Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Oorbus, a jaką dachówką kładziesz. Ja stoje przed dylematem wyboru. Juz byłam zdecydowana na Braasa ale różni ludzie zaczęli go odradzać :sad: Podobno kiedyś jak wchodził na nasz rynek to jakość była b.dobra a teraz to już nie to samo, no i że zielenieje po kilku latach..Ech.. No i zastanawiam się od nowa i prawde mówiąc jestem w kropce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

UFF UFF ale moi bracia sie rozgadali. Powiedzieł Winetou.

 

Ja ostatnio jestem zabiegany oczywiście przez budowe i nie mam czasu na dłuzsze posiedzenia na Forum (które chodzi ostatnio kulawo). Tynki już są i muszę powiedzieć, że z czystym sumieniem można polecać wykonawce. Teraz lecą instalacje CO i Wod-kan oraz gazowa. Za dwa tygodnie posadzki no i zaczynam wykańczać wnętrza (malowanka, płytki, podłógi).

Dzisiaj zobaczyłem powieszone kaloryfery i poczułem się jak w domu - a było to naprawdę przyjemne dla obecnie bezdomnego.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHALku,

własnie że kupiliśmy Braasa. tylko nie pamiętam, czy Celtycką, czy Rzymską( to było tak dawno temu,jak wybieraliśmy z żoną...) obie w tej samej cenie, najtańsze.

miałem jeszcze oferte IBF, ale odradzono mi, zreszta widzialem ją z bliska, ble...

a jak zaczną zielenieć, to będzie znaczyło, żę czas budować drugi dom...:grin:

a co!

dachufka juz ponoć leży na dachu.( nie wiem, zobacze wef środę)

pzdr.

oorbus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to normalne ...:grin:

i tak wrócicie do pierwotnego planu...

ja uważam, że akurat braas to dobra firma, więc co się będę szczypał....

zresztą, i tak już część położyli.

nie mam zamiaru się stresowac jakimiś glonami.

życie mam tylko jedno, i to ( sorry) k...wsko krotkie.

życzę udanych wyborów.

pzdr

oorbus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL - możesz jeszcze przymierzyć się do Euronita. U mnie początkowo była opcja Braas, potem właśnie Euronit, a n końcu trafiła się super okazja na ceramikę i na tym się skończyło.

Zielenieją pewnie z czasem wszystkie, ale za euronitem przemawiała jakość i cena. Z tego co mówił mój dekarz Euronit sprowadzają nadal z Niemiec, a braas jest robiony w Polsce i jakość poszła w dół.

Ważne tylko żeby zdecydować przed łatowaniem dachu, bo na każdą dachówkę jest trochę inny rozstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oorbus - właśnie 180stopni trójkąta 'im się omskło' :sad:

i w środę będą wstawiali kliny między górną ramę a dach. Mogę tylko mieć nadzieję, że wyjdzie to ok, i trochę zginie przy ociepleniu poddasza.

Do tego dzisiaj odkryłam, że tynkarze stuknęli narożnik okna :cry: mimo że cały czas uważali. Bali się nawet otwierać okna, a tu taki kwiatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza a ty wróżką jesteś?:smile:! Właśnie trafiła się na prawde super okazja na ceramike MULLERA i teraz dopiero mam zgryz. Pomimo faktu super okazji to i tak wychodzi ok. 3000 więcej ze względu na droższe dodatki - sama dachówka taniej....No i bądź tu mądry człowieku i dom buduj :wink:

Strop, schody i balkon dzisiaj zalany:grin:

Taniec deszczu planowany na wieczór :wink: Mojemu ślubnemu nie bardzo uśmiecha się polewanie betonu przez pół niedzieli :wink:

Pozdrowienia

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhal,

z zaciekawieniem czytam jak szybko rośnie Wasz domek. A ponieważ budujecie, zdaje się na Zachodzie (na zachodzie Poznania) to za pozwoleniem wproszę się niebawem. Ja podobnie jak Loniu zakończyłem niemal akcję tynkowania wew. (ekipa również godna polecenia). Za chwilę pojawią się okna. Potem potrzebuję tydzień na zorganizowanie materiału dla instalatora i do roboty. Przy okazji, czy kotś z sznownych czytaczy zastosował takie podejście do tematu instalacji cw/cwu aby samemu kupić materiał, a instalatora zatrudnić jedynie do tego jedynie co wynika z nazwy profesji, czyli do zainstalowania całości? Z pobieżnej analizy wynika, że do zaoszczędzenia jest kilka ładnych kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotosz - tylko dowiedz się, czy Ci z kontroli u Was się nie czepiają, bo tak jak pisałem teoretycznie nie wolno, bo to jest "trwale związane z gruntem" i potrzebne byłoby pozwolenie. U mnie kierownik powiedział, że gości zna i nie powinni się czepiać. Sprawdziło się :smile: - kontrol pomarudzil i poszedł :smile: Ponoć odwiedzają budowę tylko raz :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr moonlight, właśnie stosuję dokładnie taką taktykę wobec instalatora, o jakiej piszesz. Rzeczywiście oszczędność jest duża, na samych rurach wychodzi ponad tysiąc zł. Większość instalatorów jest z takiego układu baaardzo niezadowolona, bo rabat z hurtowni ląduje w Twojej kieszeni, zamiast w ich :smile: Jeden powiedział mi nawet "co za czasy, żebyśmy z klientem o cenach materiału musieli gadać".. No, temu panu już podziękowaliśmy.

Jeśli masz podłogówkę, to główna oszzędność jest w tym, że nie stosują 'systemu', czyli styropian z gotową, przyklejoną folią i podziałką, tylko normalny styropan + folia, bez podziałek. To już 50% różnicy w cenie materiału.

Na szczęście udało mi się znaleźć instalatora, który rozumie o co chodzi, i stara się myśleć w kategoriach oszczędzania a nie szastania forsą na różne systemy.

U mnie instalacje startują lada dzień :smile: :smile: i jednocześnie będzie się szpachlowało gipsem wew. i tynkowało na zewn. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza,

planowo miałem byc do końca maja, czyli na eurowizje zalapałbym się pewnikiem. ale jak to w życiu ( moim ) bywa nic nie jest pewne. przed weekendem się dowiedziałem, że wracam do Polski na jakieś 3 tygle ( kontrachenci się niewyrabiają czasowo).

tak wiec....

ale sie nie martwie. dawno w domu nie bylem...

a dziennik? oorbusiowy rzecz jasna:grin:

 

hejka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...