Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

mówiłem, że z Warta trudno, ale sa szanse. w innym przypadku masz do wyboru kilka zagranicznych tow.

mr.moonlight, Jotul odpada, byłem i facet twierdzi, że raczej jest przeznaczony do palenia non-stop. U mnie ma być tylko okazyjnie, więc Jotul jest za masywny, za dobry i przez też niepotrzebnie za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

miron, we wkładach dovre też można palić non stop. zobacz ich moce, często powyżej 12kW. dodatkowo niektóre z nich mają wkłady do palenia węglem. nic tylko palić non stop. ale oczywiście nic cię do tego nie zmusi.

mi też te kominki po prostu się podobają w przeciwieństwie do wkładów przypominających telewizory.

MHAL'om też dovre wpadło w oko. nieprawdaż?

 

pyrka, wiadomość na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.moonlight, w sprawie kibelka możesz zajrzeć do Cermagu, na Głogowskiej. Przy magazynie (trzeba przejść przez sklep) mają taką małą wyprzedaz ceramiki i końcówek płytek.

Nnatasza, ja buduję w starym Puszczykowie, na morenie, ul. Jarosławska. A Ty? :)

Miron, ustawiłam się dzisiaj za Tobą w kolejce u stolarza, po dechy na ogrodzenie. Jak się zrobi Twoja podbitka, to ruszy suszenie mojego płotu :evil: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misza, u stolarza mam już tydzień obsuwy, bo podbitka miała być gotowa na wczoraj, a będzie na sobotę. Ciekawe co Tobie powiedział? Że od kiedy zacznie robić? Niedotrzymywanie terminów to największa zmora fachowców, nabiorą roboty - tak, tak to się zrobi, a jak nie masz sił szukać dalej (i o tym wiedzą), to się okazuję, że jeszcze "parę dni".

mr. moonlight, mi właśnie chodzi, żeby nie był na stałe (kominek).

 

misza, a jak tam drzwi wew.? Bo tym razem to ja w kolejce za Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miron, to jest właśnie największy ból - terminy i ich niedotrzymywanie :evil: A u ludzi lasu, jak nasz stolarz, to już w ogóle jest masakra :-? 2-3 tygodnie w jedną czy drugą stronę nie robia im różnicy. I niestety niespecjalnie można coś zrobić, poza upierdliwym dzwonieniem i lekkim obciążeniem finansowym za obsuwę :cry:

Drzwi wewn. mają być na koniec lipca, nie poganiam Biniasia, bo nie mam kasy :cry: :( Ale może już zaczął robić, to będą do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bilans tygodnia mi wychodzi, kurcze :(

KB obrażony śmiertelnie, bo obciążyłam go finansowo za zepsute okno i jeszcze jedną obsuwę,

a do tego mam problemy z płytkami z Cermagu. Z tego co widziałam dzisiaj, nie tylko ja, ganiał tam dziki tłum wkurzonych ludzi z reklamacjami.

Zamówiłam 60m2 płytek Cersanitu Congo beige, i przyjechały na budowę, tylko że przy rozładunku okazało się, że są z 2 różnych serii produkcyjnych. Niby nic, ale na 1/3 płytek sa takie ciemne naloty, jak ślad po mokrych butach :o :o W Cermagu próbowali mi wmawiać, że to drobiazg i nic nie poradzą bo Cersanit przestawia się na produkcję tych płytek w innym rozmiarze, a w ogóle to nie wymienią ich bo w magazynach w Polsce już ich nie ma. Ręce opadają. Do tego płytki są już przyklejone na budowie ( w większości), więc zostaje tylko wojna o zwrot części kasy.

Generalnie mają ludzi w d... poważaniu. :evil:

To tak ku przestrodze tych co jeszcze płytek nie kupowali - zwracajcie uwagę na to, żeby całe zamówienie było oznakowane tym samym numerem serii, bo zdarzają się naprawdę spore różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po urlopie (a szczególnie ciebie ZETCE - długo kazałeś na siebie czekać no ale teraz jak ruszysz to pójdzie jak z bicza strzelił).

 

Przyjechałem z urlopu i dom juz praktycznie docieplony, płytki położone, kibelki wiszą, wanna osadzona a co najważniejsze zaczynaja kłaść przyłącze prądowe.

 

We wtorek jestem umówiony z malarzem na zakup farb no i do roboty.

 

2 - ugie urodziny mojego synka 19.09 planuję wyprawić w nowym domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mam wyjscia , właśnie sprzedałam znienawidzone mieszkanie w bloku , termin wprowadzki/wprowadzki 15 pazdziernik.

Plan trzeszczy w szwach.

odnośnie kominka kupiłam jotula Panorama, co do konkurencji niech bedzie chamska byle nie w stosunku do klienta.

Misza po twoim poscie odpusciłam sobie Cermag i płytki zamówię gzie indziej - ta sama cena.

Pytanie :jaki kociołek stosujecie i ile to kosztuje ?

Ponadto na gwałt potrzebny stolarz do ogrodzenia i balustrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - obsuwy terminów to najgorsza rzecz na tym etapie budowy. KOlejna rzecz przesuwa mi się z pon na środę, a dowiedziałem się o tym dzwoniąc wieczorem do gościa, żeby potwierdzić spotkanie. Nawet nie raczył do tego momentu zadzwonić. A humory pewnie dodatkowo popsuła nam aura.

misza, postaram się umówić jakos ze stolarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

napiszę jeszcze raz. Umeszczenie na mapce jest darmowe, nie trzeba niczym szczególnym zasłużyć, ale..... proszę osoby, które chcą tam być umieszczone (lub chcą dołożyć zdjęcia itp.) o pisanie do mnie na [email protected] jeśli napiszecie tylko na forum, że chcecie - mogę przegapić.

 

Arkadly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

To temat na przyszły rok, ale wolę zawczasu być uświadomiona :wink: - czy ktoś z Was sprzedawał mieszkanie na raty? Jak w ogóle zabieraliście się za sprzedaż mieszkania?

 

proszę o info

dzięki

 

A u nas zaczęło to wyglądać na parter domku! Jestem bardzo podekscytowana! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzia, ładne pare lat temu kupowałam mieszkanie na raty. Wyglądłao to tak, że w umowie notarialnej była uwzględniona kwota kupna/sprzedazy mieszkania i podzielona dokładnie kwotowo na raty. Podane zostały również w akcie notarialnym konkretne daty wpłat poszczególnych rat. Ostatnia rata była wpłacana w obecności notariusza i sporządzony zastał ostateczny, końcowy akt notarialny. Troche zachodu to kosztowałao z obydwu stron ale bez problemów. Mnie bardzo odpowiadał taki system zakupu mieszkania więc sądzę, że Ty również nie będziesz miała problemu ze znalezieniem kupca :D

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że zaginęła moja ostatnia wypowiedź (może odnajdzie się w innej części Forum). Tym niemniej powtórzę.

PO pierwsze sprzedam budę budpwlaną, stan idealny (żart), uwaga: bez kół, 800 + transport.

PO drugie poprosze o info:

- ile za kute przęsło 1 mb, brama, furtka,

- ile za murowanie z klinkieru (od sztuki ?), ile za podmurówkę pod takie ogrodzenie,

- ile za taras i podjazd,

- ile za cokół (płytki klinkierowe) i opaskę.

Okazuje się, że prace nabierają przyspieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miron, ceny elementów ogrodzenia, furtki i bramy mogę Ci podac z cennika Wiśniowskiego. Ale to raczej nie są przęsła typowo kute :roll:

Za murowanie z klinkieru, KB wziął 1,7 zł/szt. z fugowaniem. :( Gdzies wyżej podawałam ceny reszty murarki ogrodzenia (front).

Mb płytek parapetowych na gotowo 35zł :o :o Niestety... :cry:

Wymurowanie z M-6 i zabetonowanie tarasu o powierzchni 35m2 kosztowało ok. 1300zł (jesienią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, jezeli do Twojego domu dojeżdża się strasznie rozmokniętą po ostatnich deszczach drogą :D , a dom jest już częściowo ocieplony wełną to byłam wczoraj na zwiadach :D Nie wchodziłam, ba nawet bliżej nie podeszłam bo pracował tam jakiś człowiek (ok 17 - pracował nie obijał się).

A jak staniesz na swoim ganku i spojrzysz na wprost (na godzinie jedenastej raczej :wink: ) to mozemy sobie pomachać :D Masz piękny widok na mój dom wyłaniający się spomiędzy drzew.... :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...