Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

pyrka, pewnie nie będziemy najbliższymi sąsiadami. ja buduję na północy, blisko Jelonka i os. Grzybowego. Ale na spacery, szczególnie rowerowe, i do lekarza bedę się zapuszczał się w Twoje rejony

 

tych którzy są już po ociepleniu poddasza zapytuję, jaką folię paroizolacyjną użyliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marie - ale masz fajnie :D. Ale muszę się pochwalić, że wczorajszy dzień też miałam całkiem udany. Wczoraj założyli mi licznik w skrzynce energetycznej i zrobili studzinkę z H2O :lol:

mr. moonlight - co prawda nie jestem jeszcze przy dachu, ale mam już na niego ofertę i jest tu przewidziana folia Klober Permo easy H - 4,38 za m2 (przyznam, że nawet nie znam cen konkurencji i nie wiem czy to dużo)

 

Mam taż pytanie gdzie kupowaliście cegły klinkierowe (najlepiej antracytowe) i za ile?? :o ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska!!!

 

Arkady, zajebista mapka, mam nadzieje, ze kiedyś będzie widoczne moje miasto kochane.

spałem na budowie!!!! ( pilnuję wstawionych w piątek okien, dlatego mam mało czasu n a forumowanie- i dziennik zaniedbałem... mea culpa)

ale wrażenie jest nieziemskie. dzisiaj wstawili luksfery -100szt i maja ładniejsza połowa jest taka szczęśliwa....

a i instalator nawalił- zamiast dzisiaj, chce wejść dopiero za parę dni- Bastard!!!

MHALku- pozdrawiam,

a, byłem na motocyklowym weselu..... oj, sie działo!!!! straty są w plastikach, więc mam co robić!!

 

pzdr

oorbus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nnatasza!

My właśnie też kupujemy klinkier - największy wybór, najsensowniejsze podejście do klienta i dobre ceny znaleźliśmy w centrum klinkieru w Swadzimiu. Jedziesz do Auchan, zaraz po wiadukcie (ze zjazdem na Szamotuły) zjeżdżasz w prawo (- na salon Mercedesa). I masz po drodze salon z ekspozycją i pomocnymi pracownikami.

Akurat my kupujemy klinkier o kolorze kasztanowym, ale na pewno są jakieś w ciemnych kolorach również.

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzia, ten skład to Budmar - też tam kupuję, ale o sensownym podejściu do klienta w ogóle nie ma mowy - czynne tylko do 16, w soboty do 13, nie mogłem oddać reszty płytek klinkierowych, spoiny do parapetów zew. nie prowadzą, poziom obsługi be, była lepsza www, a teraz mają nowa, gorszą - ale fakt wybór jest największy, a co do cen to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Wczoraj wybraliśmy sie na pierwszy rekonesans plłytkowo-gresowo-wykończeniowy :D . Wyniki łatwe do przewidzenia :D . Zatrzęsienie towarów nie ułatwi wyboru :roll: Prawdopodobnie skończy się na tym, że wybiorę coś w ostatniej chwili - oszczędze nerwów sobie i ślubnemu :wink: :D

Podzielcie się prosze informacjami, gdzie kupowaliście dla siebie te wszystkie "drobiazgi" HELP!!!!! :D

 

POZDROWIONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nnatasza, też sprawdziłem - też 8 cm, a napiszcie jakie warstwy i po ile cm macie zaprojektowane w waszych domach. Ze lekim zdiwieniem ja mam piasek 15cm (dałem tyle, że szkoda gadać), beton B15 (dałem (B20) 10cm, papa termozgrzewalna, folia, styropian 5 cm (ma byc 10 cm), folia, posadzka cementowa 5 cm, wykończenie, a na poddaszu styropian 2cm, folia, gładź 3,5 (dam 5 cm), wykończenie. Czy pod kominkiem rezygnujecie ze styropianu na rzecz betonu?

Co do biegania za różnymi rzeczami to mam zamiar to ograniczyć do minimum, ale to dopiero gdzieś tak za miesiąc i może tylko tak mi się wydaje, że się uda. Głupie parapety i drzwi trochę zabrały jednak czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po posadzkach

szlichta na parterze wyszła od 5,5cm do 7cm gruba, zbrojona, na styropianie 8cm (4+4), folia, beton 10cm (co do klasy to się nie wypowiem), kruszywo 1m. pod kominkiem obowiązkowo bez styropianu

 

na piętrze dałem 6cm betonu, 2cm styropianu i folia na podłogę

 

ekipa posadzkarska pierwszoklasowa, 10 osób + agregat i cały dom zrobili w jeden dzień. materiały kupowałem sam. cementu został 1 worek (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie mam tak:

-podsypka piaskowa zagęszczona 30cm,

-podbeton B10 gr. 10cm,

- posadzka betonowa B15 gr. 5cm,

- papa termozgrzewalna na podłożu uprzednio zagruntowanym,

- styropian PS-E FS30 gr. 6cm,

- folia PE,

- jastrych cementowy zbrojony siatką gr 4,5 cm,

- posadzka samopoziomująca.

:o :o :o czy to wszystko jest konieczne - szok :o :o :o

 

MHAL - mnie osobiście podobają się płytki w GIANT'cie na ratajach koło Kinepolis - ale ceny już mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć misia :D Bardzo lubię Kalisz. Również często tam bywam, ale na szczęście nie tak często jak marie :wink: W Kaliszu mieszka rodzina mojego męża i moja przyjaciółka :D Miło, że do nas dołączasz :D :D :D

 

Pojechałam sobie dzisiaj do cantrum meblowego w Komornikach..........koszmar..... :evil: W co ja umebluję mój domek :-? :-? :-? A może samemu zrobić sobie meble :-? :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...