Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich po małej przerwie i oznajmiam, że u nas się ZACZĘŁO. Jestem w szoku - z jednej strony bardzo sie ciesze a z drugiej jestem pełna obaw. Pogoda jeszcze jest ładna ale pod koniec tygodnia znowu ma być zimno i podobno ma nawet padać śnieg a u nas mają wtedy wylewać fundamenty więc sami widzicie jak to się zaczyna, zaczyna i nie wiem kiedy tak naprawde ruszy pełna parą. a do 5 maja maję stanąć mury....

Trzymajcie za nas kciuki :smile:

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu dzięki :smile:

Po wielkich wahaniach zdecydowaliśmy się na alarm. Nie będziemy podłączać się do żadnej firmy ochroniarskiej. Spec od alarmu rozkłada jutro kable, a po montażu okien kontraktony na każde okno i wyjec na dachu. Przy tej wersji pies może sobie hulać w środku i o to chodziło. Mam nadzieję, że 'ochroniarze' dadzą mi spokój,i nie będą narzucać swoich usług. Chociaż znalazłam już w domu podrzucony folder Solid S.

Póki co elektryk kończy, a murarze jutro zaczynają listwowanie pod tynki. Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie tynku - czy spotkaliście się z taką wersją tynków cem-wap wewnątrz, których nie wykańcza się gładzią gipsową ale piaskiem? Jutro będę o tym rozmawiać z moim wykonawcą. Taka wersja jest lepsza finansowo (zdecydowanie!), no i daje inną fakturę ściany pod farbę.

W wątku o tynkach ktoś wspominał o piasku kwarcowym, ale może mógłby to być zwykły, drobny piasek.

Sprawdzam też rózne wersje wykończenia elewacji. Moja wersja na dzisiaj: ispo - tynk podkładowy mineralny+grunt+farba lotusan, po której brud sobie spływa a elewacja zostaje czysta.

Majster przekonywał mnie do wersji: tynk cem-wap + kolorowy tynk mineralny np.Kreisla. W takim wypadku jednak robocizna kosztuje podwójnie, materiał też wypada drożej.

Co planujecie na elewacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, byle tylko pogoda nam się poprawiła to i tynki lepiej pójdą :smile:

Dzisiaj ekipa robiła obrzutkę sufitu na parterze, przeklinając elektryka, który źle zamocował kable na suficie.

W tym tygodniu mam jeszcze przyłącze gazu między skrzynką a domem, pociągnięcie ruru do kanalizy i wymuszenie na wodociągach przesunięcia hydrantu przeciwpożarowego. Hydrant wypada dokładnie na wjeździe do garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Syberia... :sad:

Dzisiaj przerwa w tynkach. Na razie skończona połowa poddasza i to, co widzę przekonuje mnie do tego żeby nie wygładzać już ścian gipsem tylko zostawić tak jak jest. Majster jeszcze o tym nie wie :wink:

Z nowinek technicznych: Fakro sprzedaje okna z szybą samoczyszczącą Pilkington. Fajna sprawa, tylko cena spora: 25% drożej niż wersja thermoplus. Ciekawe też, jak to się sprawdza :roll: Przydałyby mi się te okienka nad klatkę schodową, bo z myciem to będą cyrkowe sztuczki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie zamarzli - tak jakoś mi się nie układało z pisaniem, choć przymierzałem się, aby jakoś symatycznie odnieść się do hydrantu w bramie garażowej miszy, ale też się nie zebrałem.

Jeszcze nie zdecydoałem z tynkami - misza, jeśli dałoby radę bez gładzi, czyli szybciej i taniej to jestem za, prawie znalazłem już ekipę do gipsowych. KB jeszcze też nic nie wie - daj znać jak wyszły u Ciebie tynki. Też czytałem na Forum o możliwości zacierania piaskiem, mi podoba się taka faktura, a żonie powiem, że tak musiało być i będzie OK. Proszę odzezwij się. Co do elewacji - skąd już takie przemyślenia na przyszłość - albo to raczej ja robie nie po kolei, bo właśnie uzgodniłem projekt kuchni. Co do elewacji - ocieplam rockwoolem ecorock-L i tynk trzeba pomalować. Tak myślałem, że będą jakies super farby do tego. Fakro kupię uchylno-obrotowe, bo włśnie lepiej się myje i po otwarciu nie zabiera miejsca w pokoju, którego jak to na poddaszu i tak nie ma za wiele.

Kwiecień u mnie prawie stracony - wszystko przez okna, ale w maju będę Was gonił.

Misza daj znać co z tymi tynkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, sympatycznie do hydrantu odniósł się dzisiaj pan z wodociągów. Najpierw się upewniał czy aby na pewno będziemy mieć od razu samochód, żeby musiał wjeżdżać do garażu, a potem "co mam z Panią zrobić, nooo zlikwidujemy ten hydrant" I to właśnie chciałam usłyszeć. :smile:

Z tynkami KB zrobił przerwę do jutra, bo ściany przemarzły. Na moje oko obejdzie się bez gładzi. Musze go tylko o tym powiadomić jakoś dyplomatycznie :roll:

O elewacji myślę teraz, bo z zewnątrz KB będzie robił też cem-wap tynk pod deski (górna część) a na dole właśnie to, o czym pisałam: mineralny podkład+grunt+farba. Chcę żeby to się wszystko działo za jednym bałaganem, czyli jednym rusztowaniem. Potem mogą ocieplić fundament i można wyrównać teren, obsypać budynek itd.

A w środku po tynkach okna, rury, posadzki, ocieplenie poddasza itp.itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...