Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Witam Wszystkich, i z wielką radością donoszę, że się przeprowadziliśmy !!!

A zaczęliśmy, w maju 2006 i mieliśmy przestój 1 miesiąc! Więc tempo chyba OK...Oczywiście wokół domu krajobraz jeszce księżycowy a drzwi wewnętrzne dopiero za miesiąc. Ale cudownie jest wypić poranną kawę we własnym domu :D Pozdrawiam!

 

Gratulki :D :D :D Ale zazdroszczę.

A propos drzwi wew. też myślelismy, żeby je trochę później zamontować..ale zastanawiałam się co z ubikacją, łazienką.. Napisz prosze jak rozwiązaliście tę sprawę..bardzo mnie to ciekawi.

 

U nas nie ma dużego problemu, bo nie mamy jeszcze dzieci, a dom jest duży i przestronny 8) jak jedno z nas korzytsa z WC to drugie słyszy i nie wchodzi... albo wchodzi :D nieskrywaną radością i z dumą podziwia jak działa WC, POŚ i woda się spuszcza... po procesie budowalnym takie proste radości daja wiele satysfakcji :wink:

 

No a jak goście przychodzą i zachce im się do wc :roll: ?

 

Bo ja już myślałam, że może jakaś fajna zasłonka...ale właściwie to nie mam pomysłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gratulacje Alison

Ja już też od miesiąca mieszkam w domku a zaczynałem od wytyczenia 19 kwietnia a i postoje u mnie były i to dłuższe niż miesiąc.

Jak się wprowadzałem to też nie było drzwi ale właśnie w środę już zamontowali i powiem że warto było czekać są naprawde piękne i przedewszystkim drewniane a nie z jakiejś płyty

 

A gdzie zamawiałeś drzwi wew z pełnego drewna i po ile sztuka? Jeśli można zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitac wszystkich :D

Znajomi podjeli decyzje o zakupie dzialki i budowie. Wlaczona jestem w akcje poszukiwania dla nich dzialki budowlanej. Jakbyscie gdzies widzieli cos po drodze, albo w waszych okolicach to bardzo prosze o info :wink: WYmaganiem jest w miare dobry dojazd do Poznania.

 

A jak u was z ogrodami. Szukam kogos, kto podjalby sie drewnianego tarasu i jakiejs pergolki- stolarze sie wyspecjalizowali i nie chca robic :o Był nawet taki namiar na stolarza specjaliste od ogrodow - ale dzwnilam i Pan nie ma terminow do konca roku :o Macie jakies namiary? Kiedys juz pytalam, czy korzystal ktos z firmy zakladajacej ogrody- w szczegolnosci oczka wodne. Boje sie brac kogos z ksiazki, bo to cholipa wazna inwestycja... Moze wasi znajmi maja jakos wode w ogrodzie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Wiecie może gdzie najbliżej Jerzykowa (w połowie drogi Poznań - Pobiedziska) kupie piasek z transportem ?

 

pozdrawiam

 

Wrzucam Ci wszystkie moje namiary bo nie znam dobrze okolic Poznania i nie wiem co może byc blisko Ciebie; może coś sie przyda

 

Wierzyce (między Pobiedziskami a Lednogórą)

Gruszczyn

Pospółka/zasypka/piasek do tynków Danielewski Dąbrowa

Alfred Dorn 603 086 220

żwirownia Dolata 602 505 707 0-61 894 46 44

sortownia żwiru, za żwirownią w Dąbrowie 602 487 337 0-61 814 33 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje zacząc budowe - w okolicach lipca - i w zwiazku z tym pytanie :

 

1. Z czego najlepiej budowac : cegła porotherm ?? silikaty ?? kremazyt

 

2. Z ociepleniem sytropianem czy bez ?? obecne ceny styrpoianu powalaj ana kolana - i słyszałem ze wystarczy dac grubsze ściany i bez ocieplenia - ??

 

3. Nadal poszukuje ekipy do wykonania stanu surowego - Mozecie polecic jakis slidnych wykonawców - Września i okolice .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje zacząc budowe - w okolicach lipca - i w zwiazku z tym pytanie :

 

1. Z czego najlepiej budowac : cegła porotherm ?? silikaty ?? kremazyt

 

2. Z ociepleniem sytropianem czy bez ?? obecne ceny styrpoianu powalaj ana kolana - i słyszałem ze wystarczy dac grubsze ściany i bez ocieplenia - ??

W imienu wszystkich z grupy proszę, poszukaj w archiwum i na www. NIKT Tobie nie doradzi jeśli sam nie dobierzesz, zwłaszcza przy obecnych cenach galopujących jak stado jeży :roll: każdy materiał ma swoje właściwości jedne takie drugie siakie i zależy tylko od Ciebie na czym bardziej Tobie zależy. Na grupie ludzie budują z każdego materiału jaki wymieniłeś i ten jest akurat dla nich dobry (lub jedyny dostępny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam wszystkich Wielkopolan. Mam pytanie, czy buduje ktoś lub wybudował Faworyta z pracowni MGprojekt? A drugie pytanie kto buduje z siporexu (gr 24)? Bo nad tym meteriałem się właśnie zastanawiamy. Pozdrawiam wszystkich budujących :D

Beata

O Faworycie to nie słyszałem, żeby ktoś budował w Wlkp. ale jakby co to budują się lub mają zamiar 3 (ja, Witolo i Hanpio) domki Maja/Maja2 wg projektu z tej samej pracowni.

Domki podobne, większa różnica w części garażowej i troszke inna elewacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję ekipy do wykonania ogrodzenia z siatki + murek oporowy (70m) oraz do wykonania ogrodzenia przed domem, słupki z klinkieru + elementy kute, brama, furtka itp.

Również ekipa dobra i sprawdzona do położenia kostki przed domem jest przez mnie poszukiwana.

Jeżeli ktoś ma namiary na sprawdzonych fachowców to byłbym wdzięczny za namiary.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

Zapomniełme buduje się w Poznaniu wiec ekipa z okolic była by wskazana.

 

Dołączam się w całości do pytania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję ekipy do wykonania ogrodzenia z siatki + murek oporowy (70m) oraz do wykonania ogrodzenia przed domem, słupki z klinkieru + elementy kute, brama, furtka itp.

Również ekipa dobra i sprawdzona do położenia kostki przed domem jest przez mnie poszukiwana.

Jeżeli ktoś ma namiary na sprawdzonych fachowców to byłbym wdzięczny za namiary.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

Zapomniełme buduje się w Poznaniu wiec ekipa z okolic była by wskazana.

 

Dołączam się w całości do pytania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję ekipy do wykonania ogrodzenia z siatki + murek oporowy (70m) oraz do wykonania ogrodzenia przed domem, słupki z klinkieru + elementy kute, brama, furtka itp.

Również ekipa dobra i sprawdzona do położenia kostki przed domem jest przez mnie poszukiwana.

Jeżeli ktoś ma namiary na sprawdzonych fachowców to byłbym wdzięczny za namiary.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

Zapomniełme buduje się w Poznaniu wiec ekipa z okolic była by wskazana.

 

Dołączam się w całości do pytania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję ekipy do wykonania ogrodzenia z siatki + murek oporowy (70m) oraz do wykonania ogrodzenia przed domem, słupki z klinkieru + elementy kute, brama, furtka itp.

Również ekipa dobra i sprawdzona do położenia kostki przed domem jest przez mnie poszukiwana.

Jeżeli ktoś ma namiary na sprawdzonych fachowców to byłbym wdzięczny za namiary.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

Zapomniełme buduje się w Poznaniu wiec ekipa z okolic była by wskazana.

 

Dołączam się w całości do pytania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wrzucam Ci wszystkie moje namiary bo nie znam dobrze okolic Poznania i nie wiem co może byc blisko Ciebie; może coś sie przyda

 

Wierzyce (między Pobiedziskami a Lednogórą)

Gruszczyn

Pospółka/zasypka/piasek do tynków Danielewski Dąbrowa

Alfred Dorn 603 086 220

żwirownia Dolata 602 505 707 0-61 894 46 44

sortownia żwiru, za żwirownią w Dąbrowie 602 487 337 0-61 814 33 29

 

Dzięki za pomoc

 

PS

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do śledzenia naszych zmagań ze Szmaragdem_2

Dziś pierwsze wpisy i zdjęcia - wraz z postępami na budowie będzie tego przybywać.

 

Linki w stopce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...