Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

miron - polecam jak najbardziej firmę okniarską do tego naświetla - u mnie zresztą też będzie cos takiego. Na razie jest w wersji drzwi budowlane + naświetle, a drzwi docelowe dojadą póxniej.

mr.moonlight - zapraszam bezterminowo, czyli abonamentalnie :)

a namiary na okniarza przesyłam privem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron - masz priva (tradycyjnie) :)

Czy ktoś wie na jakie kotły teraz jest dobry pakiet promocyjny? może brotje albo vaillant? Podobno brotje wypada najtaniej. Niestety mój plan oszczędnościowy z Torusem nie wypalił, i musze się jednak zrujnować na kotłownię :cry:

I problem No.2: jakie są koszty wkładu kwasoodpowrnego do komina? Według instalatorów warto dohgadać się z kominiarzem, który kompletuje te wszystkie rury i wydaje opinię - wszystko za jakieś 800-900zł. Jeśli kupię sama te rurki kominowe to podobno zostaje pare sztuk z takiego kompletu, i się to nie kalkuluje. :roll:

I no.3: mapki inwentaryzacyjne. Czy robiliście już coś takiego? Osobno na wodę i resztę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak Wam sie podoba nowe Forum. Ja chyba będę musiała przyzwyczajać się kilka dni :lol:

Chętnie przysłucham się dyskusji o kotłach. Coś nie coś chcę wiedzieć przed podjęciem decyzji, bo dostaliśmy pierwszą wycenę na wszystkie instalacje z kotłem Viessmana na 25 tys. duzo to czy nie :-?

no i zaczęło sie poszukiwanie okien :o Rany, a ile tego jeszcze przed nami.....

A dachówka juz leży sobie na dachu i wygląda super :D Rano sam kierownik budowy zadzwonił do nas, żebyśmy koniecznie przyjechali zobaczyć :D

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHALku,

ja dostałem wycene na cały system:

- olejowy kocioł buderus

- kominek CTM

- podłogówka na 65m2

- 4 grzejniki

- podłączenie tego wszystkiego ( C.O.,CWU, cyrkulacja, zimna woda)

a, i rozprowadzenie centralnego odkurzacza za friko

wyszło razem 30 tys.

jedna firma- gwarancja.

dzisiaj ide negocjować cene w dół

pzdr

 

P,S.

śmieszne jakieś to forum, ale bardziej przejżyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-hal mogę ci podać moje koszty w przybliżeniu:

 

Kaloryfery sztuk 21 - 9000zł

Kocioł Vissmann Vitopend 100 z zasobnikiem 200l - 5364zł (do tej ceny musisz sobie trochę doliczyć bo ja kupiłem znacznie poniżej ceny)

Instalator za robociznę (woda, co, gaz) i materiały wykasował mnie- 13 000 zł

 

Wcześniej za rozprowadzenie kanalizy pod posadzką (z materiałem) zapłaciłem 1800 zł

 

Razem daje to: 29 164,00 zł

Do tego dochodzi jeszcze szambo i podłączenie liczę, że około 6000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew w sprawie instalacji. Z tego co piszecie to nasza wycena mieści się w granicach rozsądku. Zastanawiam się nad opcją dla Viessmana, myslę o Boshu-Junkersie :roll: W naszej wycenie jest jeszcze uwzględniona instalacja alarmowa i odgromniki.

A tak swoja drogą to teraz dopiero ceny zaczną zwalać z nóg :evil: :wink:

Dostaliśmy wycenę z M&S na okna - jest całkiem całkiem :D

Pozdrowionka

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, dzięki, priv doszedł :)

loniu, z tym kominiarzem to jest taki numer, że on sam daje materiał (kwasoodp.), montuje i wydaje opinię. I ta całość jest niby opłacalna. Pożyjemy, zobaczymy.

Zaczynam robić rozeznanie w sprawie kotła. W Bimsie jest promocja na Brotje, kocioł z zasobnikiem 150l + czujka pogodowa za ok.8 tys zł brutto. Nie chciałabym kupować niczego w tej złodziejskiej hurtowni, brr :evil: Czy Vaillant 26kW + zasobnik na 120-150l wypada drożej? Albo S.Duval? Albo cuś innego?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba i ja mam gorączkę instalacyjną

cały sprzęt do instalacji co, cwu kupuję sam, i powiem szczerze, że jest co robić. myślę jednak, że się opłaca. rabaty powyżej 20%, a czasem 30% trafiają do kieszeni inwestora a nie wykonawcy :lol: . w tym względzie polecam Economy na Świetlanej i oferuję pomoc w negocjacjach z kompetentną tam osobą

-za robociznę zapłace ok. 4000

-za materiały j.w. - ceny katalogowe - rabat (- ulga budowlana :lol: )

-kocioł 22kWz pogodówką + zasobnik 120l - w zeszłym roku wycena opiewała na 5600, w tym roku będzie drożej ze wzg. na Euro i zmianę na 24kW, wyceny kilku będę miał dziś. podobno viessman ma kilka korzystnych pakietów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight, wycena jes za okna PVC (czy PCV - sorry ale nie wiem na czym polega różnica :oops: ) z saloniku na Śródce ale zobaczymy co powiedze ci z Dąbrowskiego.

A robocizna za instalacje u nas wyszła tak samo :D

A czy juz ktoś myślał o ogrodzeniu? A może ktoś już ma? A może jakies pomysły lub propozycje? :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza,

 

Obliczasz sobie zapotrzebowanie na ciepło dla danego pomieszczenia i dobierasz kaloryfery.(między 75-120W/m2 w zależności od typu pomieszczenia i ilości okien) Jeśli nie wiesz jak to zrobić to z pewnością pomogą ci w sklepie jak przyjdziesz z projektem.

 

O ile pamiętam to myślisz też o Galantach. Pamiętaj, że u nich najkorzystniej jest kupować typ 20 - bez względu na moc kosztuje 300 zł. Więc czy kupisz 200 W czy 1800 W płacisz tak samo.

 

Typy grubsze są już droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, Pytałam o wycenę kalorków 'od metra' dlatego, że właśnie takie coś przeliczył mi instalator dla Galanta. Typ muszę mieć niestety grubszy, ale plus polega na tym, że grzejniki można sobie na wyrost 'przewymiarować' a cena nie ulega zmianie. Np. grzejnik 600x1200, 600x1400 i 600x1600 kosztuje tyle samo, a moce są ciut większe. Taka zasada obejmuje zdaje się grzejniki długości 1000-2000mm. W innych firmach nie spotkałam się z czymś takim. :o

Wspólczuję montażystów - depcz im po piętach i niech wyregulują wszystkie okna i drzwi. Właściwie na dokładną regulację powinni wrócić jak już będziesz mieszkał. I przejrzyj okna czy nie ma (odpukać!) jakichś wad, bo jak odjadą po zamontowaniu to może być kiepsko. Ale wszystko będzie dobrze! Głowa do góry! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight - Twoje zdrowie małym żywcem :wink: Miło wiedzieć, że ktoś jeszcze sam załatwia rurki i inne takie, i że są tego efekty. Co oczywiście dobija naszych instalatorów :D

MHAL, chyba z rok temu wyszła taka gazeta z CD-romem 'Ogrodzenia', można tam było sobie pokombinować jaka podmurówka, słupki itd.

U mnie będzie od frontu mała podmurówka, pionowe słupki tylko do zamontowania furtki i bramy + w narożnikach, a w linii zakotwione w tym murku słupki metalowe, a do nich przytwierdzone poziome deski sosnowe malowane na jasny dąb (to mój patent :wink: ). Te słupki będą widoczne tylko od wewnątrz...

Podmurówka i słupki otynkowane na kolor elewacji lub obłożone płytką elewacyjną grafit lub murowane od razu z klinkieru (ulubiona wersja majstra KB)...

Ludzie, dzisiaj ma być jeszcze cieplej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...