Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Na mojej ulicy mieszka paru dyrektorów, ale nie związanych z samorządem. Na drogę (choćby utwardzoną) trochę poczekamy. Na szczęście wybudowałem dom na gruntach, które przepuszczają wodę jak sito. Zawsze myślałem, że wybuduję studnię... Ale nie tu, gdzie mieszkam - woda jest na 40 m poniżej poziomu terenu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

OK!

Klamka zapadła - zdecydowałem się na wykonawce dachu poleconego przez maćka_s. Jedynym mankamentem jak narazie jest termin to znaczy około połowa listopada. Mam nadzieje, ze uwiną sie do gwiazdki.

Zapadła też decyzja odnośnie dachówki biorę Robena - nowość angoba grafit(a nie jak pierwotnie planowałem Hugenota - ponad 4000 różnicy - taniej).

Musze przyznać, że szacunkowe koszty dachu lekko mnie podłamały -będzie dobrze jak zmieszczę się w 45 000 zł ratunkuuuuuuuu... :eek:

 

maciek jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet jest uczciwy. W miarę dobrze wyliczył mi ilość dachówek (zabrakło 200szt). Mój dach jest kopertowy (4 grady), więc miałem sporo odpadu przy cięciu dachówek - mógł się pomylić. Wkurzał mnie natomiast z zapłatą. Mówiłem mu, że oprócz przedpłaty resztę zapłacę po wizycie przedstawiciela banku (i zamontowaniu przez ekipę Darka M.). Mimo tego, że wiedział jaką mam sytuację dzwonił co chwilę i prosił o parę tysięcy przy dostawie. Skąd inąd pracuję w handlu i jestem pewien, że on dostaje towar od dostawcy i płaci mu przelewem np. 14 dni po dostawie. To mnie w panu W. bardzo drażniło. Za to wszelkie zwroty przyjął bez problemu i odliczył od FV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie Loniu, Twój dom już stoi więc i tak nie masz wyjścia, nasz dopiero stanie, ale i tak z porothermu :smile:.

Co do upustów na dachówkę, to dostałam ofertę na Robena 25% na dachówkę podstawową i 14% na gąsiory i całą resztę u Pana M. z hurtowni, w której kupiłeś porotherm :smile:. W cenie transport loco hurtownia. Podobno jak będę zamawiała w listopadzie, będzie jeszcze taniej.

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z powrotem, jak się można domyślić przerwa spowodowana była rozpoczęciem prac - 10.09 - teraz to już z góry. Ekipa jest OK, Kierownik OK. Zaskoczyli mnie już pierwszego dnia z wyciągnięciem bednarki, ale podobno pomysł jest dobry. Mimo, że dom jest z porothermu P+W 25 plus ocieplenie proponują nadproża z L-ek, a stroop z keramzytu. Co o tym sądzicie? No i najważniejsze poszukuję ekipy do dachu (całość) - terminy kolidują z współforumowiczami, ale może ktoś ma jeszcze jakiś wolny namiar. Gdzie zamawia się dobrą więźbę ?

Mironmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to business znów zaczyna się kręcić:

mam już rozprowadzoną kanalizę teraz czas na ślepą posadzkę, ściany działowe, ścianke kolankową a 20 listopada zaczynam walczyć z dachem. I na gwiazkę może mnie żonka wykopać z bloku bo już mam w razie co dach nad głową (choć może być zimnawo):lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu,

co tam słychać u Ciebie na budowie???

Twój majster podniósł mi ciśnienie po raz kolejny przekładając termin rozpoczęcia prac u nas. Juz mi głupio przekładać dostawę towaru. Muszę sie podszkolić w języku budowlanym :smile: może mi będzie lepiej szło dogadywanie się z budowlańcami.

 

Czy Twój dom z porothermu jeszcze stoi :razz: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MagdaN

Przoczyłem informację od Ciebie. Żony nie mogę posłać, bo nie lubi się targować. Jak chodzimy na zakupy na targ (jak sama nazwa mówi - trzeba się potargować), to zawsze mnie ochrzania, że to głupio. Z resztą, to ja pracuję w firmie (trochę) handlowej. Gdybyś się chciała poduczyć języka (bardziej ostrego) budowlanego wystarczy podsłuchać dzieciaki z podstawówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...