zamówieniem, ale część jest dostępnych. My najprawdopodobniej będziemy mieli Ruppa miedziana angoba sirius i ostatnio w Wenie na Dąbrowskiego była dostępna.

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciornastek, przejechałem się drogą z Rokietnicy do Soboty. Widziałem Twój domek i piękne dachówki przed bramą. Chciałbym być już na tym etapie :D

 

A dom Wciornastka w Sobocie?

Toż to prawie w moim sąsiedztwie, choć gmina inna.

My budujemy w Zielątkowie, gmina Suchy Las. O kanalizie możemy na razie pomarzyć, choć w świetle informacji o płaceniu 16 patoli już mnie jej brak nie martwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Faktycznie mowi sie o kiepskiej dostepnosci niektorych dachowek. Ale tak naprawde musisz juz jezdzic i pytac. Jak chcecie klasc dach w pazdzirniku to akurat teraz jest dobry monent coby odjezdzic hurtwonie, sprawdzic ceny i pytac o dostepnosc. A w ogole ja obserwuje, ze ceny materialow ida w gore z tygodnia na tydzien(np. styropianu), ale nie wiem jak jest z dachowka :roll: Duzo ludzi chce polozyc dach przed zima wiec mozliwe, ze i jej ceny beda rosnac. Moze sie wiec oplacac wam kupic dachowke

(tzn. zamowic ) juz teraz i poczekac na wlasciwy czas z dostawa na budowe.

 

Ja np. welne do ocieplania poddasza kupilam w marcu i teraz jestem bardzo zadowolona z tej decyzji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...