Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

MHAL, trzymam kciuki za trafną decyzję :wink: a to dopiero początek, hehe... Pry wykończeniówce każda decyzja jest na wczoraj. Mam tak teraz. Niby wszystko w projekcie, przemyślane, coś tam zaplanowane, a potem w 3 minuty trzeba wymyśleć gdzie kaloryfer, jaka umywalka i sto innych rzeczy.

U mnie teraz 3 ekipy grasują jednocześnie: tynki zewnętrzne, gipsowanie w środku i instalatorzy. Niezły cyrk :smile:

ps. Gdyby w czasie rajdu po hurtowniach wpadły Ci w oko płytki parapetowe to daj znać pliiiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

misza, z tego co pamietam to na BUDMIE było kilka stoisk z luxferami - prześliczne były. Możesz poszukac w katalogu wystawców w necie na stronach MTP. Ostatnio wpadła mi w oko niewielka wystawka luxów w takij hurtowni nz materiałami budowlanymi na ul. Złotowskiej obok restauracji U Mocnego. Co do parapetów klinkirowych na zewnątrz to sama będę szukała ale najpierw musze wybrac tę piekielna dachówkę :evil: A jak się ostatecznie zdesperuję to wybiorę tę najbardziej oryginalną :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega Misza na tym, że podobaja mi się ciemne dachy. Taki kasztan MULLERA albo grafit. A problem w tym, że dach mojego domu jest 2-spadowy, kąt 45 i proporcjonalnie do bryły budynku zajmuje jego większą część. Z tego powodu wydaje mi się, że odpadają jednak ciemne kolory bo optycznie całość będzie "ciężka". Nie chce dachu czerwonego. Jak masz czas i ochotę to zerknij na projekt D21 MURATORA. Jutro jadę zobaczyc na dachu dachówkę ROBENA rustykalną. Nie ma jednolitego koloru, jest troszkę nietypowa, jakby cieniowana w kolorze ciemnej czerwieni przechodzącej w brąć ale taki ciepły i całość nie jest ciemna. Mój mąż śmiał się że wyjdzie moro albo w ciapki :smile:. Sama nie wiem co z tym fantem zrobić :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów z Wielkopolski. Mam dla Was informację o wyrobach Robena. Otóż pewien sprzedawca we Wrocławiu powiedział mi, że I gatunek jedzie do UE i sprzedawany jest jako I gat. II gat. jedzie do UE i sprzedawany jest jako II gat. III gat zostaje w Polsce i sprzedawany jest jako I gat. Swoją drogą równy chłop z tego sprzedawcy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też potrzebuję luxferów, jakaś satyna, no i oczywiście nie w wersji przezroczystej - mam dwie łazienki ze wspólną ścianą w luxferach (do wew. łazienki światło wpada przez okno z tej łazienki zew.).

I anegdota: opowiadałem komuś o tych luxferach, nie mogli załapać co to takiego, tłumaczę i nagle ich olśniło: "ach, to coś co z tego koty na wsi mleko piją". Bardzo mi się spodobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-hal będziecie w sobotę na budowie? z chęcią was odwiedzę lub wy wpadnijcie do sąsiada - będę układał izolację na posadzkach i styropian.

 

Misza mam właśnie te kalaoryfery i w dodatku już powieszone, są super - nawet instalator się zachwyca jak chcesz zobaczyć efekt to również zapraszam.

 

Wróciłem właśnie z podbojów mebli łazienkowych. Kupiłem w super cenach zestawy łazienkowe - szafka (drewno ciemny orzech )umywalka , lustro coś w stylu jak na stronach http://www.azzurro.pl/lazienka.htm# tylko ceny jakieś 65% niższe- z likwidującej asoryment hurtowni.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: loniu dnia 2003-05-14 11:38 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no, Panie sąsiedzie mebelki sliczne :grin:

W sobote niestety nas nie będzie. Mamy zlot motocyklowy i pewnie wpadniemy w niedzielę wieczorem na szybki zwiad. Musimy koniecznie się spotkać :smile:

Dzisiej jadę oblądac na dachu tego ROBENA rustykalną no i wszystko będzie jesne, mam nadzieję :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - ja co prawda z grupy łódzkiej ale mam szczery sentyment do Wielkopolski bo tam się urodziłam. Mam pytanie do Ionia- czy układałeś już swoją słynną podłogę merbau - słyszałam, że najlepiej układać podłogę z klepek różnej długości bo to najładniej wygląda. Co o tym sądzisz? Pozdrawiam "całą" Wielkopolskę. Ciechanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyłaś taką informacją. W dziedzinie drewna jestem laikiem ale w DLH twierdzili, że takie klepki o równej długości to "Mercedes". No cóż to się okaże we wrześniu bo właśniue wtedy zamierzam kłaść parkiet. Jak będzie gotowy to postaram się zrobić zdjęcia i opublikować w Internecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL, sprzedawca w dużej hurtowni we Wrocławiu. Piszę to nie po to by kogoś, czy coś krytykować, raczej jako ciekawostkę i ostrzeżenie. Swoją drogą to przejeżdżając koło Robena (trasa Wrocław- Zielona G. można zobaczyć ogromne ilości ceramiki na placu. W Polsce nikt nie jest w stanie tyle sprzedać. Co do jakości to bądż czujny. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL, to i na forum budowlanym można spotkać bratnią motocyklową duszę :smile: Na jaki to zlot się wybieracie? Widziałem na mieście jakiś czas temu (bo obecnie na obczyźnie) plakaty z V2 - to tam?

 

Misza, czy możesz podesłac namiary na swojego cieślę? Z Twoich postów zeszłorocznych wynika, że facet w porządku :smile:

 

Ja też, kurcze, myślę o Robenie. Teraz zaczynam mieć wątpliwości...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, luksy kupiłam dzisiaj w Betorze, mojej starej hurtowni od porothermu, duży wybór jest w Liroyu i Praktikerze. W Betorze niestety najdrożej (22zł/szt), w innych ok.17zł/szt. Oczywiście niebieski mat był tylko w B. :sad:

Po niedzieli posadzki, a ja jestem daleko w polu z wyborem płytek i drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL a może Creaton , właśnie położyli mi ciemny brąz wpadający w antracyt prześliczna tak dobrze wykonanej dachówki nie widziałam , barwiona w masie i cena była bardzo o.k kąt pochylenia dachu 45

Nowy model od 1 maja w sprzedazy w Polsce ,byłam pierwszą klientką a zamówiłam jak zobaczyłam na Budmie.

Nie mogę zdecydować się na kolor okien wybrałam firmę Varioplast robią na profilach tyssena , moja mama ma od 7 lat jak nowe.

zamowiłam rekuperator , montaz za miesiąc żeby pochodził i wysuszył dom w tym roku chcę się wprowadzić.

Po batali z kominkami padło na Jotula Panorama, sprawność 82% 15kw pięknie wykonany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...