Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

brachol

 

jak pogoda dopisze to można i do grudnia ciągnąć albo i dalej. Jak pamiętam, w tym roku planujesz tylko fundamenty?

Skąd brałeś stal na zbrojenie?

ostatnio stal kupowalem w Romosie po 2,35 netto za kg fi 12 zebro mialem blisko a potrzebowalem tylko troche wiec nie szukalem za duzo a co do fundamentow to jakby byla pogoda w miare sensowna to moge zacza sciany ale nie wiem czy sie wyrobie bo jeszcze czasami trzeba zarabiac pieniadze niestety :( :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję min.10m A gdzie wysłałeœ zapytanie? Ja mam kumpla w Mińsku Mazowieckim zaraz do niego zadzwonie i wyœle go jutro do jednego z tych co podawałeœ żeby się zorientował w temacie

Wysłałem do Minska, na ich stronie znalazłem informację, że takie 8.0m3 to wejdą 4 na tarnsport. Poza tym, o takim kształcie zajmują mniej miejsca na działce. Jeśli masz tam kogoś, to może rzeczywiście lepiej jeśli podejdzie i pogada.

My chcemy kupić takie 8-10 metrów, gdyż zazwyczaj tyle wejdzie do szambelana na jeden kurs.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję min.10m A gdzie wysłałe� zapytanie? Ja mam kumpla w Mińsku Mazowieckim zaraz do niego zadzwonie i wy�le go jutro do jednego z tych co podawałe� żeby się zorientował w temacie

Wysłałem do Minska, na ich stronie znalazłem informację, że takie 8.0m3 to wejdą 4 na tarnsport. Poza tym, o takim kształcie zajmują mniej miejsca na działce. Jeśli masz tam kogoś, to może rzeczywiście lepiej jeśli podejdzie i pogada.

My chcemy kupić takie 8-10 metrów, gdyż zazwyczaj tyle wejdzie do szambelana na jeden kurs.

pzdr.

U mnie wozy jezdza ok. 8m3, ale wolalbym miec 2m zapasu - czyli zbiornik 10m3. Nie musialbym pilnowac, czy juz jestem przy koncu 8m, ani denerowawac sie gdy woz odjezdzalby z niepelnym zaladunkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie - ale chodzi o okolice Poznania.

Niestety wszedzie ceny podobne - 4 tys.za 10m3.

 

Ja również szukam betonowego ok. 8m3. Może by nam się opłacało wspólnie ściągnąć coś z Polski?

np. http://www.probud.pl/szamba.htm

lub

http://www.allegro.pl/item130328297_zbiornik_na_szambo_i_scieki_8_0m3.html

 

Spytaj w Palędziu.Często ogłaszają się w bezpłatnym magazynie "Kup dom" do zdobycia choćby na każdej stacji benzynowej.Jeszcze niedawno mieli dobre ceny z montażem za szamba betonowe.

Te szamba spod Radomia /allegro/ są cenowo o.k. ,ale samemu musisz zadbać o montaż.A jeśli się okaże ,że nie są szczelne? Myślisz że ktoś z Radomia będzie się fatygował do Poznania?

Często zdarza się ,iz "kominek" łączący zbiornik z płytą wierzchnią jest źle zamontowany i cieknie.Tu na miejscu nie ma problemu,dzwonisz do firmy ,przyjeżdzają i poprawiają.U mnie tak było.Problem ten wystąpi ZAWSZE gdy szambo będzie montowane w gruntach spoistych w okresie przymrozkowym /listopad-grudzień/,kominek przymarza w wierzchnich warstwach gleby ,a szambo stopniowo będzie osiadać pod naporem zwiększającej się ilości cieków.W skrajnych przypadkach "kominek" może się oderwać od zbiornika głównego.Do roztopów nie ma problemu,dopiero w marcu może się zdarzyć ,ze wody roztopowe będą się lały hektolitrami do zbiornika.

Też się zastanawiałem nad ofertą z allegro.Przeliczałem jaka jest różnica całkowitych kosztów dla szamba 8m3.Wyszło mi 400zł na korzyść allegrowych,uznałem,że gra nie warta świeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areq

a gdzie ostatecznie kupiłeś i ile Cię to wyniosło? własnie w Palędziu?

 

Kupiłem w Palędziu.Płaciłem bodajże 3,2tys z montażem za szambo 8m3 z pokrywą betonową najazdową.

Mam telefon do gościa 509-43-58-73,możesz się spytać ile teraz kosztuje

Dzwonilem tam niedawno i ceny podal mi takie: szambo 9m - 2700 netto, montaz 1400zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, właśnie od nich wróciłem. 2700 netto jeśli tak komuś pasuje, jeśli bez montażu to za transport ok. 150 zł. I jak się okazuje trzeba się spieszyć, gdyż mają dużo zamówień. gdy powiedziałem, że jest 4 chętnych to mi powiedzieli, że taka ilość to najwcześniej na grudzień/styczeń.

Jakby nie liczyć gotowe szambo betonowe wyniesie przenajmniej 3500 zł.

 

Dlatego zaczynam się zastanawiać nad murowanym z bloczków.

Szambo o wym. dł 2.5x szer. 2.5 x wys 1.8 o pojemności ok. 11m3 to mniej więcej:

 

wykopanie przez cata - ok. 200zł

350 bloczków za 2 zł/szt - 700zł

wymurowanie ścian - ok. 500zł

cement ok. 350zł

wykonanie dna i płyty - ok. 500zł

izolacja - ok 250zł

 

razem wynosi to ok. 2500zł

Przynajmniej tak mi sie wydaje :-? .

 

Może ktoś ma murowane i wypowie się ta temat kosztów?

 

Tylko nie wiem jak ze szczelnością takiego murowanego szamba. Czy ktoś to przerabiał? Czym izolować, wystarczy dysperbit?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, właśnie od nich wróciłem. 2700 netto jeśli tak komuś pasuje, jeśli bez montażu to za transport ok. 150 zł. I jak się okazuje trzeba się spieszyć, gdyż mają dużo zamówień. gdy powiedziałem, że jest 4 chętnych to mi powiedzieli, że taka ilość to najwcześniej na grudzień/styczeń.

Jakby nie liczyć gotowe szambo betonowe wyniesie przenajmniej 3500 zł.

 

Dlatego zaczynam się zastanawiać nad murowanym z bloczków.

1. 3500 to z montazem czy bez? bo mi wychodzi 2700+1400=4100 netto

2. Przy murowanych musialbys sie dowiedziec jak to jest z:

- projektem na szambo (ja zeby dosteac pozwolenie mialme projekt szamba, jednak jest to szambo lane, koszt bylby znaczny)

- atestem - nie masz zadnego, wiec nie wiem czy nie mialbys problemow z odbiorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 3500 to z montazem czy bez? bo mi wychodzi 2700+1400=4100 netto

2. Przy murowanych musialbys sie dowiedziec jak to jest z:

- projektem na szambo (ja zeby dosteac pozwolenie mialme projekt szamba, jednak jest to szambo lane, koszt bylby znaczny)

- atestem - nie masz zadnego, wiec nie wiem czy nie mialbys problemow z odbiorem

 

3500zł przy założeniu, że 2700 zbiornik + 150 tarnsport + 650 zł wykop i montaż przy własnej ekipie.

 

Natomiast jeśli chodzi o projekt, to ja i tak muszę wystąpic o pozwolenie na budowę szamba. Z tym, że projekt zrobi mi kierownik budowy lub też jak powiedziano mi w Starostwie, mam zorganizowac sobie projekt typowego szamba murowanego i przystosować go do swoich warunków. W projekcie tym z pewnościa znajdzie się punkt, mówiący o zaizolowaniu ścian, więc odchodzi problem atestu i ewentualnych problemów przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki. Taka prośba o radę/y

 

Chodzi o rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku. Wczoraj jeździłem po hutrowniach i sprawdzałem ceny bloczków fundamentowych i siporexu. Generalnie jest tak, że cały czas na te materiały trwa jeszcze koniunktura, więc nie ma od ręki no i te ceny....

Czy wg Was jest szansa, że ceny tych materiałów w okresie zimowym mogą spaść?

 

Budowa ruszy na początku listopada, i jeżeli pogoda pozwoli, to przed świętami ma być dach. Natomiast mogę też zrobić tylko fundamenty, a z resztą odczekać do wiosny, kupując w międzyczasie najważniejsze materiały. Tylko czy naprawdę mogę na tym zyskać?

 

Druga opcja jest taka, ze pewnie z początkiem 2007 roku podrożeją inne rzeczy, jak np robocizna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,

mi wczoraj teść podając nr do murarza, powiedział, że on nie poda mi ceny za robociznę w tym roku, bo w następnym roku na pewno będzie dużo większa :o

Nie chodzi o to, że będzie drożej, ale jak się udam z projektem w listopadzie do gościa, to mniej więcej powinien wiedzieć, ile może chcieć w marcu/kwietniu (oczywiście plus oczekiwany wzrost wynagrodzeń).

 

Następny rok, to być może ostatni rok zwrotu VAT za materiały budowlane (czy uchwalona definicja budownictwa społecznego przedłuzy termin wyrównywania VATu?), więc należy się spodziewać następnego roku boomu.

 

Kiedy skończą się podwyżki? Może jak przestaniemy chcieć płacić 500 kpln za dom wcześniej wart 250 kpln. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję min.10m A gdzie wysłałeœ zapytanie? Ja mam kumpla w Mińsku Mazowieckim zaraz do niego zadzwonie i wyœle go jutro do jednego z tych co podawałeœ żeby się zorientował w temacie

Wysłałem do Minska, na ich stronie znalazłem informację, że takie 8.0m3 to wejdą 4 na tarnsport. Poza tym, o takim kształcie zajmują mniej miejsca na działce. Jeśli masz tam kogoś, to może rzeczywiście lepiej jeśli podejdzie i pogada.

My chcemy kupić takie 8-10 metrów, gdyż zazwyczaj tyle wejdzie do szambelana na jeden kurs.

pzdr.

 

Właśnie dostałem odpowiedź. Szambo 8m3 to koszt 2464zł brutto + transport w 2 strony 3500zł brutto. Przy rozłożeniu transportu na 3 osoby, mamy już ok. 4500zł + koszt wykopu i montażu. Jak dla mnie to zdecydowanie za dużo. Pozostanę jednak przy murowanym z bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...