Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Misza, Lednogóra to jednak trochę za daleko. Myślę tu o przyszłych dojazdach dzieciaków do Poznania (myślę o szkole w Poznaniu), no i codzienne dojazdy żony do centrum Poznania do pracy. Dlatego ważny jest dobry dojazd samochodem i alternatywnie komunikacją publiczną.

 

W weekend pojeździłem po Puszczykowie - bardzo tam jest ładnie, ale dojazd raczej nieciekawy - jeszcze jak pociąg pojedzie i autostrada ruszy (zjazd w Luboniu)? Jak Ty to widzisz?

 

Chyba zostanę przy Swarzędzu...

 

Pozdrawiam - zbig70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend pojeździłem po Puszczykowie - bardzo tam jest ładnie, ale dojazd raczej nieciekawy - jeszcze jak pociąg pojedzie i autostrada ruszy (zjazd w Luboniu)? Jak Ty to widzisz?

 

Przyznam się, że też czasami zastanawiam się jak to będzie z dojazdami do domu. Ale i tak kocham to miejsce..

 

Jeżeli chodzi o architekta (robił mi projekt indywidualny ale pewnie zajmuje się też adaptacjami) to namiary do niego:

Pracownia Architektoniczna Archimax, ul. Szamarzewskiego 17, tel.8478741

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! A my mamy już parter i ogrodzenie (z siatki, ale zawsze) :D !

Dzisiaj zaczynają strop!

 

Loniu - 1,5 tyg temu wysłałam Ci post na priva.

Golec- zaraz Ci wyślę odpowiedź na priva

 

Pytanie do zaawansowanych : zakładając, że za wykończony uważam dom z tynkami wew, zew, wylanymi posadzkami, wmontowanymi drzwiami i oknami i kaloryferami, ale bez płytek, białego montażu, parkietów itp - jak byście procentowo określili w kosztach stan surowy zamknięty do całości?

 

Krótko mówiąc - czy w przyszłym roku wydam tyle co w tym (bez wykańczania i urządzania wnętrz oczywiście)?

 

powiedzcie please!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyzia, myślę, że ok.75-80% - pytanie, czy jest kominek, schody, garaż, czy liczysz wykonanie ogrodu, tarasów, podjazdów, odkurzacz centralny, podbitka, no i przede wszystkim z jakiej półki wykończenie. Jeśli uchowam sie na Forum po przeprowdzce to będę to "wszystko" wiedział dokładnie na początku listopada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie: kominka, odkurzacza centralnego.

Chciałabym aby podajazdy, elewacja, ogrodzenie były już gotowe.

Natomiast ogród zrobimy sami z biegiem lat :wink:.

 

Co do wykończenia w środku to jest to dla mnie 3 etap.

A mnie interesuje ten drugi - instalacje, tynki, podłogi, sufity itp itd

 

Proszę o wypowiedzi innych Budowniczych Wielkopolski 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miron, namiary na płytkarza poszły privem. Wiesz że nasz stolarz miał zawał :o :o Na szczęście wszystko już lepiej, po niedzieli wraca do domu. Ale zanim weźmie się za drzwi, to wiesz ... :cry:

Golec, a gdzie dokładniej będzie stała Twoja Wierzba ? :roll:

Pyzia, postaram się napisac coś mądrego :wink: na temat kosztów wykończeniówki, jak tylko wpadnie wolniejsza chwila - pozdrawiam tymczasem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kram budowlany:

Odsprzedam z budowy -

1/ Drzwi porty (jedne białe i drugie w okleinie drewnianej) ze stalowymi ościeżnicami, każda ma 2 zamki, jedne mają klamki. 100zł x2. To są drzwi wewnętrzne, ale u mnie służyły za tymczasówki zewn. i jako wewn. drzwi między garażem a domem. Do wzięcia od weekendu. Akceptowane przy umowie z towarzystwem ubezpieczeniowym (sprawdzone :) ).

2/ 13 x 25kg b. dobrego kleju elastycznego do płytek firmy Sopro. 30zł/worek. Do wzięcia od razu, cena naprawdę dobra, bo w tej samej cenie jest klej do gresu na podłogówkę Kreisla (po rabacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...