Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Oficjalnie rozpoczynam "budowę". Etap : papierologia i projekt.

Czekam na warunki.

A teraz coś na wzmocnienie : na Gwiazdkę mam nadzieję się wprowadzić.

Prosze tylko mnie nie dołować, że nie zdążę. Ekipy zaklepane, poza wykończeniówką. Budowa z porothermu - 30 - bo łatwiej kupić.

Forum czytam od roku i bardzo się cieszę, że istnieje portal wymiany doświadczeń.

Działka Poznań - Podolany.

 

Pozdrawiam serdecznie

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matuszka trzymam kciuki zeby plany sie spelnily. Do tego celu ekipu do wykonczeniowki radze szukac juz teraz. Obecnie wiekszosc zaklepana do lipca. A mozesz liczyc, ze koniec sierpnia - wrzesien beda mogli wchodzic :wink: Jak zaczniesz szukac maj- czerwiec - mozesz nikogo nie znalezc i zostac z niczym :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Waszą życzliwość i trzymajcie kciuki, bo inaczej będę mieszkać pod mostem :) Stary dom sprzedaliśmy i musimy się z niego wyprowadzić do końca czerwca. Tymczasowe warunki mieszkaniowe będą mnie potysiąckroć motywowały do poganiania ekipy wykonawczej. Jutro idę do Urzędu wyczuć jak daleko są moje warunki zabudowy. Architekt potrzebuje jeszcze z 2 tygodni i 3 tygodnie konstruktor, więc jeszcze na warunki czekać mogę. Urząd miasta to chyba największa przeszkoda dla budujących rodzin, nie licząc jak zawsze płynności finansowej, która bywa równie popularnym problemem. Jak już odbiorę pozwolenie, to zakładam w muratorze dziennik budowy i zobaczymy czy uda mi się do Gwiazdki urządzić parapetówkę :)

Pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pierwszy post bo dopiero szukam działki :)

 

No więc zastanawiam się nad kupnem działki w Paczkowie. Jednak mam cały czas wątpliwości, bo działka jest stosunkowo blisko torów około 120 - 130 m. No i do samej głównej trasy też nie jest daleko. Z jednej strony do zaleta bo 2 pasy i szybko w Poznaniu, ale czy nie będzie to uciążliwe.

 

Może znacie te tereny i możecie coś podpowiedzieć ?? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pierwszy post bo dopiero szukam działki :)

 

No więc zastanawiam się nad kupnem działki w Paczkowie. Jednak mam cały czas wątpliwości, bo działka jest stosunkowo blisko torów około 120 - 130 m. No i do samej głównej trasy też nie jest daleko. Z jednej strony do zaleta bo 2 pasy i szybko w Poznaniu, ale czy nie będzie to uciążliwe.

 

Może znacie te tereny i możecie coś podpowiedzieć ?? :)

 

Pozdrawiam

 

Jesli nie będzie Ci przeszkadzało sąsiedztwo przejeżdżających i dojeżdżających na stację pociągów to OK. Do wszystkiego można się przyzwyczaić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie znam tych okolic, wiec powiem tylko o towarzystwie dworca kolejowego.

 

wynajmuje chate w kamienicy ktora stoi rownolegle do dworca wschodniego w poznaniu. odleglosc do torow to do 100m. rzadko slysze pociagi. fakt ze ta trasa nie jezdzi ich duzo. no i na przestrzeni dzielacej nasz budynek od torow stoi mini park. Wydaje mi s ze to wlasnie sprawa ruchliwosci na trasie i tego czy miedzy wami rosnie wiele drzew. duzo bardziej przeszkadza nam droga ktora mamy z drugiej strony budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działka jest stosunkowo blisko torów około 120 - 130 m..... ale czy nie będzie to uciążliwe.

 

ja w zupełnie innej lokalizacji mam działkę w tej samej odległości od torów - trasa na Szczecin raczej dość mocno uczęszczana, pociągi zupełnie nam nie przeszkadzają ale słychać je dość mocno

co prawda jescze tam nie mieszkamy i nie wiem jak odgłosy niosą się nocą :roll:

ale dla mnie stukot kół nie jest uciążliwym dzwiękiem - myślę że się szybko przyzwyczaję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak wszystko naraz i chaotycznie, ale po prostu nie mam czasu oddychać :roll:

 

Po 1) Mam do sprzedania dwa okna dachowe Fakro, wymiary 55x70, nówki sztuki zapakowane w folię, nietknięte!! Zamówione w Październiku, odebrane pod koniec grudnia, "przemyślane" przez sylwestra - no i niestety zrezygnowaliśmy z ich zamontowania, a w styczniu niestety nie można było ich zwrócić do hurtowni bo już zamknęli rok....

 

Po 2) czy moglibyście mi podać mniej więcej aktualne ceny za:

- punkt w instalacji wodnej

- m2 układania płytek na podłodze

- robociznę za ocieplanie poddasza

 

Po 3) namiary na jakąś fajną firmę w której można w miarę niedrogo kupić bramę garażową - z paneli, otwieraną na pilota, bez udziwnień, kolor brąz... Pytam, bo może ktoś ma już jakieś gotowce - po prostu nie mam czasu na sprawdzanie ofert.

 

Po 4) Co robicie ze śmieciami ??? - folie, stare ogrodzenie, chwasty - które zostają po "zagospodarowaniu" działki?? Czy można samemu zawieźć to na wysypisko? Gdzie jest jakieś wysypisko koło wschodniej części Poznania, żeby nie tachać tego przyczepką w stronę miasta?? Wynajem kontenera raczej odpada, bo po opisie ilości śmieci w kilku firmach wyliczyli mi ponad 500zł....

 

Po 5) Doradźcie proszę jaką moc pieca i kominka powinno się wybrać, żeby mieć fajnie i przyjemnie w 150m domku? Zupełnie się na tym nie znam i nie wiem na co zwrócić uwagę. W ogóle nie mam pojęcia jaki kupić piec - przyszły instalator zaproponował nam Vaillant Vc Eco Tec Plus 186/3-5, 19,5 kW..... Dobry jest czy zły?? Macie jakieś doświadczenia??

 

Więcej grzechów nie pamietam :evil:

 

Może ktoś z Was będzie taki miły i odpowie mi chociaż na któreś z pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak wszystko naraz i chaotycznie, ale po prostu nie mam czasu oddychać :roll:

Po 2) czy moglibyście mi podać mniej więcej aktualne ceny za:

- punkt w instalacji wodnej

- m2 układania płytek na podłodze

- robociznę za ocieplanie poddasza

 

Po 3) namiary na jakąś fajną firmę w której można w miarę niedrogo kupić bramę garażową - z paneli, otwieraną na pilota, bez udziwnień, kolor brąz... Pytam, bo może ktoś ma już jakieś gotowce - po prostu nie mam czasu na sprawdzanie ofert.

 

Po 4) Co robicie ze śmieciami ??? - folie, stare ogrodzenie, chwasty - które zostają po "zagospodarowaniu" działki?? Czy można samemu zawieźć to na wysypisko? Gdzie jest jakieś wysypisko koło wschodniej części Poznania, żeby nie tachać tego przyczepką w stronę miasta?? Wynajem kontenera raczej odpada, bo po opisie ilości śmieci w kilku firmach wyliczyli mi ponad 500zł....

 

Po 5) Doradźcie proszę jaką moc pieca i kominka powinno się wybrać, żeby mieć fajnie i przyjemnie w 150m domku? Zupełnie się na tym nie znam i nie wiem na co zwrócić uwagę. W ogóle nie mam pojęcia jaki kupić piec - przyszły instalator zaproponował nam Vaillant Vc Eco Tec Plus 186/3-5, 19,5 kW..... Dobry jest czy zły?? Macie jakieś doświadczenia??

ad. 2.

- zalezy jaki punkt :wink: 50-100 zł,

- 25-50 zł - zalezy na jakeigo wykoncwe trafisz, a jestem akurat w temacie. Średnia dobra cena to 35 zł/m2.

- 25-40zł/m2 - to juz za wełnę, stelaż, płyty G-K i ich szpachlowanie. cena też zależy od humoru wykonawcy.

 

ad. 3 - brama Wśniewski (czy Wiśniowiecki :roll: )- sprzedaje i montuje firma w Puszczykowie - 061-8194402. Ja mam i jestem zadowolona.

 

ad. 4 - tu chetnie sama sie podlacze- mam mase odpadow z plyt osb i gk i nie wiem co z tym zrobic. Ile sie placi za kontener na 1 dzien? :roll:

 

ad. 5 - najpier okresl, czy caly seon grzewczy i przez caly dzin bedziesz palil w kominku. Jesli nie to dobierz moc pieca, tak jakby kominka nie bylo- nie musisz calej wykorzystywac. Ja mam piec turbo 24 kw a kominek dla nastroju i ciepla wieczorami - 16 kw. I osobiscie jestem zdania, ze lepiej przewymiarowc niz pozniej miec za zimno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek budowy mam niezły, nie do uwierzenia. Czekam 3 tygodnie na warunki zabudowy z UMP, bo to niby Aquanet ma się wypowiedzieć jakie możliwości łącza są i wogóle. I dziś wybrałam się do Urzędu Miasta, ale teczki nie dostałam, bo wizję lokalną robią pod warunki. Dobra jest, myslę, i pytam czy ten Aquanet odpisał. Pani (bardzo miła z resztą) mówi, że nie, więc pojechałam do Aquanetu. Pomyślicie, że upierdliwa baba jestem, a ja na całe szczęście tam pojechałam, bo pismo rzekomo wysłane z UMP o opinię do Aquanetu już 3 tygodnie idzie i jakoś nie doszło! 22 lutego urząd miasta mnie informował, że o zapytanie występuje, a tu w Aquanecie nic nie wiedzą. Całą książkę korespondencji przefiltrowali. Nie wiele myśląc sama o warunki wystąpiłam, bo jak pismo jeszcze z 3 tyg pójdzie, to ja już opinię dostanę. I jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe dziejów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, i z wielką radością donoszę, że się przeprowadziliśmy !!!

A zaczęliśmy, w maju 2006 i mieliśmy przestój 1 miesiąc! Więc tempo chyba OK...Oczywiście wokół domu krajobraz jeszce księżycowy a drzwi wewnętrzne dopiero za miesiąc. Ale cudownie jest wypić poranną kawę we własnym domu :D Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak wszystko naraz i chaotycznie, ale po prostu nie mam czasu oddychać :roll:

 

Po 1) Mam do sprzedania dwa okna dachowe Fakro, wymiary 55x70, nówki sztuki zapakowane w folię, nietknięte!! Zamówione w Październiku, odebrane pod koniec grudnia, "przemyślane" przez sylwestra - no i niestety zrezygnowaliśmy z ich zamontowania, a w styczniu niestety nie można było ich zwrócić do hurtowni bo już zamknęli rok....

 

Po 2) czy moglibyście mi podać mniej więcej aktualne ceny za:

- punkt w instalacji wodnej

- m2 układania płytek na podłodze

- robociznę za ocieplanie poddasza

 

Po 3) namiary na jakąś fajną firmę w której można w miarę niedrogo kupić bramę garażową - z paneli, otwieraną na pilota, bez udziwnień, kolor brąz... Pytam, bo może ktoś ma już jakieś gotowce - po prostu nie mam czasu na sprawdzanie ofert.

 

Po 4) Co robicie ze śmieciami ??? - folie, stare ogrodzenie, chwasty - które zostają po "zagospodarowaniu" działki?? Czy można samemu zawieźć to na wysypisko? Gdzie jest jakieś wysypisko koło wschodniej części Poznania, żeby nie tachać tego przyczepką w stronę miasta?? Wynajem kontenera raczej odpada, bo po opisie ilości śmieci w kilku firmach wyliczyli mi ponad 500zł....

 

Po 5) Doradźcie proszę jaką moc pieca i kominka powinno się wybrać, żeby mieć fajnie i przyjemnie w 150m domku? Zupełnie się na tym nie znam i nie wiem na co zwrócić uwagę. W ogóle nie mam pojęcia jaki kupić piec - przyszły instalator zaproponował nam Vaillant Vc Eco Tec Plus 186/3-5, 19,5 kW..... Dobry jest czy zły?? Macie jakieś doświadczenia??

 

Więcej grzechów nie pamietam :evil:

 

Może ktoś z Was będzie taki miły i odpowie mi chociaż na któreś z pytań :)

 

Jeżeli chodzi o moc kotła do ogrzewania mieszkania to w przyzwoicie ocieplonym domu o pow. ok. 150 m2 wystarcza 10-12 kW mocy na ogrzewanie przy temp zewnętrznej -20 C. Max. moc kotła czyli zazwyczaj 21-24 kW służy do podgrzewania przepływowego ciepłej wody użytkowej (mowa oczywiście o kotłach dwufunkcyjnych). Przy obecnych zimach, gdzie przez większość czasu jest ok. 0 C, zapotrzebowanie domu na ciepło to jest jedynie kilka kW, co przekłada się na to, że piec nawet na nastawionej najmniejszej mocy palnika nie będzie pracował w trybie ciągłym, tylko przerywanym. Ja mam zainstalowany u siebie od roku kocioł Vaillant turbo max pro 24 kW dwufunkcyjny i jestem z niego zadowolony. Jak dotąd nic się nie stało i mam nadzieję, że tak zostanie. Zastanawiałem się miedzy Vaillantem i Junkersem, wybrałem ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, i z wielką radością donoszę, że się przeprowadziliśmy !!!

A zaczęliśmy, w maju 2006 i mieliśmy przestój 1 miesiąc! Więc tempo chyba OK...Oczywiście wokół domu krajobraz jeszce księżycowy a drzwi wewnętrzne dopiero za miesiąc. Ale cudownie jest wypić poranną kawę we własnym domu :D Pozdrawiam!

Alison Gratulacje. Przyjdzie czas i na zrobienie reszty. Mi też jeszcze co nieco zostało. Może później nawet się zrobi forumowy dziennik budowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam Wszystkich, i z wielką radością donoszę, że się przeprowadziliśmy !!!

A zaczęliśmy, w maju 2006 i mieliśmy przestój 1 miesiąc! Więc tempo chyba OK...Oczywiście wokół domu krajobraz jeszce księżycowy a drzwi wewnętrzne dopiero za miesiąc. Ale cudownie jest wypić poranną kawę we własnym domu :D Pozdrawiam!

 

Gratulacje, chciałbym mieć takie tempo,

 

a ja jeszcze nawet nie zacząłem, bo pier..piii GEOPOZ :evil:

Sprawy stoją, a ja aż się palę do budowy swojego domku.

Taka bezczynność jest dołująca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...