Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

MHAL - Po nazwą KB funkcjonuje nasz majster, i przez chwilę myślałam, że śmignął też na Twoją budowę :lol: A jeśli chodzi o kierownika, to niestety trafiłam z moim jak kulą w płot. Początki były niezłe, ale teraz szkoda gadać. :evil:

Loniu, wysyłam namiary na podbitkę, daj znać czy doszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL, dedykuję Ci następujący fragment moich obsuw budowlanych - ku pokrzepieniu serc :lol:

1. Posadzkarze po 'złapaniu poziomu' musieli zrobić ponad 2cm jastrychu więcej, czyli całość się podniosła. W praktyce oznacza to tyle, że drzwi wewn. robią się coraz niższe. Normalnie prawie domowe przedszkole...

Do tego będzie trzeba podciąć zamówione już i gotowe drzwi wejściowe.

2. Posłuchałam głupiej rady instalatora, i zrobiliśmy w łazience i kotłowni niżej podbeton, bo niby miało tam być 'multum rurek'. Nie było żadnego 'multum', tylko normalnie, a za to poszło tam multum betonu, i zabrakło na tarasy górne.

3. Dekarz śmiga z dachu na dach, i wystawił mnie do wiatru, nie robiąc opierzenia w/w tarasów, w związku z czym nawet gdyby materiału nie zabrakło, i tak nie byłoby czym robić. Teraz niby to nadrabia, a ja muszę siłą przyciągnąć jakiegoś Supermana żeby te tarasy 'dorobili', bo to w sumie 20m2, i komu się opłaca przyjeżdżać.

4. Nie zdążyliśmy przykryć posadzki na poddaszu folią, i ptaki z WPN-u zasrały totalnie antresolę. Nie będę Ci opisywać jak to się sprząta...

Tym optymistycznym akcentem kończę, chociaż mogłabym tak jeszcze trochę. A to tylko ostatni tydzień... Pa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB-od poniedziałku ,dekuje się u mnie

Usilnie usiluje wcisnąć baranka-Caparolu ale potrzebuję gładkiej elewacji.

W poniedziałek montują mi rekuperator Viessmana i robią rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka.

Gdzie by tu kupić tanią podbitkę.

A propos KB jest jak Leonardo da Vinci w poniedziałek montuje u mnie oczyszczalnię -wybrałam JPR System.

Czekam za oknami /3krotna zmiana decyzji odnośnie szprosów/,jeszcze raz polecam firmę Varioplast-tanie i ładne.

Namiętnie ogladam bramy garazowe-chyba hormann,co do bramy to mam szczęscie kuzyn męża robi takie i wysyła do francji.

Czy ktos ma gaz i ile płacicie za dzierzawę ja wynegocjowałam 600PLN rocznie za wkopywany zbiornik 4700l,czy może ktoś polecić mi piec.

Jeszcze 2 miesiące takich wydatków i ogłosze niewypłacalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce pokrzepione :D Dzięki Misza :D ale wolałabtm, żebys nie miała tych wszystkich kłopotów :D za to mnie dopadł następny problemik - niezawodna poczta pantoflowa doniosła uprzejmie, że jeden z oferentów na tynki jest firmą dosyć dziwną, więc mimo dobrych cen chyba zrezygnujemy :cry: A już prawie się zdecydowaliśmy :cry:

Niech już się zaczną te kolejne roboty ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze, witam po malej przerwie.

wrocilem na 2 tyg do Rygi, i myslalem , ze bede mial troche czasu na forumowanie. a tu..............katastrofa!!!

wysiadl mi zasilacz od laptopa!! to koniec!!

korzystam tym czasem z uprzejmosci kolezanki ( a raczej jej kompa:

)-dlatego brak polskich liter)

znowu zostawilem zone na placu boju- kierownik moowi, ze ona sie lepiej do tego nadaje (sic!)

jak zmienilismy ekipe to wszystko sie zmienia z predkoscia swiatla!!!

chudziaka nawet wylali. okna juz obmierzone.

zaklepalem cala instalacje cena spadla do 27.500.

ufff.

pzdr

oorbus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza dzięki za namiary. Caparol do wnętrz a na zewnątrz pewnie też. Nie mogę się już doczekać zakończenia prac. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi powinno mi się udać wprowadzić we wrześniu na całkowicie wykończone wnętrza. W przyszłym tygodniu chyba zamówię kuchnię (promocja u producenta w czerwecu -20%).

 

Najgorsze, że zaczynam widzieć dno w sakiewce. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Tak naprawdę to zaczęliśmy od wczoraj z ekipą... :roll:

Wcześniej musieli zakończyć inna chatę :-? , paliki na działce "po geodecie" mamy już od soboty. Mam nadzieję, że się nie przesunęły...

To co mamy na wczoraj wieczorem: wytyczony budynek na działce , "zakotwiczoną" przyczepę kempingową z naklejoną tablicą informacyjną i zauważyłam jeszcze betoniarkę i inne takie sprzęty. Dzisiaj mają kopać i naprawdę ruszyć na ostro - bo teraz mamy monopol na ekipę przez kilka najbliższych miesięcy. Tak więc codziennie po pracy (a nawet podejrzewam również przed) będę zaglądać jaki jest postęp działań.

Nareeeeeeeeeeeeeeeeeeszcie! Oby tylko pogoda była stabilnia i ładna!

 

Loniu - miałeś sprawdzić co ze źródłem podłogi egzotycznej - czy jest odnawialne - czy starczy dla mnie za rok :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oorbus, jesli to wszystko jest za 27500 to brać i nie dyskutować :D :D :D Masz rację!!! u mnie w mojej cenie jes Viessman alarm, podłogówka, grzejniki, tv , kable do kina domowego, domofon i cos tam jeszcze poza oczywiście kabelkami i rurkami...Jak widać większością zajmuje się ślubny :wink: No nie jestem taka dobra jak Twoja zona :lol: Ale na usprawiedliwienie mam inne sprawy na głowie :p Za to doglądam budowy twórczo - proponuję zmiany - jak do tej pory kacałam rozenrac 3 ścianki :wink: :D taka jestem twórczo-rozbiórcza :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie Was załamie, ale trudno - dziś piętek 13, byłem w US i okazało się, że - uwaga - mam więcej do zwrotu (dla mnie) niż myślałem - szczegóły daruję, bo to jedeny taki przypadek w całym NATO. Uwaga sklepy z drzwiami - w sobotę zjawi sie facet i zamówi chyba lepsze niż się spodziewał. Ale piątek :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...