Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam jeszcze pytania:

 

Czy znacie jakie są aktualne ceny w okolicach Poznania za:

 

1. Szpachlowanie za 1 metr kw

 

2. Kładzenie płytek podłogowych i ściennych

 

3. Malowanie

 

4. Podłogówkę

 

5. Ocieplanie domu

 

6. Sufity podwieszane

 

Pozdrawiam

 

ja place:

 

ad.2 60 zl/m. kw.

ad.4 50 zl/m. kw.

ad.6 40 zl/m. kw.

 

prawie w kazdym przypadku z kilku propozycji ostatecznie wybieram jednak te drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek za info.

 

 

Najgorsze i załamujące jest to, że facet co innego mówi w twarz, a co innego robi, tygodniami nie robi nic na budowie, zrzucił na moją działkę wszystkie śmieci z innych budów w okolicy bez pytania. Dużo ładnych słów i zero realizacji. Od dwóch miesiący jeździ z wywietrznikiem na dach, który mówi, że zainstaluje ale puki co ma go cały czas w samochodzie, Luksfery instaluje od miesiąca.

 

A masz jakąś umowę z nim, terminy kary itp? Zapłaciłeś mu już?

 

2. Kładzenie płytek podłogowych i ściennych

 

Koszt przygotowania powierzchni, skucia starych płytek (tylko na 10 % powierzchni), położenia płytek (w tym schodów) to 70 zł za m2. (Płytki na zewnątrz - taras, loggia, wejście, schody przed wejściem i na taras) Płytkarz bardzo dobry sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę mu za wykonanie konkretnego etapu. Na początku zgapiłem się i płaciłem mimo, że nie wszystko było wykonane do końca. Teraz nie płacę i czekam aż zrobi zaległości i usunie wady. W umowie mam wpisane, że powinien za opóźnienie płacić karę odsetki ustawowe. Znalazłem kalkulator który to liczy ale nie jestem pewien czy powinienem liczyć odsetki od całkowitej kwoty umowy czy od danego etapu czy od kwoty, którą do tej pory zapłaciłem. Macie może jakiegoś prawnika który by podpowiedział jak do tego podejść. Opóźnienie w tej chwili sięga ponad dwa miesiące i wszystko wskazuje, że będzie dużo gorzej.

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi i pomoc. ( czasami zastanawiam się czy to ja mam takiego pecha czy też trafiłem na wyjątkowego Wykonawcę - Firmę Profinbud z Suchego Lasu, zawsze radziłem sobie w życiu ze wszystkim ale ta budowa i ten wykonawca wykańcza mnie psychicznie :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kalkulator który to liczy ale nie jestem pewien czy powinienem liczyć odsetki od całkowitej kwoty umowy czy od danego etapu czy od kwoty, którą do tej pory zapłaciłem. Macie może jakiegoś prawnika który by podpowiedział jak do tego podejść. Opóźnienie w tej chwili sięga ponad dwa miesiące i wszystko wskazuje, że będzie dużo gorzej.

 

Z tego co ja liczyłem odsetki, to od całości umowy. Najpierw wysłałbym pismo do wykonawcy o usunięcie w terminie 14 dni wszystkich usterek, następnie zaczął liczyć odsetki za niewykonanie pracy w terminie. Jak prac nie poprawi - inna firma, rachunek i żądanie zapłaty za wykonaną pracę od poprzedniej firmy. W każdym razie ja tak miałem u siebie.

 

( czasami zastanawiam się czy to ja mam takiego pecha czy też trafiłem na wyjątkowego Wykonawcę

 

Nie tylko Ty. Ja tez miałem problemu duże z wykonwacami, teraz zresztą też bujam się już z drugą ekipą od płotu (pierwsza się obraziła i sobie poszła jak wytknąłem błędy - na szczęście dla mnie wszystkie prace zrobiła za darmo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to ja tu sobie głowę łamię co zrobić a odpowiedź jest w pięć minut. Naprawdę serdeczne dzięki za informację Maciek.

 

A jaką wełnę polecacie na poddasze na skosy. Moim zdanie rockwool ale właściciel firmy Profinbud przekonuje mnie, że lepszy Isover. Dla mnie jednak stracił zupełnie zaufanie o podejrzewam, że znowu chce mnie wydoić.

Za poprzednie położenie nie zapłaciłem i czekam na wymianę ale teraz się dowiedziałem, że nie powinno się kłaść przed posadzkami bo wełna nasiąknie wodą i może być problem. ( ta poprzednia podobno ma wadę i dlatego się nie rozpręża - zamiast 20cm ma 10-15 cm

 

I jeszcze jedno pytanie czy można kłaść wełnę przed położeniem posadzek. Słyszałem, że jest ryzyko, że po położeniu posadzki wełna może wchłonąć dużo wody i będzie problem.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jaką wełnę polecacie na poddasze na skosy. Moim zdanie rockwool ale właściciel firmy Profinbud przekonuje mnie, że lepszy Isover. Dla mnie jednak stracił zupełnie zaufanie o podejrzewam, że znowu chce mnie wydoić.

 

 

Ja mam Isovera, i jak widziałeś ładnie bardzo leży, na poddaszu mam ściany gk, i między nimi też isover tylko ten dźwiekochłonny.

Co do wełny i posadzek to nie pomogę bo nie wiem, nie miałem takiego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytania:

Czy znacie jakie są aktualne ceny w okolicach Poznania za:

1. Szpachlowanie za 1 metr kw

2. Kładzenie płytek podłogowych i ściennych

3. Malowanie

Pozdrawiam

 

Ja płacę:

1. Szpachlowanie za 1 metr kw - 14 zł

2. Kładzenie płytek podłogowych i ściennych 55 zł za m kw. + 25 zł za mb cokołu

3. Malowanie - 10 zł za m kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

 

Szukam jeszcze :

 

1. Inspektora budowy, fachowca, który dopilnuje roboty

2. Poleconego posadzkarza

3. Instalatora centralnego odkurzacza

4. Murarza, który miałby czas na poprawienie niedoróbek

5. Instalatora co, cw, podłogówki

 

Dzięki z góry za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

P.s. Możecie podpowiedzieć jak zmienia się kolor i wielkość czcionki w poście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.s. Możecie podpowiedzieć jak zmienia się kolor i wielkość czcionki w poście ?

 

Jak odpowiadasz u góry masz rozwijane menu: kolor i Rozmiar.

 

Wybierasz sobie kolor i pojawiają się Tobie tagi " to co napiszesz między nimi czyli tutaj będzie w wybranym kolorze[/ color]" .

 

Podobnie jest z czcionką: pojawią się Tagi " to co napiszesz między nimi będzie miało wybraną wartość czcionki.[/ size]

 

Oczywiście możesz łączyć różne wersje i wariacje:

 

na przykład tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a... chyba kumama nie sąto chyba powinny być duże litery

 

chyba muszę jeszcze poćwiczyć bo kolor mi się zmienia ale rozmiar nie jak wybieram i kolor i wielkość to nie wiem pomiędzy którymi nawiasami zmienia się jedno i drugie

 

Dzięki Maciek. To ja sobie jeszcze trochę poćwiczę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Poszukiwany solidny wykonawca do wentylacji ( najlepiej Bartosza) z GWC,

Do zrobienia PILNIE projekt tej wentylacji, a w następnym etapie jego wykonanie łącznie z GWC.

Dobre sprawdzone namiary mile widziane :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem osobiście z projektem domu w siedzibie rekuperatory.pl w Poznaniu, i na ofertę czekałem 1,5 miesiąca. Kiedy napisałem maila aby się przypomnieć, poinformowano mnie, że są inni ważniejsi klienci, którzy czekają na realizację zamówień. :evil: :evil: :evil: Gdy ostatecznie dostałem wycenę to najtańsza opcja = 22 tyś +VAT (dom parterowy 145m2) a ta, która mi odpowiadała 25tyś +VAT. Opcje oczywiście bez GWC!!! :o :o :o

 

Zapytanie do Bartosza wysłałem w środę POCZTĄ a ofertę o połowę tańszą otrzymałem tego samego tygodnia w piątek. Mojej decyzji możecie się domyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widać że nie zmieści, mam pytanie zatem bo to przedemną, jakie są standardy puszek do łączenia "bezpuszkowego". Z tego co wiem pod włączniki i gniazda muszą być głębsze puszki, znaczy jakie? Ile konkretnie cm? Albo od razu jakiś model czy markę może ktoś polecić ?

Będę kłaść samodzielnie no i chcę "po nowemu".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murator, nr 6 - czerwiec '08

Artykuł pt Świadectwo energetyczne

"Od 1.01.2009 właściciele niektórych domów będą zobowiązani do uzyskania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Bez tego domu nie oddadzą do użytku, nie sprzedadzą ani nie wynajmą....

Św.energ. to dokument umożliwiający stwierdzenie jaki jest roczny poziom zużycia energii.... Niestety ustawodawca nie zdefiniował pojęcia budynku oddawanego do użytkowania. Można jednak przyjąć, że ... inwestor zawiadomił ... organ nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy i zamiarze użytkowania lub wystąpił z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na użytkowanie."

Szczegóły dot. wystawiania św. energ. są w artykule ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...