Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

loniu, czy możesz ewentualnie podzielić się namiarami na wykonawcę? mam kilku, ale z ogłoszenia, nie z polecenia, a z kolei ci z polecenia dlh są tak drodzy, że brrr

pyrka, ja także szukam kogoś do płytek i gresów, jesli można to będę wdzięczna za kontakt,

miron, wyjazd się przedłuża i na budowie będę w czwartek i piątek, jutro się odezwę. Jakie godziny są dla Ciebie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

loniu, czy możesz ewentualnie podzielić się namiarami na wykonawcę? mam kilku, ale z ogłoszenia, nie z polecenia, a z kolei ci z polecenia dlh są tak drodzy, że brrr

pyrka, ja także szukam kogoś do płytek i gresów, jesli można to będę wdzięczna za kontakt,

miron, wyjazd się przedłuża i na budowie będę w czwartek i piątek, jutro się odezwę. Jakie godziny są dla Ciebie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do parkieciarzy to doświadczeni biorą jakieś 55 zł/m + chemia jakieś 50 więc to jest kosmos i mam tylko gościa z DLH. Szczerze mówiąc to boję się wziąć jakichś zupełnie tanich bez doświadczenia z egzotykami bo można na tym więcej stracić niż zaoszczędzić. Więc choć to bolesne to przyjdzie zapłacić po 105 zł/ m za położenie. AUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza, to co TY, i tak nie dogonisz Frankai. No dobra, godziny pasują mi raczej po 18, ale myślę sobie, że zrobię sobię piątek off i wtedy jest mi wszystko jedno.

Więc tynki bez szpachlowania są OK? Jak dyplomacja w stosunku do KB? Ja odkładam rozmowę z Nim do wizyty u Ciebie, a w ogóle pyta się co u mnie słychac i czy nie zrezygnowałem z jego usług? Aha, i po ile w takim razie takie tynki bezszpachlowania.

I na koniec opowieśc optymistyczna - ostatnio byłem trochę zabiegany, żona wyjechała, zostałem sam z córeczką (2,5) - nie tylko nic nie uzgodniłem w sprawie tynków z KB, ale w ogóle nic. I nagle dziś telefon od firmy ochroniarskiej (loniu dzięki), to kiedy te okna bo oni są gotowi. Ja na to: jak to (bo nic nie zrobione)? Oni - no spotkali się na budowie z elektrykiem (co prawda wcześniej podałem im ich namiary)i wszystko zrobione na cacy. Dzwonię do elektryka - Panie, nie dzwoniłem bo nie miałem czasu, a w ogóle to oferta jest za droga (mr.moonlight dzięki), a on na to nie ma sprawy - i się dogadaliśmy. Byłem dziś na budowie i wszystko OK i to na razie bez żadnych zaliczek itp.. Tak sobie myślę, że może się nie wtrącać i się samo jakoś ociepli, wytynkuje, przyjadą schody itd. Chyba na tym popracuję.

Hej deskarze - oglądałem te wasze kempasy i merbały i inne no nie przekonało mnie - mam salon 33 m kw. ale jakoś mi się nie komponuje. I to za taką kasę! Chyba sobie jeszcze raz zerknę w Noblessie - coś w tym musi przecież być.

Wkurzyła mnie WARTA - gdzie ubezpieczyć okna i resztę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... dogonić Frankaia może tylko jumbojet, ja nawet Mirona nie mogę dopędzić, a tak się starałam :grin:

loniu, jeśli będę skazana na parkieciarza z dlh to nie robię egzotycznej podłogi - za dużo metrów i za dużo kasy. Mam taką czwórkę zawodników z ogłoszenia, którzy kładli/kładą egzotyki i inne parkiety ale za duuuużo dużo mniej niż ten z dlh. Pytanie czy jakość nie jest tak samo niska jak cena wykonania. Muszę sprawdzić ich poprzednie dokonania i przetestowac na budowie. Przy pomocy kierownika. A co, niech też trochę popracuje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, cena robocizny do 20zł/m2. Jeśli chodzi o chemię, to robię dopiero rozeznanie różnych wersji: olej, lakier, jaki klej itd. Ale na pewno będę załatwiać to sama. Z doświadczenia już wiem, że wyjdzie to taniej. Na razie zakładam, że zmieści się ok. 40zł/m2.

Według jedenego wykonawcy najtańsza chemia jest w Bolechowie, a w P-niu np. w Scandinavian Parkiett przy Auchan oleje i kleje są tańsze niż w dlh. Liczę też na pomoc mojego architekta w uzyskaniu dobrego rabatu. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! - do inwestorów, którym poleciłam KB.

Z jakości prac i cen jesteśmy nadal zadowoleni. Natomiast od czasu, kiedy poleciłam go kilku osobom, poczuł się trochę zbyt pewnie i zaczął lekceważyć pracę. Miał wejść zaraz po elektryku, wszedł tydzień później, a na budowie pracuje 3 zamiast 7 tynkarzy, a sam Kb jest na innej budowie.

Idzie to wszystko o wiele wolniej niż cała murarka, nie tylko dlatego że akurat tynkowanie wymaga więcej czasu i uwagi.

Do tego ekipa uważa, że ma 'zagwarantowane' wszelkie prace następne u innych także.

Rozumiem, że jest wiosna i pracy jest 3 razy więcej niż zimą, ale nam zależy b. na czasie, o czym KB b. dobrze wie.

Dzisiaj czeka go reprymenda od mojego kierownika i mam nadzieję, że poskutkuje. Tym bardziej, że rzeczywiście wolałabym żeby to oni robili dalej posadzki, ocieplenie poddasza, ogrodzenie itp.

Piszę tego posta w ogólnodostępnym wątku, zamiast privem, bo pomyślałam sobie że może się przydać także początkującym inwestorom. Jednak chwalenie kogoś nie zawsze idzie potem w parze z jego wdzięcznością. Skutek może być odwrotny. I niestety jak ekipa poczuje się za pewna pracy to zaczyna brykać.

Sorry za takie mentorskie tony, ale jakoś tak mnie naszło...Bo okna gotowe, a my mamy 2 tyg. spóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, przeczytałam cały ten długi wątek (skrupulatnie notując co ciekawsze rzeczy) i z chęcią dołączę do klubu Budowniczych Wielkopolski. Buduję w Poznaniu w okolicach Ławicy. Ominęła mnie pierwsza część budowy,tzn. dociągnięcie murów do wysokości pierwszego pietra (dom jest podpiwniczony, więc pewnie atrakcji było sporo). Teraz teściowie przekazali pałeczkę w nasze ręce. Pierwotnie to oni chcieli budować do końca,realia okazały się jednak inne. Teraz jestem na etapie szukania kredytu i stawiania dachu (przy okazji dziękuję Miszy za namiary na cieślę). Namiętnie czytuję forum i Muratora, bo wielkiej wiedzy na temat budowania nie mam... Dom chcemy stawiać przez najbliższe dwa lata, zlecając poszczególne zadania różnym ekipom. Już zauważyłam, ze forum jest wręcz niezbędne przy budowaniu, więc sama też chętnie będę się dzielić wrażeniami...

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany ja fajnie, że pojawiała się kolejna kobieta w naszym gronie. Witamy! Myslałam, że Panowie całkowiecie zdominowali juz nasz wątek :wink:

Mr.moonlight jeszcze raz dziękujemy za życzenia świąteczne:smile: a jak tam kominek? Juz zamówiony? Bo ja podtrzymuję swoje zamówienie na wizję lokalna jak juz będzie gotowy !

Wieści z "placu boju": od Wielkiego Piątku mamy już podbeton a od dzisiaj stawiaja ściany. Wrażenia: stnęlismy z mężem przed domem i obeszliśmy go dokładnie dookoła i stwierdzilismy, że...mały coś....Mam nadzieję, że to przez perspektywę pustego pola wokół...

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...