Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Roma wiesz co mam koleżankę o tym wdzięcznym imieniu może jestem tym właśnie kolegą. Nie pamiętam czy skarżyłem się Romie mojej koleżance ale ja się ostatnio wszystkim skarżę więc bardzo możliwe. Zróbmy test -czy twoje Panieńskie nazwisko zaczyna się na literę P.

 

A jeżeli nie to chętnię założę fanklub tej firmy w celu odzyskania przynajmniej części pieniędzy.

 

Mariusz K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Moje nazwiski nie zaczyna pańieńskie nie zaczyna się na P więc nie jestem tą koleżanką. Też mieliśmy zamiar kupić okna z Buwaru sprzedawca zapewniał mnie że ich okna nie zawierają ołowiu Postanowiłam się upewnić i wysłałam maila do Thysen Polska aby się upewnić czy na pewno są to profile bez ołowiu i szoku dostałam gdy odpowiedzieli mi że zawierają ołów. Gdy przedstawicielowi Budvaru pokazałam ten mail to odebrało mu mowę. W końcu i tak kupiłam okna z ołowiem z M@S ale przynajmiej tam nie kłamali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL, skorzystałem z zaproszenia i pod nieobecność właścicieli przespacerowałem się po Waszym domku. A niech mnie! co za tempo! A i solidności nie można chyba ekipie odmówić. Po wielości przewodów wentylacyjnych wnioskuję, że daliście sobie spokój z rekuperatorem. Podoba mi się, że płyta balkonu jest kilka cm poniżej poziomu podłogi na poddaszu. Pozwoli to odpowiednio ocieplić balkon, a jednocześnie, po wykończeniu jego płaszczyzna będzie ciągle poniżej podłogi mieszkania. U siebie tego detalu nie dopilnowałem. a co z kominkiem? Doprowadzicie z zewnątrz powietrze do spalania?

 

Z obiegowej wiedzy o kosztach robocizny za wykonanie podbitki sądzę, że 25 zł/m2 to nie jest wygórowana kwota. Potwierdzają to z resztą posty miszy i pewnie kilka innych. Pozostaje kwestia materiałów i impregnacji. One w sumie mogą generować załkiem pokaźną kwotę. Boazeria 18-40 zł/m2, impregnaty (?) jwszcze nie mam pełnej informacji. Widziałem drewnochron 11lit za 80zł ale i xyledecor 5litr za 120zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj loniu, racji w tym co powiedziałeś trudno nie dostrzec. jeżeli chce się budować tak jak my to robimy tzn. będąc większości tematów dyletantami, pobierając korepetycje w internecie, prasie i od "fachowców" (te ostatnie jakże często sprzeczne) podejmujemy decyzje, które nierzadko okupione są stresem, wahaniem, pośpiechem i marginesem błędu. Cieszymy się, że kontrolujemy nasze budowy ale czasem o czymś zapomnimy, przeoczymy, zabraknie nam wiedzy lub wyobraźni i kucha mniejsza lub większa gotowa. Tak to już jest, gdy nie masz wora kaski, którą dajesz firmie mówiąc, za poł roku wracam z Florydy dokąd jadę wypocząć i chce się wprowadzić do nowego domu. Proszę mi to załatwić! Raz, raz!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w rodzaju Alternatywy 4 - nie dziękuje postoje. Wolałabym cos w rodzaju sagi o Rockefellerach :wink:

 

mr.moonlight - z powodu kontaktu przerywanego :D :wink: nie udało mi sie przekazać b.ważnej informacji, że nie ma mnie na budowie :D

Cieszę się, że podobało Ci sie nasze dzieło :D Balkon będzie ocieplony i z dołu i z góry. A dzisiaj kolejny fachman wycenia nam tynki i posadzki. a co do podbitki to nasz ciesla chce za 20PLN. Problem polega na tym, że nie jestem pewna czy ja chcę jego :wink: W tym cały ambaras ..... :wink:

 

oorbus to miłe byc komus tak bliskim :wink: Ale żeby być uczciwym to raczej mój mąż powinien być bliski Twojej żonie :wink: :wink: :D :D :D

Ryga to podobno ładne miasto :D

 

Loniu no to ładnie nastraszyłeś mnie z tymi oknami. U nas montują 4 lipca - tak to będzie dzien historyczny :D A w razie czego zastosujemy wariant Buscha - operacja Pustynna Burza 8)

 

pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteście przy dachach to mam pytanie. W tym roku chcę zakończyć dom na etapie stan surowy otwarty (dach z dachówką, rynnami itp). Znalazłam i zarezerwowałam już dekarza na październik. Mam pytanie czy 30 zł za położenie dachówki, opierzenia, rynien to dobra cena? Dekarz jest ponoć rewelacyjny- jak sam twierdz, że zostawia kawałek serca na dachu (mam obawy, czy dożyje do mojego dachu :lol: ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, b. Ci współczuję problemów z okniarzami :cry: Najgorsze jest to, że zanim człowiek dobije się o swoje, to czas leci i przetaczają się kolejne ekipy do poprawek... nie mówiąc o zszarganych nerwach. Jest tylko jeden plus: teraz może być już tylko lepiej :p :p :p

Nnatasza, a czy ten cieśla atwia też więźbę, czy dach z deskowaniem, czybez? od tego zależy czy Twoja cena jest dobra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dopadła mnie deprecha z powodu kosztów ogrodzenia przed chałupą :evil: Nawet w najgorszych snach nie zdażyło mi się szacować kosztów aż na taką kasą, a tu najpierw fundament zbrojony, potem dostawa z Betoru (klinkier, bloczki), słupki metal, cement, jakieś duperele, nie wspominając jeszcze o robociźnie i wychodzi prawie 10tys :o :o

Do tego dzisiaj musiałam reklamować dostawę płytek z opoczna, bo okazało się, że płytki które miały być brązowo-beżowe są - delikatnie mówiąc - buraczkowe :cry: :cry: Przez to płytkarz został przesunięty o parę dni, i trochę go szlag trafił :-?

Mam dosyć!!! Chcę na wakacje na jakąś przyjemną wyspę, gdzie nic się nie buduje!!! :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza - dekarz wspólpracuje z cieślami, którzy załatwiają więźbę i ją kładą za 12zł/m2 (czyli za całość 42zł - w tym jest już wszystko nawet z podbitką itp.)

No i nie daj się do końca już tak blisko. Przede mną jeszcze wszystkie problemy, z którymi już się uporałeś. Głowa do góry!!!!!!!!!!! :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nnatasza, cena dobra, ale radze uważac na fachowców, którzy gadają w ten sposób, przynajmniej ja mam takie doświadczenie (szefunciu to się zrobi cacy, ja tu kawał zdrowia zostawię itp.).

poniewaz nikt nie podesłał mi fachowca do ogrodzenia etc. zapytam, czy ktoś ma policzone ogrodzenie?

miszan nie załamuj mnie, mam nadzieję, że to może być mniej niż 10k. No własnie jak to liczyć? Pewnie większość od frontu daje klinkierowe słupki na betonowym fundamencie plus płot kuty. NA razie wiem tylko, że za murowanie słupków 1 zł od cegły. A reszta? Aha przęsło to ok. 250 zł za m bieżący. Jeśli ktoś już to przerabiał to może się podzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, kolega zza biurka ma trzy wyceny ogrodzenia od frontu domu. długość 23m w tym brama, furtka. technologia, od beton + drewno, po klinkier + stal. a wyceny, pewnie mocno przesadzone, od 9999 do 17000 PLN. Skandal i rozbój

 

A tak z innej beczki, czy ktoś z Was mógłby pożyczyć na jeden dzień palnik do butli gazowej (nie chodzi o kuchenny :) a służący do zgrzewania). Potrzebuję go słownie na 2 godziny we środę.

BAAAARDZO proszę o informacje jeśli ktoś może pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za słowa pocieszenia.

Co do ogrodzenia to moje ostrożne szacunki plasowały się między 8 a 10 tyś.

Planuje dokoła wkopać krawężniki 11 zł sztuka i słupki o przekroju kwadratowym, które będą konstrukcją dla sztachetek drewnianych. Co do przodu- prawdopodobnie (może z 8 słupków) klinkier i sztachetki.

 

M-hal byłem oglądać wasz domek i zgłupiałem - już się pogubiłem czy wy macie deskowanie na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nietypowy kształt chociaż raz wyjdzie mi na dobre tj. żadne tam 10-17 tys. pLN. Z w stępnych ustaleń wynika, potrzebuję 5 przęsęł kutych po ok. 2,5 mb, 8 słupków, brama, furtka, obudowa śmietnika i wzdłuż działki 38 mb siatki (co parę metrów słupek na mini fundamencie, a pomiędzy zakopię jakieś płyty betonowe od ogrodzeń betonowych). Ile kosztuje słupek? A ile przęsło (chyba ok. 200 za mb)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę loniu, że oglądając nie-ten dom napędziłeś komuś stracha (może) - ja ta zrobiłem w sobotę robiąc zdjęcia płotu, który nam sie spodobał, jadąc wolno przez okna pstrykaliśmy sobie fotki płotu, furtki itd. nie zauwazyliśmy faceta, który pielił coś przy żywopłocie. Jedno jest pewne jesli do tej pory nie miał ubezpieczonej chaty, to od soboty napewno ma. A płot będzie taki jak tamten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...