Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

viking70

Możesz coś więcej o cenach? Mam 2 wyceny na belki i gary i wyszło około max 8kpln

a ja bym jednak hcetnie poznam cene belek i pustakow na m2 stropu albo gotowego stropu jezeli mozna oczywiscie sie dowiedizec

*910* pustak TERIVA I z keramzytu*

>

> *17* belka stropowa TERIVA dł. 7,2m*

>

> *17* belka stropowa TERIVA dł. 6,0m*

>

> * 4* belka stropowa TERIVA dł. 4,8m*

>

> *34* dozbrojenie do belek 7,2m*

 

9800, 10000 13000 takie dostalem ceny na poczatku kwietnia, oczywisice na dzien dzisiejszy ceny juz sa wyzsze /cena z horym do niczego mi nie potrzebnym vacikiem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol,viking 70

No to jest tak:

Strop keramzytowo-betonowy, Teriva I

Belki: L-400 77,55zł

L-500 117,06zł

L-380 68,53zł

L-560 150,71zł

L-320 55,61zł

L-200 35,12 zł

Pustak stropowy 4,03zł

Pustak stropowy deklowany 4,40 zł

 

Te ceny powyżej to z BIG-BUD Borówiec. A jeszcze taniej z Konbetu. Namiary były podawane na forum.

Dodam, że transport i rozładunek w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brachol,viking 70

No to jest tak:

Strop keramzytowo-betonowy, Teriva I

Belki: L-400 77,55zł

L-500 117,06zł

L-380 68,53zł

L-560 150,71zł

L-320 55,61zł

L-200 35,12 zł

Pustak stropowy 4,03zł

Pustak stropowy deklowany 4,40 zł

 

Te ceny powyżej to z BIG-BUD Borówiec. A jeszcze taniej z Konbetu. Namiary były podawane na forum.

Dodam, że transport i rozładunek w cenie.

 

KONBET netto: 9302,43 + VAT 11 348,96 )-:

czekam na BIG BUD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siem pytam, bo w jednym miejscu mi wyliczyli ilość i to co wyszło rozsyłam dalej.Zastanawiam się, czy wszędzie się tak mylą, jak przy obliczaniu ilości dachówek.

 

Dowiem sie jak zrobie strop czy sie pomyllili - jak bedzie za duzo to OK ale jak za malo to :evil: bedzie lekko glosno w mojej cichej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś korzystał może z beczkowozu, żeby zapewnić wodę na czas stawiania murów??

 

Ile coś takiego kosztuje, tzn. wynajęcie beczki i jej napełnianie?

 

Gdzie czegos takiego szukać, czy ktoś ma namiary ??

 

Dajcie znać, bo ekipa czeka w blokach, a nie wiem czy uda mi sie wybudowac studnię...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały dylemat...

 

Jaka studnia jest lepsza i tańsza na potrzeby ogrodowe przy niskich wodach gruntowych.

 

Zawsze nastawiałem się na studnię wierconą, jednak mój studniarz po określeniu wody na poziomie 5-8 m stwierdził, że "lepsza" będzie studnia z kręgów :o

 

Dajcie znać, co o tym sądzicie....., zwłaszcza że zależy mi na czasie jej uruchomienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam do odsprzedania wanne narożną, lewą firmy Riho.

Wanna model Yukon.

http://www.riho.nl/cwng_riho/admin/MijnDocumenten/producten/Baden_Medium/Yukon2L.gif

 

Wymiary wanny to 160x90cm, wanna bez nóg (nogi mozna dokupić). Odsprzedam za 600zł, gdyż wanna ma obtłuczony narożnik.

 

Widać to szczegółowo na zdjeciu:

http://www.gerion.perfekt.pl/budowa/20070401a_s.jpg

 

Cena wanny normalna to około 1220 zł. Cena nóg do kompletu to coś w granicach 70zł.

 

Jeśli ktoś planuje wysoko obudować sobie wannę narozną, to myślę, że mógłby ja wykorzystać? Transport zapewniam w okolicach Poznania. Jak ktoś chce obejrzeć osobiście - prosze o kontakt na PW.

 

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały dylemat...

 

Jaka studnia jest lepsza i tańsza na potrzeby ogrodowe przy niskich wodach gruntowych.

 

Zawsze nastawiałem się na studnię wierconą, jednak mój studniarz po określeniu wody na poziomie 5-8 m stwierdził, że "lepsza" będzie studnia z kręgów :o

 

Dajcie znać, co o tym sądzicie....., zwłaszcza że zależy mi na czasie jej uruchomienia.

 

Pozdrawiam

to wszystko zalezy jak ta woda wystepuje i jaka jest wydajnosc warstwy bo do studni wiercoenj musi wyc stosunkowo duza wydajnosc zeby mogla sie na biezaco uzupelniac jezeli wydajnosc jest mala to lepiej z kregow bo zawsze masz pewien magazyn wody co do kosztow to sie nie wypowiem (koszt 1 kregu 50x100 cm jakies 120 zl brutto) a sasiedzie nie maja studni zeby mozna bylo zobaczyc na jakiej glebokosci jest lustro wody podskornej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nic nie moge przez telefon zalatwic ani internet a niestety nie przebywam w Polsce.

Juz ustalony rabat na strop, dzwonie dzisiaj / babki nie ma z ktora rozmawialem i wszystko dogralem/ /przez 2 tygodnie.

I co i wszystkie schodki od nowa a brak czasu bo ekipe mam zamowiona na 15 maja na wejscie na budowe.

Wyceny wazne przez 1 dzien, cen na materialy nikt nie zna/a kto ma k... znac jak nie sprzedawca/, noz co sie w tym kraju porobilo

 

I cholerka mnie trafia jasna

Albo mi dzisiejsza pogoda nie sluzy

Ablo musze sie napic

Albo to rzucic w kat

Albo .....

 

Mam dosc a sadzilem ze bedzie latwo, o naiwny jestem.

 

:evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

dostałem wycenę na budowę stanu surowego otwartego. Łączna kwota to 35,7 tyś PLN netto. Spodziewałem się nieco mniej (powiedzmy ok. 30 t. PLN). Mógłby ktoś rzucić okiem na tą moją wycenę i doradzić mi gdzie mogę trochę zbić cenę. Mogę podesłać na priva wycenę wraz z ogólnymi rzutami i przekrojami domu.

Generalnie domek wygląda tak. Bryła w kształcie litery L. Trzy szczyty. Powierzchnia domu całkowita 174m2 (w tym garaż 21,6m), pow użytkowa 133,5 m2, ścian kolankowa 138 cm.

Wycena wygląda następująco:

ETAP 1 fundamenty: 9,5 tyś PLN

ETAP 2 parter: 11,2 tyś PLN

ETAP 3 strop: 7,6 tyś PLN

ETAP 4 piętro: 5,8 tyś PLN

ETAP 5 schody: 1,6 tyś PLN

Dajcie znać co o tym sądzicie. Nie ukrywam, że chciałbym mieć już za sobą szukanie ekipy i zająć się innymi ważnymi sprawami.

Pozdrawiam

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...