Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam,

jeśli ktoś potrzebowałby solidnego, rzetelnego płytkarza do wykończenia domku to bardzo proszę o kontakt.

Może zacząć w miarę szybko jeśli projekt będzie atrakcyjny

pozdrawiam

A co to znaczy "atrakcyjny projekt"?? :o

 

No właśnie? Co to znaczy? Czy to, że wykonuje tylko atrakcyjne projekty? 8) Do czego to doszło... A ma jakieś przygotowanie plastyczne, albo chociaż zacięcie, żeby ocenic projekt?

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, bo jestem zainteresowana, o ile płytkarz będzie "atrakcyjny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Jaką technologię lepiej wybrać do zbrojenia posadzek, stalową matę zbrojeniową czy może włókna polipropylenowe, które poleca mi wykonawca ??

 

Dodam jeszcze, że wszędzie pod posadzką ułożona jest podłogówka.

 

Chciałbym dzisiaj zamówić towar, wiec będę wdzieczny za opinie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam 14 palet z pustakami U-220 klasy 15 (przeznaczony na ściany nośne).

 

Pozostałości po budowie. Na palecie jest 84 sztuk. 13 palet oryginalnie

zafoliowanych. Cena brutto za pustak to 3,60 zł.

Wymiary pustaka: 188x250x220. Cegielnia Cerabud Krotoszyn.

 

Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Spróbujemy się "dogadać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście okna, kominy i przede wszystkim DACHY????

 

Okna - firma Sobański (okolice Kalisza) okna drewniane - super

komin systemowy Zapel

Dach - wszystko do dachu łącznie z oknami i rynnami polecam firma Patex Piotr Paterka ul. Złotowska Poznań - kierunek na Skórzewo (obok restauracji "u Mocnego") - najlepsza obsługa w historii mojej budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chcę się z wami podzielić moimi doświadczeniami i może komuś pomogę bo czytając wasze posty trochę pomocy uzyskałam,a więc zaczynam

buduję mały domek parter i pięterko razem 70 m2,wszystko budujemy sami od fundamentów po wykończenie

1.fundamenty zalewaliśmy z gruchy LAFARGE zamówione na bałtyckiej za brigstone obecnie u nich m3 b20 kosztuje 330zł,wszystko sprawnie i fachowo i na czas 5+

2.siporex i reszte towaru kupujemy w hurtowni w czerwonaku na ul.szkolnej można sobie wypracować rabaty a ceny są przystępne

3.strop belki i pustaki terivia zamówiliśmy na sw.wincentego na zawadach tutaj niestety byłam zawiedziona gdyż kierowcę którego do mnie wysłali to jednym słowem gamoń,zagrzebał się w piachu i nie wyjechał,masakra zeszło nam 12 godzin gdyż było trzeba czekać do wieczora aby ktoś przyjechał z firmy i rozładował towar oczywiście zamiast rozłożonych belek na murze miałam położone je przed domem także nie mam zbyt dobrych wspomnień co do owej firmy

 

i na tym etapie narazie jesteśmy za 2 tygodnie zalewamy strop potem ciągniemy dalej górę więźbe zamawiam w murowanej goślinie ceny przystępne

a teraz mam prośbę jeśli ktoś ma instalatora CO który kasuje mniej niż 90zł od punktu proszę o namiar będę wdzięczna i jeszcze jedno odwiet studni ja mam pna z murowanej gośliny który wierci za 120 zł-m jak macie tańszego dajcie znać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja jestem dopiero na samym początku budowy. Narazie jeteśmy na załatwianiu papierów i oczywiście załatwiania kredytu.

Zastanawiam się jakie polecacie sposoby ogrodzenia budowy - słyszałam o siatce leśnej - czy polecacie??

 

Szukam też pozostałych przydatnych rzeczy do budowy - np toi toi-a :)

Może ktoś z Was już ma do odsprzedania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się jakie polecacie sposoby ogrodzenia budowy - słyszałam o siatce leśnej - czy polecacie??

 

Szukam też pozostałych przydatnych rzeczy do budowy - np toi toi-a :)

Może ktoś z Was już ma do odsprzedania.

Pozdrawiam

 

hej - mój kier. budowy oraz facet od fundamentu powiedzieli,że na czas budowy ogrodzenie jest bez sensu - wjedzie ci ogromny samochód na ogrodzenie i tylko nerwy i strata kasy...

Siatkę leśną można założyć po postawieniu chaty w stanie zamkniętym.

Albo od razu wtedy zakładać alarm.

Co do toi - toya - bez sensu kupować ...

podam jutro na forum namiary na dwie firmy z POznania, które wynajmują kibelki. Jeśli dobrze pamiętam przy czyszczeniu 1x miesiąc koszt wynajmu to około 200 zł.

Można oczywiście postawić na budowie wychodek - ale dla mnie to ochyda - ekipy wyjadą a Ty zostajesz z dziurą pełną ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajetana, nie pisz że bez sensu ten płot,

jest kilka spraw:

1, prawo wymaga ogrodzenia budowy,

2, jak dziecko sąsiada wejdzie i wpadnie w dziure albo jak się skaleczy prętem fi 6 to będzie większy problem niż wydanie tych 500 zł na siatkę...

 

u nas stoi, zrobiona ze stempli budowlanych i siatki ogrodzeniowej, koszt z robocizną wyniósł około 1000 pln. i mam święty spokój prawny i moralny. do tego dwie bramki z kłodkami wiec jeszcze pseudo zabezpieczenie.

 

a co do niszczenia przez sprzęt to dwa razy otwieraliśmy siatkę, raz wyjmowaliśmy paliki a koparka rozwaliła 4 słupki. naprawilo się tak samo szybko jak zepsuło więc no problem i ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak forum to niezbędnik budujących :)

nie wiedziałam, że wg. litery prawa naszym obowiązkiem jest ogrodzenie terenu budowy na czas budowy ...(bardzo dziękuję Foczkom za tę info)

- będę musiała o ogrodzeniu pogadać z kierownikiem budowy

zapomniałam o tych informacjach nt. toi toi'a ... obiecuję że napiszę :)

Skoro potrzebuję ogrodzenie ...

ODKUPIĘ SIATKĘ LĘŚNĄ (LUB INNE TANIE OGRODZENIE) - OPTYMALNIE NA 170MB DŁUGOŚCI ... - MOŻE BYĆ TROCHĘ MNIEJ

INFO NA PRIVA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...