Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Ładnie, ładnie ..... ludzi straszysz.

Ja na rozmowę o usterkach montażowych firmy B pożyczam czarne BMW a dzień wcześniej maszynkę do golenia głowy. Przybiorę możliwie tępy wyraz twarzy i będę podpierał się kijem baseball'owym.

 

Zobaczymy czy przyśpieszy to proces decyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Miron - ogrodzenie to cholerna pułapka :evil: Niby nic, parę słupków z klinkieru, fundamencik, dechy, jakaś robocizna... a jak się zsumuje to niestety :o :o

U mnie koszty rozłożyły się tak (dług. ogrodzenia od frontu 33m) - 1200 rob. za fundament zbrojony, następne tyle materiał (cement, stal, itp.), 3 palety klinkieru (który zresztą jest tańszy od bloczków M6 :o ) na 7 słupków (i to będzie jeszcze mało :cry: )i 2 palety bloczków na podmurówkę + murek oporowy na wjazd do garażu (razem 4tys), metalowe słupki (takie kątowe żeby można do nich przykręcić deski) 400zł, zaprawa do klinkieru 1400 :cry: ... A jeszcze przede mną robocizna za słupki, brama, furtka zwykła i śmietnikowa, i dechy :( :(

Nie wspominając jeszcze o wykłej siatce ocynkowanej na pozostałe 3 boki, a koszt metra siatki ze słupkami i robocizną to ok. 35zł/m.

Podsumowując: MAM DOŚĆ!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu ja bym dodała jeszcze towarzystwo dobrego prawnika, tak na wszelki wypadek, gdyby sama wizualizacja nic nie pomogła :D

 

A co do ogrodzenia to nawet o tym nie myślę. Wczoraj doszłam do wniosku, że 1.5 miesiąca to strasznie dużo czasu na zastanawianie się :wink: Dzięki budowie domu CZAS stała się wartością niezwykle względną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey,

właśnie wróciłem z zesłania...

13,5 h za koołkiem- masakra( poszło 5 Red Buli i nie wiem ile jeszcze kaw!!)

zaraz jade na "poligon" zobaczyc co i jak.

a elektryk wycenil robote na 1900 pln + odbioor.

MHAL ( skąd ten nick :-? ),

generalnie masz racje, ale dla spokoju dajmy im spokooj ( wiesz, ja czesto wyjeżdżam... :wink: ...

okna w piątek,,, hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś to dopiero mam doła. Byłam w naszym ukochanym starostwie po dziennik budowy i aby zgłosić rozpoczęcie budowy. Nie ma kobitki, która opiekuje się naszym regionem (ma urlop - a szkoda bo jest strasznie sympatyczna i bardzo pomocna). Musiałam iść do innej - ta nie mogła znaleźć "zwrotek", nakrzyczała na mnie , gdy powiedziałam jej, że na pewno były bo w tej sprawie dzwoniłam 2 tyg temu. Pofukała na mnie jeszcze chwilę i wyszłam.

Niestety powiedziałam o tym mojemu szurniętemu mężowi - pojechał tam na nią pokrzyczeć :evil: , że jak się jej ta praca nie podoba to może pracować w innym miejscu..... teraz to tego chyba nigdy nie załatwię :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, a Ty nie udawaj takiego zdziwionego! sam zafundowałeś sobie alarm i całodobową "opiekę" firmy ochraniarskiej :)

jeśli założysz siatkę to i ogrodzenie zrobi się kolczaste

żaden tam Benelux tylko po amerykańsku - kto bez pytania pojawi się na terenie tego z dwururki nabitej solą lub czymś twardszym

 

natasza, nie przejmuj się! urzędy i urzędnicy są po to aby nam pomagać i służyć. wszyscy są tam mili i pomocni, a Twoja sprawa nawet jeśli opóźni się o kilka miesięcy to na pewno wyjdzie Ci na zdrowie. będziesz miała więcej czasu na przemyślenie całej inwestycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie jestem zdziwiony, tylko podoba mi sie takie podejście "ogrodzenie-minimum" i fajnie, gdyby ktoś to podzielał. Żonę te moje zabiegi w kwestii bezpieczeństwa też wkurzają i dochodzimy do wniosku, żeby nie przesadzać. Takie ogrodzenie to przecież praktycznie tylko po to, aby pies własny/obcy nie wyskoczył/wskoczył. Ulica ślepa, ruch minimalny, na funkcji reprezentacyjnej nie zależy mi w ogóle, a wręcz odwrotnie. Niby nic, a roboty i kasy przy tym od cholery. :evil:

nnatasza - przygotuj sie na podobne niepodzianki, bo stracisz zdrowie. Następna niespodzianka będzie przy robieniu fundamentów. Normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, prosze o opinie...

Murarz wycenil mi wszystkie prace na 16 000: fundamenty, sciany parteru i poddasza, scianki dzialowe, schody, taras, kominy, strop. Mur 3 warstwowy, dom ma uzytkowe poddasze, 124 m2 pow uzytkowej.

Czy ta cena jest ok? Pytalam juz w dziale "Lista plac..." ale jakos cicho tam, a mnie to nieco niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę udało mi się Ciebie Miron podpuścić. też zamontowałem alarm na czas budowy, głównie ze strachu przed kradzieżą okien. alarm oczywiście zostanie po przeprowadzce ale nie bardzo wyobrażam sobie jak tu w domu z nim żyć. uczyć dzieci korzystania z niego, przestrzegania przed zdradzaniem numeru pin itd.

 

natasza,

kiedy 3 lata temu załatwiałem doprowadzenie prądu na działkę spotkała mnie w energetyce szamotulskiej przedziwna historia. formalności szły swoim torem aż tu pewnego pięknego dnia zadzwonił na biurku w moim biurze telefon. dzwoniła pani z energetyki. poniformowała, że muszę coś tam sprostować. i nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że nie zostawiałem w urzędzie mojego numeru tel. okazało się, że pani sprawdziła, czy w miejscowości, gdzie kupiłem działkę nie mieszka ktoś o tym samym nazwisku. mieszkał. zadzwoniła pod zdobyty numer, potem pod wskazany, a potem do mnie na biurko!! :o oprócz prośby o wyjaśnienie drobnego szczegółu poinformowała, że właśnie kończy się jakaś tam promocja, i że jeśli się pospieszę to zrobią mi przyłącze za 5%wartości. był to czas kiedy nie mogłem wyrwać się z pracy w godzinach urzędowania pani energrtyczki. zaproponowała więc, że możemy się spotkać po 21.00 dnia następnego u niej w biurze bo właśnie musi posiedzieć troszkę dłużej, ze względu na nadmiar pracy :o :o :o

no i co Ty na to. kupiłem kwiatka i pojechałem. podpisałem co trzeba i załatwione. nikt w tę hiatorię nie chciał mi uwierzyć. żona była ze mną i może poświadczyć. całe szczęście z resztą, że była, bo wśród kulegów w pracy od razu pojawiły się domysły czego to miła pani oprócz umowy jeszcze mi nie załatwiła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...