Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

misza - dzieki za namiary na ciesle. Dawno tu nie zagladalem i stad tak pozno :smile:

 

oorbus - super :smile: a moj lancuch sie po drodze ciagnie i koniecznie musze wymienic - w plecy noz :smile:

 

MHAL - po wizytach w kilku hurtowniach z dachowkami, rowniez zdecydowalismy sie na Robena. Jeszcze tylko nie mozemy dojsc do ladu z kolorami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

oj, oorbuś, zaglądam do Dziennika a tam pustki?? Chcemy więcej newsów z budowy :cool:

Ścianki działowe przyjemniejsze z pustaka niż z gipsu. Jakbyś chciał uderzyć z rozpaczy głową w ścianę to wyjdzie taki pusty odgłos buuum :lol: Gipsowe lepszejsze do użytku publicznego, myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu poszukuję drzwi wejściowych drewnianych. takich aby były zbliżone do koloru okien, solidne i aby nie były zbyt wzorzyste, gdyż utrzymanie w czystości drzwi ze zbyt dużą ilośią krawędzi może być trudne. szybko okazało się, że takie drzwi będą kosztowały ok. 3000 PLN jeśli nie więcej. Za taką kwotę można mieć piękne drzwi antywłamaniowe włoskiej firmy Progress (konstrukcja stalowa, okładzina drewniana, dwa zamki, wizjer, ruchomy próg ...). Są to drzwi klasy Dierre tyle, że tańsze. Może ktoś z Szanownych Czytaczy jest na etapie podobnych wyborów i doszedł do podobnych wniosków. Poszukuję chętnych aby stworzyć koalicję w celu zakupu w/w drzwi. Po pierwszych kontaktach z importerem rysują się pewne możliwości korzystnego zakupu

PROGRESS http://progress.jar.priv.pl/glowna/

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: mr.moonlight dnia 2003-05-30 12:28 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich po baaaaaaaaaaaarrrrrrrrdddzzo długiej przerwie. Spowodowana była po pierwsze zmianą stanu cywilnego, po drugie trudnym powrotem do pracy po 3 tygodniach przerwy i po trzecie jeszcze trudniejszym wchodzeniem na strony forum. Jeśli człowiek ma 5 minut a wchodzenie trwa 10 lub dłużej - to ja się poddaję :sad:.

Ale u Was Szczęśliwców już daleko tematy posunięte widzę... Tylko pozazdrościć. Ale już za 10 dni u nas się też zacznie :smile: :smile: :smile: !!!

Boję się i nie mogę doczekać jednocześnie...

Teraz postaram się już powrócić do tradycji regularnego bywania na Forum (pod warunkiem, że "mniej niż 5 minut":wink:).

miłego weekendu!

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: pyzia dnia 2003-05-30 12:40 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight, też myśleliśmy o M&S i cały czas myslimy. Nie wiem, czy będzie nas stać na okna drewniane. Chyba jednak nie. Dostaliśmy namiary na podobno b.dobrą firmę z Malwowej w Poznaniu. Będziemy to sprawdzać. W kazdym razie powoli będziemy zamykac dom. Dachówka ma być skończona w przyszłym tygodniu i lecimy dalej.

Na razie z twórczości własnej zaprojektowaliśmy taras i właśnie go robią :smile:

A o drzwiach to jeszcze nie myślę :smile: W tzw. międzyczasie mucimy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę garażu i oczyszczalni ścieków. Już mamy warunki z gminy i trzeba działać.

Pozdrawiam serdecznie

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te okna na malwowej to może być poz-okna, jeśli idzie o drewniane.

mam od nich ofertę i z tego co pamiętam to były to jedne z tańszych okien. nie przypadły nam jednak do gustu

 

pyzia, ciekawe, czy jesteś w stanie rozwinąć taką prędkość budowania jaką osiąga MHAL'owa rodzina. prędkość budowania to jeszcze nic w porównaniu z prędkością podejmowania decyzji! tego dopiero należy pozazdrościć MHAL'om!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o okna i drzwi drewniane zewnętrzne to mogę polecić najtańszą i solidną firmę spod Kalisza. Mieliśmy wpadkę z oknami-trójkątami, ale zawinioną bardziej przy obmiarach przez kierownika niż przez producenta okien. Z jakości i montażu jestem b. zadowolona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co do tempa budowania przez "MHAL'ów" to nawet nie zamierzamy z nimi konkurować :smile: :smile: :smile: Tak naprawdę my będziemy kończyć na trochę dalszym etapie niż oni są teraz...

Misza - zdecydowalismy się jednak na innego kierownika, który robił u "rodziny". Zobaczymy czy też będziemy go mogli pochwalić. Ale dzięki za pamięć i troskę - wysłałam Ci co nieco na priv'a.

Co do ślubu to powiem szczerze - mam nadzieję, że budowanie jest mniej stresujące, ale zobaczymy czy nie zmienię zdania za miesiąc ?

pozdrowionka

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: pyzia dnia 2003-06-02 11:47 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, Pyzia ty nas tak nie chwal:smile: :smile: :smile: W sumie najważniesze dopiero przed nami :smile:

A teraz te okna....

No i trzeba pomyśleć nad jakims ogrodzeniem i przyznam się, że nie mam pojęcia co zrobić z tym fantem. Sąsiad dwie działki obok zafundował sobie i swoim sąsiadom ogrodzenie betonowe - taki betonowy mur :sad: I co, teraz wszyscy mają dzielić się murem...betonowym....????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyzia, przesyłka dotarła, dzięki :smile:

mr.moonlight - co konkretnie Cię interesuje? Z grubsza mogę napisać, że jest to firma rodzinna i szef jest człowiekiem uczciwym. Produkują okna i drzwi na Polskę i Norwegię, sosna lita/klejona, meranti, jakość jak już pisałam bdb, ceny najbardziej przyzwoite z firm, którym się przyjrzałam (popularne firmy ze średniej półki). Zakład produkcyjny- Czechel, Gołuchów. Można na miejscu obejrzeć okna i drzwi. W naturze także do obejrzenia u mnie na budowie, choć obecnie w stanie lekko zakurzonym przez kolejne ekipy :sad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam po przerwie,

trochę się naoglądałem domków, aż ręce opadają, na np. mury betonowe zamiast płotów (j.w.). No cóż - a to Polska właśnie!

Już za tydzień referendum - a potem już tylko 50 lat i będzie OK. No, ale to nie na temat.

Na budowie jakoś zastój - wiadomo, nikt nie dogląda to .. .

No, ale się bierzemy.

Przy okazji kupiłem jednego luxfera i sprawdziłem na wszystkie sposoby. Werdykt - może być taka ścianka między dwoma łazienkami. Teraz drzwi wejściowe 150 cm (z doświetlem). Misza, może ten stolarz z ok. Kalisza?

Aha, oorbus - w E Street Band nie ma chórków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza, to co piszesz o firmie drzwiarsko-okniarskiej brzmi interesująco. jeśli możesz to podeślij proszę jakieś namiary. no i oczywiśie będę na tyle bezczelny i spróbuję się wprosić do Puszczykowa :smile:

nie rezygnuję jednak z nawoływania do utworzenia koalicji w celu zakupu dzwi Progress. chętnych zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...