Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

misza, ty jesteś podła kapitalistka, a ja mam wątpliwości kim właściwie jestem. po tym jak potrąciłem mojemu byłemu wykonawcy drobną kwotę za niebagatelne opóźnienie w jefo opinii jestem draniem, a w opinii mojej lepszej połowy jestem mięczakiem. draniem to nie jestem na pewno, a z tym mięczakiem... kobiety mają chyba tendencję do przesady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mr.moonlight - coś w tym jest :smile: Mój kierownik budowy jest i tak bardziej radykalny ode mnie. A z wykonawcą postąpiłeś b.słusznie. W końcu obie strony mają jakieś zobowiązania, my płacić w terminie, ale oni też zdążyć z wykonaniem w określonym czasie. Nie mówiąc już o jakości.

Takie czasy, niby kryzys w budownictwie, ale zobacz jak trzeba chuchać i dmuchać na budwolańców (przynajmniej na większość). Chyba jednak docenię tego naszego KB... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marie,b.fajny Twój domek. Czy na elewacji robisz takie właśnie kolory jak na obrazku? B.podobnie ma być u mnie.

Loniu, brałeś pod uwagę zamawianie drzwi wewn. u stolarza?

Miron, w sprawie tynków poddaję się! Obejrzałam jeszcze raz wszystko z kierownikiem. Także ściany przy żarówce wieczorem, i jednak będę robić gładź. To jednak wyszłaby lekka 'obora'...gdyby zostawić tak na żywca. Nie wzięłam też pod uwagę, że cem-wap tynk wypije tonę farby więcej niż tynk z gładzią albo gipsowy. To jest argument, bo co zaoszczędzę na gładzi, wydam na farbę :sad: Pocieszające jest tylko to, że ściana będzie twardsza i że cena gładzi jest niższa niż podana przez KB.

Chciałam tradycyjnie, a okazało się że to ekstrrawagancja. Według kierownika można robić cem-wap tynk na gotowo jeśli ekipa zaciera od razu mokry tynk filcem. KB jednak nigdy tak nie robił, więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, która z Was szuka instalatora? Mogę polecić :smile: A poszukuję płytkarza, parkieciarza i malarza.

Zamawiałam dzisiaj bramy garażowe, i oczywiście nie uda się zgrać w czasie zamknięcia budynku, bo bramy dojadą 10 dni po oknach :evil: To się nazywa dłuuugi weekend majowy.

Przy okazji uwaga na kupno bram i automatyki - jesli kupuje się od razu obie rzeczy to vat jest niższy. Nie wiem jak u innych, ale u Wiśniowskiego do każdego elementu z automatem (np.brama wjazdowa) dają 2 piloty. Jesli kupuję i bramę garażową i posesyjną to mam już 4. Można z iluś zrezygnować, jak ktoś chce. O czym oczywiście sprzedawcy nie za b.informują, bo to -80zł/szt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się tu dzieje.....a mnie nie było przez kilka dni.

 

Jeżeli chodzi o tynki to chłopaki spisują się na razie nieźle i jestem zadowolony.

 

Co do opóźnień to chyba też należę do grupy zbyt pobłażliwych - mojemu wykonawcy dachu powinienem był potrącić 5.000 a potrąciłem 2000.

 

Z drzwiami cały czas walczę i myślę czy lepiej kupić coś zwyklastego czy trochę poszaleć. Moja żona oczywiście ma argument za eleganckimi drzwiami następujący:

Kochanie do naszej pięknej podłogi (na którą mnie namówiła )nie będą pasowały zwyklaste drzwi Porty w okleinie. Powinny być fornirowane no wiesz Porta ma złą opinię ....

Tak więc rozważam Użędowskiego bądź Wójcik &Wójcik i skłaniam się raczej do tego ostatniego.

 

No nic uciekam sprzątać na budowę.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza, ja zamawiam tez bramę - fakt u Wisniowskiego są dwa piloty, a u Hormanna 1 - ale u mnie Wiśniowski (podwojna segmentowa z poprzecznymi kasetonami) wyszedł drożej niż H. Ale Ty masz chyba dwie bramy, więc może to co innego. Szkoda, że nie mam czasu, bo mógłbym obsmarować nieźle parę prestiżowych firm ubezp. w związku z ubezpieczeniem okien etc. Ale chyba im się upiecze.

Czy ktoś ma z Was ubezpieczone okna? Jeśli tak to gdzie i na jakich warunkach? U mnie to będzie w końcu Generali. A termin pilny, bo montaż w poniedziałek - ciekawe jak wyjdą te okna, bo firma mówi, że takich jeszcze nie robiła (wiśniowe ramy drewniane i srebrne szprosy wew.).

Czy ktoś ma jakies przemysleni dot. schodów? Żonie nie podobają sie takie tradycyjne z wangami (tak to się chyba nazywa) po bokach i obstawia tsakie dziwaczne na konstrukcji metalowej (np.Rintal). No i drzwi wew. mam ich 17 - no więc nie moga być droższe niż powiedzmy 1000 zł - czy jest jakaś rozsądna alternatywa dla Porty w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron,

Widzę, żę mamy podobny metraż tynków i taką samą ilość drzwi :smile:

Alternatywą dla mnie - jeśli chodzi o drzwi i schody jest solidny stolarz. Zamawiam u niego schody (lekka, ażurowa konstrukcja+metalowe tralki, ale to już on tylko montuje, a robi kto inny) i drzwi wewn. Drzwi są naprawdę w porządku, lite drewno z transportem i montażem wychodzi w granicach 500/600 zł/szt. Schody z podestem z drewna sosnowego bez sęków ok.4 tys. W Rintalu i Centrum Schodów za taka samą konstrukcję chcą ok.8 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mironmk - oczywiście są różne i różniste ciekawe kombinacje. Wejdź na ten przykład na http://www.jio.pl , a dokładniej we Wnętrza i Realizacje. Ciekawą propozycją są schody w "Dom 3" (widok z dołu). Zauważ, że stopnie nie dochodzą do ściany. U mnie jedna strona będzie tak wyglądać, a druga będzie w jakimś stopniu samonośna. Wersja z powieszeniem jej na linach do sufitu odpada, bo mam w stropie wyciętą elipsę, a schody idą po łuku w drugą stronę. Będzie więc to raczej konstrukcja samonośna, ale nie podpierana tak jak zwykle, tylko podwieszana - stopnie będą podwieszone, do konstrukcji biegnącej nad nimi. Inną wersją może być wstęga bardzo cienkiego, zbrojonego betonu, ale ona u mnie nie pasuje stylistycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight, podrzuć mi "nzjczęściej popełniane błedy przy wstawianiu okien" - mam je od wczoraj, ciekawe na ile punktów a la apgarowskich się załapałem. W końcu znalazłem firmę, która mi ubezpieczyła te okna, albo to ja nie do końca doczutałem ich Ogólne Warunki. Wczoraj do 3 rano zbijaliśmy drzwi z desek - moim zdaniem zabezpieczenie żadne, ale po dwie kłodki są - już cgyba lepsze byłyby jakiekolwiek używane "normalne" z zamkiem.

Zamierzam wreszcie coś zrobić na swoim - i robię generalny porządek w te wolne dni - nawet powiem szczerze, zaczynam się czuć powoli w tym domu.

A w maju instalacje i tynki - zaczynam sie zastanawiać, czy aby dla zyskania na czasie nie zrobić instalacji co/wod-kan przed tynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy walą do przodu ja dzisiaj jadę na kontrol. Ostatnio musiałem wytłumaczyć tynkarzom, że jak pod wyłącznikiem znajduje się kontakt to powinny mieć wspólną oś. Byli zdziwieni że to ma jakieś znaczenie. Może nie ma ale jest estetycznie.

Cały czas myślę nad drzwiami i zaczynam się zastanawiać nad stolarzem.

 

A tak z innej beczki to widziałem dzisiaj na Starym Rynku pierwsze ogródki, może tak spróbować zorganizować spotkanko na powietrzu w liczniejszym gronie niż ostatnio.

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...