Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

no pyzia, czytaj sobie w zimie, a tak swoja drogą zastanawiam sie, czy po przeprowadzce do domów ktoś tu będzie zaglądał, czyli jak sie będa miały deklaracje użytkowników, że nie opuszczą Forum. Sam sie zastanawiam jak to będzie ze mną. No pewnie skrobnę coś ku przestrodze lub pochwalę - i mam nadzieję, że tego ostatniego będzie więcej.

Dziś podłączyli gaz do kotłowni i kuchni. U mnie kuchnia będzie gazowa, ale sąsiad z elektryczną wygadał się, że na wszelki wypadek też ma podłączenie. Dla wszystkich daje to pod rozwagę, to chyba niezła myśl. I w jeden dzień cieśla zrobił z płyt OSB podłogę na strychu - dzięki temu zyskałem jeszcze 50 m2 - oby nie zrobiła sie tam graciarnia. I ruszyły tynki wew. Tempo może być, zobaczymy co powie mój inspektor w piątek.

A parapety będą chyba brązowe, choć jak się na patrzę to coraz bardziej wpadaja w wiśnię, myśle, że do jutra będą całkiem wisniowe.

misza, nie mam już siły szukac, oczywiście szukałem Przysucha w internecie, ale wyskakuje gmina Przysucha, zakład metalowy Przysucha i inne duperele - a ceramiki nie ma. No ale jeszcze spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mr.moonlight, dzięki za podbitkowca ale nie stac nas na niego - zbyt drogi albo "podbił" ceny dość drastycznie :wink:

A u nas ścianki działowe w środku slicznie wymurowane, okna poprawione, porządeczek zrobiony...i...czekamy do 4 lipca :D Wtedy montują oka, wchodzi ocieplenie a zaraz po tym instalacjie i tynki z posadzkami w środku domu :D I co dalej ???? :-? :wink: :D Wakacje !!!!!!

Dzidzia do dziadków a rodzice wpadają w szał poszukiwaczy wykończeniówki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza - ja wybrałem sobie designe kuchni w IKEA a prawie identyczna była w RMP (Skórzewo) wycena taka sama tylko teraz w RMP - 20% więc dzisiaj już była u mnie ich projektantka i zamawiam w RMP.

Życzę powodzenia bo ja już chyba mam to za sobą.

Tak z ciekawości ile płacicie za wykonanie podbitki dachowej?(mam na myśli montaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ponieważ podbitka jest u mnie robiona równolegle z elewacją więc wykonawca elewacji zawołał 35 i wydaje mi się to cholernie drogo. Z drugiej strony gość jest b. precyzyjny.

 

Nie mam już siły szukać wykonawców!!!!

Właśnie spowodowałem, że autoryzowana ekipa montażowa od okien już nią dłużej nie będzie. Tylko co z tego - moje okna nadal nie chodzą tak jak powinny. Przestrzegam wszystkich przed firmą Budvar Centrum. Niby starają się naprawić błędy ale wszystko to trwa i kosztuje mnie sporo nerwów. Zobaczymy co zrobi nowy autoryzowany montażysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu jak ja wam zazdroszczę.. buuu... Już kończycie! A ja zaczynam dopiero 26 lipca! Ale dziś pierwszy sukces - założyli nam skrzynkę energetyczną (i prowizrokę). A jest się z czego cieszyć bo walczyliśmy z Państwem zwanym Energetyką już prawie 9 miesięcy. :evil:. No ale wreszcie się urodziła (skrzynka)!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, za podbitkę 25zł/m2 z impregnacją,

a na kuchnie już nie mam siły...

Jutro, przy Święcie, robimy próbę wykonania kawałka elewacji "na gładko" :) Niby już miał być baranek, ale jeszcze mnie kusi żeby poprubować. Jest się o co bić, bo poza gładką fakturą, cena o połowę niższa niż tynk. :roll:

Spędziłam dzisiaj 2h w Caparolu, i wyjechałam z puszką masy szpachlowo-szlamującej i z farbką na próbę. Jutro godzina '0" - przyślijcie trochę mocy Jedi - przyda się, bo majstry stoją murem za barankiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wszyscy Swieci!!!

alescie sie rozpisali ( chyba ze mnie dlugo nie bylo)

witam najnowszych!

Mylus, ja buduje w Lesznie.

MHALku!

jakas ty mi bliska ( budowniczowo- etapowo) :D ,

tez scianki chlopaki koncza, ( zapomnieli, kurna o drzwiach z sypialni do lazienki- bo nie nanioslem na rys., tylko im powiedzialem :( )

jak skoncza to instalacja, tynki , windows,........

a zona dzielnie buduje!!

ja oczywista kibluje w Rydze.

 

pozdrawiam wsiech,

oorbus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscyna procesji albo na grillu :p

Ekipa od poddasza przez wczorajszy wieczór i kawałek nocy upchnęła całą wełnę, a było tego 180m2 :o Jak tak dalej pójdzie, to za parę dni koniec z poddaszem :)

Zrobiliśmy z malarzem próbę na elewacji - farba szlamująca do zapchania rysek na tynku, i jutro na to farba elewacyjna. Mam cichą nadzieję, że ten wariant zda egzamin i nie będzie baranka :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzcie lub nie, ale moja ekipa jutro ma jeszcze długi weekend. Świat się kończy!

Okazało się, że przed tynkami zew. i malowaniem warto uporządkować teren wokół domu - trzeba szybko zaplanować ścieżki i trawnik. Chciałem trawę z rolki, ale podobno przez te upały jest kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem załamany. Wczoraj firma Budvar Centrum przysłała nową ekipę od okien (doprowadziłem do zwolnienia poprzedniej). No i cóż okazuje się, że okna wszystkie co do jednego są źle zamontowane - krzywo, nie trzymają pionów i przez to nie można ich do końca wyregulować. Chyba kupię Kałasznikowa i odwiedzę byłego autoryzowanego montażystę.

 

Zobaczymy co na to powie firma Budvar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, to aż trudno dać wiarę temu co piszesz!

jak znam Ciebie i Twoje dotychczasowe doświadczenia budowlane, to aż nie wierzę, żę nie obiegłeś z waserwagą wokół wszystkich okien po montażu! w budownictwie trzeba stosować starą leninowską zasadę: Ufaj i kontroluj, czasami jedynie zmodyfikowaną do: Nieufaj i kontroluj

 

Myślę, że można pociągnąc kogoś do odpowiedzialności za Twoje źle zamontowane okna. Nie jestem pewien, czy u dealera okien uzyskasz odszkodowanie lub zwrot kosztów poniesionych na poprawienie usterek (ponowne zamontowanie części okien?) jeśli to nie dealer je montował. A czy uda się to od jednoosobowej firmy monterskiej? Pewnie podpisałeś z nią jakąś umowę, więc w ostateczności możesz gościa do sądu zaciągnąć i już po dwóch latach Twoja sprawa trafi na wokandę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zupełnie tak. Autoryzowany montaż został mi zaoferowany w firmowym sklepie producenta. Producent ma umowę z tą firmą. Nie był najtańszy ale powiedziałem sobie - nie będę ryzykował. No i masz babo placek. W tej chwili czekam na odpowiedź producenta co zamierzają z tym zrobić. Właściwie to okna trzeba by wymontować i zamontować jeszcze raz. Ale ja mam już wycackane tynki w środku i osadzone drewniane parapety. Nie wierzę, że w to, że przy demontażu i ponownym montażu obejdzie się bez uszkodzeń.

 

Co do odbioru to masz racje dałem d..... . Gdy po wyschnięciu pianki otworzyłem okna i nie chodziły tak jak trzeba gośc powiedział, że jak już dobrze przeschną i pozakładam parapety to oni je tylko lekko podregulują i będą chodzić jak po maśle.

 

Wiecie co ja mu zrobię to proste:

 

 

http://www.smilies.nl/rough/smileydies.gif http://www.smilies.nl/rough/behead.gif http://www.smilies.nl/rough/crucified.gif http://www.smilies.nl/rough/schuss.gif http://www.smilies.nl/rough/rocketwhore.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...