Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

irekp jak chcesz to mozesz skorzystać z mojego własnie skończył,polecany przez KB do tego od miszy nieudało mi się dodzwonć, płaciłam 34zł/m więzba + dachówka dużo lukarn i bardzo skomplikowany dach - jakość dibrze ale trzeba przypilnować np. za małe podkładki ,niektóre sruby nieocynkowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!!!

Jestem nowy na forum. Czy jest tutaj ktoś ze Śremu?

Już niedługo mam nadzieję rozpocząć budowę. Działka już jest, warunki zabudowy również. Teraz tylko muszę zdecydować się na projekt i zaczynam :)

Szukam kogoś z okolic Poznania lub Śremu kto zdecydował się na projekt "Różyczka"

 

Mylus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, do tego co pisał mr.moonlight jak to można przyuczyć się do zawodu taksówkarza - jak wszyscy wiedzą poszukuję parapetów zew. !!!!!!!!!!!! Jadę sobie Obornicką i rozglądam sie na lewo-prawo w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego utajnionego miejsca centrum parapetów grubych i wiśniowych (dowolne wymiary) i wzrok mój przykuwa tablica po prawej stronie (za stacją BP) "Granity-Marmury". Myślę sobie kto wie, patrzę jaka to ulica i . . . . nie granity/marmury tylko "Garnitury-Marynarki".

Do tych umiejetności inwestora dodałbym tez zdolność jazdy bez patrzenia na drogę (no bo cały czas szukamy jakiś reklam, drogowskazów, nazw ulic, hurtowni itp), czyli rozwijamy zdolność jazdy "na czuja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobre :p

ja miałem podobnie, jadę sobie przez miasto i w głowie mam tylko jedno - jakie lampy do domu kupić. i nagle widzę coś, co mnie zadziwia. stoi barakowóz, a na nim napis BARAK ŚWIATEŁ. sklep w batakowozie? niemożliwe! i rzeczywiście, napisane było BRAK ŚWIATEŁ

żona mówi, że jak nie zwolnię głowy z myślenia tak intensywnego o budowie to ona coś wymyśli, a ja się zaczynam martwić o czym będę śnił po zakońzceniu budowy jeśli nie o dachówkach, betonie, kablach, rurach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klawiatury się aż pala od pisania tych postów.

 

Ja już tez gonię resztką sił i niedługo mnie zabetonują i postawia na tarasie jako przestrogę dla maniaków budowania. Co z tego, że człowiek lata, dowiaduje się gdzie najtaniej jak w końcu coś jest potrzebne od ręki i tak trzeba przepłacić. Właśnie musiałem kupić podbitkę po 25zł/m (i to jeszcze okazyjnie bo były nawet po 35). Stolarze oferują terminy minimum 2 tygodnie a ja potrzebuję jeszcze w tym tygodniu. Tak więc kupiłem w Voxsie po długich negocjacjach.

 

Wykonawcy wykończeniówki doprowadzają mnie do szału cenami a w ogóle dno w woreczku z kasą wyraźnie się zarysowuje i zaczynam się bać, że nie starczy na coś naprawdę ważnego.

 

Kondolencje dla wszystkich zaczynających i pamiętajcie stan surowy to naprawdę przyjemny etap - mało kasy i bieganiny a duży efekt.

 

Pozdrawiam wszystkich nowych na naszym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszyskich nowych - i szczerze powiem, że ja akurat bym sie nie zamienił z Wami. Niby loniu ma rację buduje się (stan surowy) łatwiej, szybciej i taniej, ale perspektywa wprowadzenia sie za rok, dwa - o nie- Ja ostatnio znów nabrałem takiego bakcyla na zamieszkanie, że cieszę, że to już soon. :D Pewnie zresztą wiekszość ogarnia taki stan, gdy widać coś więcej niż fundamanty. A jeżeli jeszcze działeczka całkiem, całkiem i sąsiedzi w blokowisku dokuczją to pewnie syndrom wzmacnia się w tempie geometrycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ale się nam wielkopolska budownicza rodzina powiększa! Welcome to the club! A ja zaraz po pracy jadę oglądać zalane fundamenty! Na razie strasznie mi się dłuży to wszystko - chciałabym widzieć, że z dnia na dzień powstają ściany a tymczasem jeszcze cały czas "podziemie". No ale już niedługo :wink: .

Macie naprawdę niezłe tempo wykończeniowe a i ze zdawaniem relacji idzie wszystkim nienajgorzej. W sezonie zimowym sobie wydrukuję i na spokojnie poczytam Wasze zeznania kto , gdzie, jak itd :D I wyciągnę wnioski - gdzie zapukać po namiar :wink:

sie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Pyzia przyszła :)

Miron, a sprawdzałeś czy Przysucha nie produkuje wiśniowych okapników? M.in.. Betor z nim kooperuje. Z tą wiśnią to taki problem, jak z moim grafitem... :-?

Nie dotarłam do następnych salonów kuchni, bo mam już dość :evil: Wszędzie te same fronty, takie same szafki, i taka sama gadka-szmatka, wrrr :evil:

Najtaniej wypada wycena w Ikei, a reszta podobnie do BRW... I chyba już przestanę szukać i kombinowac jak koń pod górkę.

Ja już nawet w pubie zamiast skupić się na balowaniu, przyglądam

się czy cegły równo wymurowane :roll: Niedługo wyląduję na oucie towarzyskim 8) I zostanie mi zakolegowac się z murarzami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prac budowlanych dzisiaj wkopali szambo, które będziemy opróżniać na koszt burmistrza :p Bo obiecał kanalizę do końca zeszłego roku. I to na piśmie,

płytki parapetowe finiszują, gipsowanie ścian też, boazeria na elewacji się robi,

rusza ocieplenie poddasza, ogrodzenie, tynk-baranek :cry: (moja porażka, bo chciałam mieć gładką elewację), kostka brukowa.

Pod koniec tygodnia wchodzi płytkarz, i nie wiem jak to zrobimy, ale przeprowadzka musi być w wakacje :)

W sprawie kostki KB postawił mi ultimatum, że albo starobruk, albo on nie robi, bo nic oinnego w Puszczykowie nie pasuje. Od jutra szukam więc dobrze zrabatowanego starobruku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...