Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Może źle napisałem.

Przejrzałem mapy na teren gminy Kostrzyn i Siekierek nie sięga.

Nie mogą mieć dokładnego przebiegu bo w zeszłym tygodniu chłopaki kończyli projekt budowlany.W gminie najprawdopodobniej mają trasę z koncepcji....ale różnice są kosmetyczne dla działek w gminie Kostrzyn.Ciut się trasa zmieniła przy zjeździe na działki w Wagowie.

 

 

Czyli generalnie kupując działkę w Siekierkach mogę mieć pewność (o ile w tym kraju może być cokolwiek pewnego), że ta droga asfaltowa biegnąca przez wieś, nie zamieni się w 4-pasmową arterię.

 

Hej Kenji:)

W zeszłym roku chcieliśmy kupić działkę w Siekierkach..ale nie kupiliśmy ..

Ktoś coś mówił.., że w zwiazku z budową tej drogi o której wyżej ...będzie dojazd do fabryki Volkswagena a wtedy będzie trochę tirów.. :(

Coś jeszcze słyszałam o jakiś śmieciach w okolicy...ale osobiście to nie widziałam.. W każdym razie zrezygnowaliśmy i kupiliśmy działkę w gminie Komorniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś wie.. czy belka kalenicowa może być w 3 częściach przy dachu dwuspadowym?

 

Ja mam właśnie przy dachu dwuspadowym płatew kalenicową w 3 kawałkach - winne są kominy. Tak naprawdę to tej płatwi mogłoby w ogóle nie być :D

 

Dzięki za info :D :D . A czy w miejscu łączenia masz czymś to podparte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ma ktoś namiary na godnego polecenia instalatora podłogówki. Interesuje mnie każdy pomocny telefon- cała instalacja c.o. zamknięta wraz z podłączeniem pieca na paliwo stałe, system mieszany podłogówka i kaloryfery.

Gdzie udać się po projeskt takiej instalacji? jakiej firmy materiały? Pozdrawiam

 

info z telefonem masz na priv.

 

Czy taż mogę prosić o namiary - nasza instalacja ma wyglądać podobnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, w których pomieszczeniach jest wiecej światła dziennego, tam gdzie jest lukarna, czy połaciówki.

 

Musze szybko podjąć decyzję, w którym miejscu umiejscowić łazienkę, a w któym pokój dla dziecka, z perspektywą oczywiście jego tam rozwoju :) .

 

Kąt dachu 30 stopni, ścianka na wysokości 1,4 m.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, w których pomieszczeniach jest wiecej światła dziennego, tam gdzie jest lukarna, czy połaciówki.

 

Musze szybko podjąć decyzję, w którym miejscu umiejscowić łazienkę, a w któym pokój dla dziecka, z perspektywą oczywiście jego tam rozwoju :) .

 

Kąt dachu 30 stopni, ścianka na wysokości 1,4 m.

 

Pozdrawiam

to zalezy oczywiscie od powierzchni szkla ale moim zdaniem oplaciowki daja wiecej swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy wpis w WLKP ;-)

 

Buduję niedaleko Gniezna.

 

I pytanie mam do Was - wybaczcie, że nie przekopuję kilkuset stron wątku, ale już nie mam napisane pod nickiem, że mam najpierw szukac odpowiedzi, a dopiero potem - pytać ;-)

 

Otóż: KUCHNIA. Znacie w "naszych" okolicach godnego polecenia producenta, u którego za powiedzmy 3-4 tysiące kupię sobie poszczególne elementy kuchni, i poskładam, i dołożę sobie AGD? W Swarzędzu może? Lub gdziekolwiek? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, w których pomieszczeniach jest wiecej światła dziennego, tam gdzie jest lukarna, czy połaciówki.

 

Musze szybko podjąć decyzję, w którym miejscu umiejscowić łazienkę, a w któym pokój dla dziecka, z perspektywą oczywiście jego tam rozwoju :) .

 

Witaj

 

Połaciówka da więcej światła ale lukarna zapewni dziecku widok na świat więc zastanów się dobrze. Chyba że połaciówkę umieścisz dość nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, w których pomieszczeniach jest wiecej światła dziennego, tam gdzie jest lukarna, czy połaciówki.

 

Musze szybko podjąć decyzję, w którym miejscu umiejscowić łazienkę, a w któym pokój dla dziecka, z perspektywą oczywiście jego tam rozwoju :) .

 

Witaj

 

Połaciówka da więcej światła ale lukarna zapewni dziecku widok na świat więc zastanów się dobrze. Chyba że połaciówkę umieścisz dość nisko.

mozna tez w sumie dac okna w scianie kolankowej ale nie wiem czy bedize pasowalo do elewacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, w których pomieszczeniach jest wiecej światła dziennego, tam gdzie jest lukarna, czy połaciówki.

 

Musze szybko podjąć decyzję, w którym miejscu umiejscowić łazienkę, a w któym pokój dla dziecka, z perspektywą oczywiście jego tam rozwoju :) .

 

Witaj

 

Połaciówka da więcej światła ale lukarna zapewni dziecku widok na świat więc zastanów się dobrze. Chyba że połaciówkę umieścisz dość nisko.

 

Przy takiej wysokości ścianki kolankowej to nie tylko dziecku będzie trudno cokolwiek zobaczyć. Dół okna wypadnie pewnie na wys. co najmniej 165 cm. Moim zdaniem okno połaciowe daje lepsze doświetlenie pomieszczenia niż tradycyjne o tej samej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=

Połaciówka da więcej światła ale lukarna zapewni dziecku widok na świat więc zastanów się dobrze. Chyba że połaciówkę umieścisz dość nisko.[/quote]

 

Przy takiej wysokości ścianki kolankowej to nie tylko dziecku będzie trudno cokolwiek zobaczyć. Dół okna wypadnie pewnie na wys. co najmniej 165 cm. Moim zdaniem okno połaciowe daje lepsze doświetlenie pomieszczenia niż tradycyjne o tej samej powierzchni.

 

Witam

 

1,4 to nie jest wysokość ścianki kolankowej (bo ta jesy gdzie na wysokości 0,6) tylko już ścianki wewnętrznej. Okno połaciowe zaczyna sie dokładnei na tej wysokości.

Możliwe ze trochę zmniejszę tą ściankę wewnętrzna do 110-120 cm. Bardziej sie juz nie opłaca przy kącie dachu 30 stopni. Szkoda głowy :D

Wtedy okno połaciowe byłoby troszkę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okno połaciowe w pokoju dziecka i daje mniej światła niż tradycyjne - bo jest zwykle mniejsze...

 

Zresztą oceńcie sami

http://images12.fotosik.pl/10/fbfa4b8fea886105.jpg

 

http://images3.fotosik.pl/207/8da9dba963effe86.jpg

 

Dziecko się bardzo awanturowało o okno połaciowe - po czym odkryło ku głebokiemu zniesmaczeniu : "Mama, przez nie nic nie widać...' :cry: :(

 

Jeszce jedno - połaciowych nie daje się od południa ( jeszcze o ile w łazience może być wściekle gorąco, to w pokoju dziecka nie wyobrażam sobie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno - połaciowych nie daje się od południa ( jeszcze o ile w łazience może być wściekle gorąco, to w pokoju dziecka nie wyobrażam sobie...)

O kurcze, a u mnie w pokoju dziecka będą aż dwa połaciowe od południa :( Do wyglądania na świat będzie okno zwykłe w ścianie zachodniej...

No cóż, trzeba będzie najwyżej w odpowiednie rolety odbijające promienie słoneczne zainwestować :( (dobrze że to dopiero za kilka lat, bo dziecka jeszcze nie ma :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska kochane! Potrzebuję pomocy!

Prośba już nieaktualna

 

A poza tym to:

Jeszce jedno - połaciowych nie daje się od południa ( jeszcze o ile w łazience może być wściekle gorąco, to w pokoju dziecka nie wyobrażam sobie...)

A od czego są np. markizy zewnętrzne - Fakro takie oferuje do okien połaciowych i całkiem ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...