Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochani proszę o namiary. Możektoś zgłębiał temat - drzwi wejściowe i brama garażowa.

Myślę o takich namiarach gdzie hmm.. ceny nie powalają. Te namiary z nazwijmy to renomowanych firm to na drzwi trzeba liczyć 4-5 tys. Może ktoś wie gdzie są za mniejsze pieniądze. Obojętne pcv, drewno czy stal.

 

Ja zgłębiałem ;)

Jako, że musiałem kupić dwoje drzwi zewnętrznych (wejściowe i obok nich do garazu - musiało to wyglądać porządnie) to też szukałem najtańszego rozwiązania. Drewniane po jakimś czasie przestały mnie interesować i wybrałem stalowe, Gerdy. Wejściowe GWX (weszły latem 2006 do produkcji - specjalnie na nie czekałem i chyba zamówiłem jako pierwszy w Poznaniu ;)) a do garażu pełne WX. I zapłaciłem 4562 za pomiar, montaż i dwoje drzwi.

 

Acha, kupowałem w Progresie. MOntaż - b.dobry, nie mam zastrzeżeń.

 

Bramy.

Bram szukałem długo, bo mam dwie do kupienia (taaaa...myśleć to trzeba przed rozpoczęciem budowy ;) ). Wahałem się między Krispolem a Hormannem. I kupiłem ostatecznie Hormanna. Dostałem bardzo dobrą ofertę z firmy Bilbo w Janikowie. A to dlatego że zamówiłem u nich również wszystkie drzwi wewnętrzne (więc prawie 20 tys zostawiam). Bramy będę miał montowane po 10 marca (jak otworzą Browar, bo Bilbo na razie tam urzeduje i nie mają za bardzo czasu - a mi się nie spieszy).

Spróbuj do nich uderzyć i porównaj ceny.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani proszę o namiary. Możektoś zgłębiał temat - drzwi wejściowe i brama garażowa.

Myślę o takich namiarach gdzie hmm.. ceny nie powalają. Te namiary z nazwijmy to renomowanych firm to na drzwi trzeba liczyć 4-5 tys. Może ktoś wie gdzie są za mniejsze pieniądze. Obojętne pcv, drewno czy stal.

 

Ja zgłębiałem ;)

Jako, że musiałem kupić dwoje drzwi zewnętrznych (wejściowe i obok nich do garazu - musiało to wyglądać porządnie) to też szukałem najtańszego rozwiązania. Drewniane po jakimś czasie przestały mnie interesować i wybrałem stalowe, Gerdy. Wejściowe GWX (weszły latem 2006 do produkcji - specjalnie na nie czekałem i chyba zamówiłem jako pierwszy w Poznaniu ;)) a do garażu pełne WX. I zapłaciłem 4562 za pomiar, montaż i dwoje drzwi.

 

Acha, kupowałem w Progresie. MOntaż - b.dobry, nie mam zastrzeżeń.

 

Bramy.

Bram szukałem długo, bo mam dwie do kupienia (taaaa...myśleć to trzeba przed rozpoczęciem budowy ;) ). Wahałem się między Krispolem a Hormannem. I kupiłem ostatecznie Hormanna. Dostałem bardzo dobrą ofertę z firmy Bilbo w Janikowie. A to dlatego że zamówiłem u nich również wszystkie drzwi wewnętrzne (więc prawie 20 tys zostawiam). Bramy będę miał montowane po 10 marca (jak otworzą Browar, bo Bilbo na razie tam urzeduje i nie mają za bardzo czasu - a mi się nie spieszy).

Spróbuj do nich uderzyć i porównaj ceny.

 

pozdrawiam

Gerion

 

Dziękuję.

 

Bilbo już atakuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - czy ktoś mógłby podać mi w miarę aktualną cenę za tynki wewnętrzne wapienne i gipsowe?? najlepiej z podziałem na robocizna i materiał. :lol:

Ostatnio dostałam wycenę od mojego majstra na tynki cementowo-wapienne 12 zł/m - robocizna, gipsowanie robocizna 8zł/m.

Ja mam na cementowo-wapienne: 22zł/m2 (ale razem z materiałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam bardzo prosta prosbe-poniewaz jestem na starcie iczeka mnie ta cala papierologia, ktora mnie przeraza (nota bene mam nadzieje, ze zajmie sie nia zona :)) czy mozecie mi polecic jakas stronke i gdzie bedzie wylozone lopatologicznie gdzie i co i w jakim terminie i kolejnosci mam zalatiwac (pozwolenia, decyzje, mapki itp) Mam totalny metlik w glowie.

 

Hej

 

Właśnie się przegryzłem przez I etap biurokracji - czyli od pomysłu do pozwolenia na budowę. I tak :

 

1. Musisz posiadać akt notarialny potwierdzający, że jesteś właścicielem kawałka ziemi

 

2. Musisz posiadać MPZP czyli Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Twojej działki. Są tam informacje na temat tego co, jak i czy wogóle możesz wybudować na Twojej działce. Jeśli nie masz, musisz wystąpić o coś takiego, najprawdopodobniej w Starostwie Powiatowym - nie wiem dokładnie, ja to dostałem razem z działką.

 

3. Musisz posiadać projekt domu - 4 szt. Kupujesz gotowca i robisz adaptację lub robisz indywidualny i adaptację masz w cenie (wyższej odpowiednio). Projekt powinien pasować do działki i być w zgodzie z MPZM.

 

4. Teraz się zacznie

Uprawniony geodeta sporządza ci mapki do celów projektowych - potrzebne będą do każdego następnego kroku.

 

5.

a) Jeśłi kupujesz gotowy projekt

Gdy masz mapki od razu biegniesz do architekta który mając mapki i 4 projekty zacznie adoptować projekt do Twojej działki.

Pewnie wprowadzisz także jakieś zmiany do projektu.

 

b) Kupiłeś projekt indywidualny

patrz punkt 6 :)

 

6. Mapki i akt notarialny w dłoń i czas załatwiać warunki przyłączenia mediów

 

a) Jeśli chcesz mieć gaz (i są na to szanse) składasz wniosek o warunki przyłączenia gazu

b) składasz wniosek o warunki przyłaczenia prądu

c) składasz wniosek o warunki przyłaczenia wody

d) składasz wniosek o warunki przyłaczenia kanalizacji

Wszystkie powyższe w działach obsługi klienta dostawców mediów operujących w Twoim terenie.

 

e) składasz wniosek o uzgodnienie zjazdu z działki (zaznaczasz na kolejnej mapie gdzie będzie brama wjazdowa na Twoją posesję). Ja posłużyłem się mapą na której architekt zdążył już wrysować projektowany dom.

To akurat robiłem w Urzedzie Gminy.

 

7. Mając adaptację projektu i wszystkie warunki przyłaczeń możesz złożyć w Starostwie Powiatowym wniosek o pozwolenie na budowę i z satysfakcją napić się zimnego piwa :)

 

Pozdrawiam i powodzenia

 

PS na priv wysłałem Ci namiar na firmę która będzie budować nasz dom, od zera do stanu developerskiego. Porównaj oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie się przegryzłem przez I etap biurokracji - czyli od pomysłu do pozwolenia na budowę. I tak :......

....................................

2. Musisz posiadać MPZP czyli Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Twojej działki. Są tam informacje na temat tego co, jak i czy wogóle możesz wybudować na Twojej działce. Jeśli nie masz, musisz wystąpić o coś takiego, najprawdopodobniej w Starostwie Powiatowym - nie wiem dokładnie, ja to dostałem razem z działką.

 

........................

 

Fajnie :ciasteczkowy ,że coś takiego napisałeś ,przyda się na pewno "zaczynającym"

 

Ja tylko dodam do punktu 2.

PZP dostajesz w gminie na terenie której leży Twoja działka.Gdy takowego nie ma /stare PZP wygasły bodajże w 2004roku/ - niestety dość częsta rzecz ,trzeba wystąpić o warunki zabudowy.Sprawa jest prosta,gdy w "najbliższej" okolicy sa już budynki.Wtedy takie warunki dostaje się max. po 1 miesiącu w oparciu o tzw. warunki miejscowe,mapę zasadniczą-niekoniecznie aktualizowaną,ale jednak większość gmin życzy sobie aktualizaowane i wizję urzędnika w terenie . Problem zaczyna się wtedy gdy ktoś kupił działkę dzieloną jakiśtam czas temu,na starych PZP -a w pobliżu nie ma żadnego budynku.Może się zdarzyć sytuacja,że nie otrzymamy warunków zabudowy aż do uchwalenia nowego MPZP.

...

oraz do punktu 6

...w większości gmin dookoła Poznania występujemy o warunki przyłączy u gestorów sieci.W gminie Dopiewo na przykład wodociągi są gminne i o warunki wod-kan występujemy do gminy.Reszta "normalnie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani proszę o namiary. Możektoś zgłębiał temat - drzwi wejściowe i brama garażowa.

Myślę o takich namiarach gdzie hmm.. ceny nie powalają. Te namiary z nazwijmy to renomowanych firm to na drzwi trzeba liczyć 4-5 tys. Może ktoś wie gdzie są za mniejsze pieniądze. Obojętne pcv, drewno czy stal.

 

Ja mam stalowe w okleinie firmy Juwent - maja przedstawiciela na Chetmańskiej. Najwyższy standard, dobre znizki przy ubezpieczniu (juz sprawdzilam :wink: ), bardzo profesjonalna obsluga i montaz. A cena to 1/3 tego co w Gerdzie, wiec jesli to ma znaczenie mozesz tam uderzyc.

Barme mam od Wisniowieckiego i wyszla mnie bardzo korzystnie cenowo - kupowalam w Puszczykowie, ale tam obluga nietstety nie powala na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenę za układanie parkietu??

Tutaj niestety ceny poszybowały w górę i to ostro

egzotyk 100-120 m2 / krajowy 80/100 m2

cena zawiera całą chemię oraz robicizną - nie ma w niej drena oczywiście

 

cena zależna od ilości m2, wykończenia, udziwnienia etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie! :lol:

ponieważ właśnie rozpoczynam procedury związane z budową naszego lawendowego domu chciałabym dołączyć do Was i odnaleźć "istoty podobne" pod względem tego co budują i jak budują, więc:

 

- czy ktoś buduje "dom w lawendzie" Archonu?

- czy ktoś buduje dom w Lusówku?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...