Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ożył, to jeszcze powiedziane troszkę na wyrost :wink:.

Może za chwilę, gdy rozpocznie się jesień i zima, ludziki zasiądą do komputerów...

Tymczasem nawołuję wszystkich poznaniaków i okolicznych budowniczych - ... łączcie się! Wymiana doświadczeń tutaj jest naprawdę cenna.

Loniu, wracaj z tych wakacji, do roboty i do... komputera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Poznaniacy. Widzę, że rzeczywiście tylko kilka osób udziela się w tej grupie. Jam też zawinił, ale to przez budowę właśnie - musiałem w 3 miesiące wybudować dom. I udało się. Teraz Was będę podpatrywał, ale mogę dać namiary na niektórych przyzwoitych dostawców lub wykonawców. Pozdrawiam. Maciek S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu! Znam wykonawcę, który cenowo jest przyzwoity, ale wymaga kontroli (najlepszy przyspieszacz - lwia część zapłaty - po robocie. Stefan - wybodowałem D-33L z Muratora. Technologię zastosowałem jak w projekcie. Ściany nośne U-220 (z Biegonic). Działowe skopałem, bo wziąłem POROTHERM 11 i K-3. Tańsze (i łatwiejsze w wieszaniu obrazów) są ściany działowe z siporexu. Dach - dachówka ROBEN brąz angoba (polecam dostawcę). OKNA - FORIS z zewn. okleiną w kolorze dębu złocistego. Takie same rolety zewnętrzne. Strop teriva - nie znajdziesz tańszej oferty niż tą, którą wymarałem. Co jeszcze? Maciek. A budowa -MOSINA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościan

Jutro wreszcie będą mi kłaść płytki. Z większych prac do których potrzebuje jeszcze ekipy to zostało mi ocieplenie zewnętrzne. Mam nadzieję, że mi zrobią bo chcę się w tym roku wprowadzić.

Martwi mnie jeszcze droga dojazdowa – glina jak popada to można się utopić.

Jest to droga osiedlowa dojazd do kilku domów. Powiedziano nam, że mogą ją tylko wyrównać a utwardza dopiero gdy wszyscy się wybudują (na 10 domów 2 na ukończeniu, 3 rozpoczęte). Pozostanie mi tyko zaopatrzenie się tylko w kalosze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojptak

Ja bym ścigał (miasto, zarząd dróg) do upadłego. Niedawno mieszkałem w Kościanie i słyszałem, że pewien prominent (powiedzmy radny) jak dostał się na stołek, to w ciągu kilku miesięcy zrobili do niego drogę z pozbruku a inni jak mieli błotko, tak mają. Nie pozostaje Ci więc nic innego jak startować do wyborów samorządowych... Przykre to, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Loniu, zobaczymy jak będzie wesoło jak zamieszkasz w swoim domeczku w porze roztopów :smile:. U nas podobno ma być w bliżej perspektywie czasu dobra droga, właśnie z powodu sąsiedztwa... lokajnych prominentów. Oni muszą się spieszyć, bo nie znają dnia, ani godziny...:grin:

A pomysł z kandydowaniem do samorządu już półżartem przerabialiśmy ze znajomymi:smile:. W końcu potrzeby lokalnych społeczności są niemałe - lampy uliczne, kanaliza, droga :razz:

Jak na razie pozostaja nam gumowce :cool:

Magda

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, oby do wiosny...

Może Ci bardziej zorganizowani pobudowali w tym roku co było do zbudowania, a my w polu (no, Ty to może juz bliżej drogi:smile:).

A nasz anemiczny wątek? No cóż, ja prawdziwy anemik - praktyk (nasza najmłodsza nienarodzona wysysa ze mnie całą krew), a jakoś mam siłę popukać w klawiaturę. Z całą resztą już dużo gorzej :grin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...