Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam

Czy ktoś posiada na dachu Meyer Holsen typ Tandem w kolorze stara czerwień albo w sumie obojętnie jakim. Oferują mi ją na w Poznaniu na Dębcu w Dach-Budzie, ale tam mają wyłożone kilka sztuk.

Bardzo chciałbym zobaczyć ją na żywo na jakimś dachu. Będę wdzięczny za namiary w okolicach Poznania.

Dach 4 spadowy ponad 300 m i zastanawiam się jak ten kształt będzie wyglądał na tym dachu.

Ewentualnie mogą być zdjęcia z dowolnego miejsca w Polsce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

...

Budowę planujemy rozpocząć wiosną 2008,

...

Serdecznie pozdrawiam

Ania i Jarek :wink:

Witaj, my też planujemy rozpoczęcie budowy, całkiem niedaleko, jakby co to możemy się wesprzeć, pozdr.

 

A ja jeszcze mam 2 rolki siatki ogrodzeniowej powlekanej zielonej którą rownież oddam tanio

Zainteresowany jestem, ile jest metró w rolce?

 

Ogólnie do wszystkich mam prośbę, bo nie mogę się połapać na forum :)

1. Informacje o fundamentach potrzebuję.

2. Informacje o wykonawcach, kierownika budowy i

3. ogólnie coś dla początkujcych - ciekawe tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami działki z postawionymi już fundamentami. Problem w tym iż w ramach fundamentów została zrobiona piwnica której nie było w pierwotnym projekcie. W związku z czym udaliśmy się do architekta aby ją doprojektował. Po rozmowach i dyskusjach nad innymi ewentualnymi zmianami w projekcie doszliśmy do wniosku iż z domku parterowego warto by go przerobić na domek z poddaszem. Wymaga to bardziej skomplikowanych zmian w projekcie.

Wszystko byłoby super gdyby nie cena - za przerobienie pierwotnego (w zasadzie to prawie zrobienie od nowa) projektu - jaką nam zaproponował architekt z polecenia a mianowicie ponad 7000.

 

Mam pytanie czy to czasem nie jest za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na pewno ktoś z Was w II połowie 2007 robił takie prace jak tynki, elewacje, ocieplenie poddasza, sufity podwieszane. Możecie napisać w jakich cenach to robiliście.

 

Dostałem wycenę na początek 2008 i trudno mi oszacować czy gość chce zedrzeć czy jest ok.

 

Tynki (na gotowo – robocizna + materiał) = 28 pln/m2

Elewacja (robocizna – położenie styropianu, klej, siatka i tynk) = 65 pln/m2

Ocieplenie poddasza:

Położenie wełny do 20 cm (robocizna)= 8-12 pln/m2

Płyta k-g (robocizna – stelaż, płyta, siatka na łączeniach, zagipsowane i zatarte łączenia) = 28-32 pln/m2

 

Szpachlowanie = 6 pln/m2

Malowanie = 3 pln/m2

 

Jak ktoś z Was robił takie prace w ciągu ostatnich 3m albo jest już dogadany na najbliższe miesiące – dajcie znać. Jak macie fajnego wykonawce – wrzućcie mi też na PRV.

 

Jeżeli ktoś z Was robił podłogówkę – dajcie też znać ile wyszło Was za 1 m2. Dostałem ofertę na 170 pln/m2 + dodatkowo rozdzielacze. Coś mi się wydaje ta cena strasznie przesadzona. Dobry wykonawca też mile widziany.

 

Pozdr,

DOmelus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wybaczcie, ale nie jetsem w stanie przeczytac całego wątku (małe dziecko, praca, dom ..), ale mam prośbę PILNIE potrzebuję elektryka lub osoby, która pomoże mi w mieszkaniu wymienić całą instalację elektryczną ...

 

Czy znacie kogoś ?

 

pozdr. cieplutko

 

Mam na namiar na naprawdę dobrego elektryka 667733550

Ma sensowne ceny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

mój brat własnie zakończył stan surowy i zostało mu 12 nierozpakowanych palet Silki. Silka stoi sobie na paletach w hurtowni w Poznaniu i czeka na odbiór. Transport w okolicach Poznania w cenie. Na palecie 45 szt. Wymiary bloczka 20x24x33. Cena coś koło 6,5 zł za sztukę - czyli taniej niż były w hurtowniach. Były, bo na razie nigdzie nie ma. Jak ktoś potrzebuje to podam bezpośrednie namiary do mojego brata na priva.

Pozdr

Tomcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przechowywania materiałów to mam takie pytanie,

czy hurtownie idą na to aby u nich przechowywać zakupione materiały?

nie mam na razie ogrodzonej działki więc nie chcę za dużo tam zwozić.

 

Jak bylo u was?

Większość hurtowni przechowuje gratis, choć oczywiście to zależy też od tego jak długo chcesz coś przechowywać no i od wielkości ich placu...

Mi jedna hurtownia trzyma materiał już ponad pół roku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zaczynamy powoli mysleć o budowie domu - mamy działke w Dąbrówce. Zaczęłam od kilku dni studiować forum i juz mam głowę kwadratową:)

Jesli komus chciałoby sie napisac od czego zaczęliście Waszą drogę do wymarzonego domku, to byłabym wdzięczna:)

Póki co mam działkę, wstępnie wybrany projekt i ..... nie wiem co dalej.

Pozdrawiam wszystkich budujących i juz wybudowanych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cala grupe i kazdego z osobna!

 

czy jest ktoś kto budowal / je sie samodzielnie (bez ekipy budowlanej)?

 

mysle z narzeczona o starcie luty, marzec 2008. jeszcze z tydzień i podejmiemy decyzję co do wybou technologii - cegła czy drewno?. na ta chwile wiemy tylko, ze ma byc to dom w okolicach Gniezna - parterowy, bez bajerow, 3 pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cala grupe i kazdego z osobna!

 

czy jest ktoś kto budowal / je sie samodzielnie (bez ekipy budowlanej)?

 

mysle z narzeczona o starcie luty, marzec 2008. jeszcze z tydzień i podejmiemy decyzję co do wybou technologii - cegła czy drewno?. na ta chwile wiemy tylko, ze ma byc to dom w okolicach Gniezna - parterowy, bez bajerow, 3 pokojowy.

czy znaczy to że nie masz jeszcze działki? To raczej trudno będzie wystartowac w lutym, wszystko strasznie długo trwa, ta robota papierkowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...