Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a powiedzcie mi gdzie Aquanet umieszcza licznik wody w budynku czy w studziennce na dzialce? I jak to mieliscie rozwiazane podczas budowy?

U nas jest w studzience przed domem, bo dom nie będzie ogrzewany zimą i podobno w domu by licznik zamarzł. Nawet Kierbud z Panem od wodociągów poprztykali się o to. Kierbud twierdził, że ta studzienka to niepotrzebne naciąganie inwestora na koszty, bo na zimę to Aquanet może sobie wodę zakręcić i nic nie zamarznie. Ale okazało się, że koszt takiego "zakręcenia" jest wyższy niż koszt budowy studzienki :o . Wiosną przeniesiemy licznik do domu i studzienkę się zakopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na pewno można wynająć betoniarkę,ale dużo sprzętu mają na Naramowickiej i w Komornikach

Pożyczyłem w końcu betoniarkę na Naramowickiej. 300 zł kaucji oraz 50 + vat za użytkowanie od piątku rano do poniedziałku rano. Oddać muszę o 8-9.

Jutro z rana jadę montować swój płot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłby o polecenie, wskazanie salonów z sypialniami w Poznaniu i okolicach.

Szukamy sypialni z "tańszej półki" i jakoś jak na razie nic nam nie wpadło woko. Byliśmy juz:

- wszystkie sklepy na Obornickiej

- Ikea

- ETC

- TOP - komorniki

muślimy jeszcze pojechać do Meblopolu na Bogusławskiego.

 

Jakie miejsca możecie polecić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mebli to polecam Vox i Black Red White. Maja salony w kilku puktach w Poznaniu - w tym w tych doch centrach wnetrzarskich w Komornikach (choc nie pamietam,ktory gdzie). Wg mnie bardzo ladne meble w przyzwoitej cenie i dobre jakosciowo. Kilku znajmoych ma meble BRW m.in. w sypalni i w salonie - co prawda dopiero od 3 lat, ale nie slyszalam zlego slowa - wrecz przeciwnie same zachwyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam ekpipy do wykonania dachu - więźba + pokrycie i orynnowanie.

 

termin: 2 polowa listopada

miejsce: Szczytniki k/Borówca

 

polecacie kogos godnego zainteresowania??

trochę za późno szukasz. w tym okresie może być ciężko.

a ja szukam normalnej spawanej bramy. a najlepiej namiar na kogoś kto się czymś takim zajmuje. oczywiście okolice Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Chcialbym sie zapytac wszystkich ktorzy przerabiali ten

problem a mianowicie zwrot roznicy vat-u na marterialy

budowlane uzyte przy budowie domu jednorodzinnego.

co jest wymagane przez urzad skarbowy na co trzeba

zrocic uwage.

 

pozdrawiam

Czeslaw Grzadzielski :p :p :p :p

 

Ja właśnie zamierzam się za to zabrać. Swego czasu było kilka wątków na temat zwrotu VAT-u - myślę że tam trzeba poszukać. Poza tym warto zajrzeć na stronę Urzędu Skarbowego. Poza tym urzędy skarbowe od czasu do czasu organizują krótkie szkolenia z wypełniania formularzy.

Z tego co pamiętam, potrzebne dokumenty to dziennik budowy (i chyba pozwolenie na budowę), wszystkie faktury, z których odliczasz VAT, i wypełniony prawidłowo formularz. Chyba nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Chcialbym sie zapytac wszystkich ktorzy przerabiali ten

problem a mianowicie zwrot roznicy vat-u na marterialy

budowlane uzyte przy budowie domu jednorodzinnego.

co jest wymagane przez urzad skarbowy na co trzeba

zrocic uwage.

 

pozdrawiam

Czeslaw Grzadzielski :p :p :p :p

 

Ja właśnie zamierzam się za to zabrać. Swego czasu było kilka wątków na temat zwrotu VAT-u - myślę że tam trzeba poszukać. Poza tym warto zajrzeć na stronę Urzędu Skarbowego. Poza tym urzędy skarbowe od czasu do czasu organizują krótkie szkolenia z wypełniania formularzy.

Z tego co pamiętam, potrzebne dokumenty to dziennik budowy (i chyba pozwolenie na budowę), wszystkie faktury, z których odliczasz VAT, i wypełniony prawidłowo formularz. Chyba nic więcej.

 

Do wypełnienia dostajesz:

-WNIOSEK O ZWROT NIEKTÓRYCH WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z BUDOWNICTWEM MIESZKANIOWYM PONIESIONYCH W OKRESIE OD 1.05.2004R DO 31.12.2007R. (VZM-1)

-załącznik WYKAZ FAKTUR I WARTOŚCI PONIESIONYCH WYDATKÓW, NIEODLICZANYCH W RAMACH ULG MIESZKANIOWYCH (VZM-1/A)

- załącznik WYKAZ FAKTUR I WARTOŚCI PONIESIONYCH WYDATKÓW, ODLICZANYCH W RAMACH ULG MIESZKANIOWYCH (VZM-1/B)

(ja wypełniałam tylko VZM-1/A po jeszcze z takich zwrotów nie korzystałam.

Do wniosku dołącza się:

- kopia pozwolenia na budowę, jeżeli roboty budowlane wymagały pozwolenia na budowę;

-kopie faktur dokumentujących poniesione wydatki;

- kopia dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do budynku, którego remont nie wymagał pozwolenia na budowę;

-załączniki VZM-1/A, VZM-1/B

- kopia zawiadomienia o zakończeniu inwestycji, w przypadku braku obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego (odbiór domu)

-kopia dok. określającego stopień zaawansowania inwestycji, jeżeli roboty wymagają pozwolenia na budowę.

 

Jeśli odliczenie dotyczy budowy, nigdy nie odliczałeś podobnych ulg to dołączasz załączniki:

- kopia pozwolenia na budowę; załączniki VZM-1/A;kopie faktur;kopia zawiadomienia o zakończeniu inwestycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf - jak podatki widze to mnie skreca - ja jestem akurat po odbyciu wyzyty w Us na wezwania - taka kontrol na 3 h wizyte bez potrzeby :o Tez wlasnie zabralismy sie powoli za zwrot vatu, ale tym zajmuje sie maz akutalnie wyjechany, wiec nie pomoge :roll: Z tym, ze pamietam, ze gdzies czytalam, ze o zwrot mozna sie ubiegrac w trakcie roku podatkoweo, i chyba tez wtrakcie budowy. wtedy zapisy w dzinniku budowy bylyby dokumentem potwerdzajacych zaawansowanie inwestyci i zaswiadczenie o jej zakonczeniu nie byloby potrzebne :roll: Czy dobrze kojarze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olka, jesteś super!! Nie chciało mi się tego szukać :roll:

 

... Z tym, ze pamietam, ze gdzies czytalam, ze o zwrot mozna sie ubiegrac w trakcie roku podatkoweo, i chyba tez wtrakcie budowy. wtedy zapisy w dzinniku budowy bylyby dokumentem potwerdzajacych zaawansowanie inwestyci i zaswiadczenie o jej zakonczeniu nie byloby potrzebne :roll: Czy dobrze kojarze?

 

Dobrze kojarzysz. Można dokonać odliczenia raz w roku, jeżeli budowa jest w trakcie. Jedyny warunek, trzeba to zaznaczyć w wypełnianym formularzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna odliczać co rok w trakcie budowy dalszy postęp prac?np w tym roku odliczam do momentu zaawansowania budowy np do stanu surowego a w przyszłym reszta- np. wykonczeniówka??czy li moge odliczać co rok?cos innego?

Wlasnie tak. Po prostu odliczasz tylko juz poniesione wydatki (do czasu skladania zeznania). W koljnym zeznaniu - nastepne poniesione itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...